binnenland 15 oplossing is een wassen neus PIANO'S over met een wc-rol is verleden tijd Jawoord precies op 123456789 Nog geen maatregelen tegen brugspringen Boomsma: EO laat enorme kans liggen ACUSTICA SCP: bij scheiding verplicht bemiddelen Hbo's krijgen flink meer aanmeldingen Hoogbejaarde Belg mist afslag en rijdt 400 kilometer om - RECTIFICATIE - Wij gaan met vakantie ^3Cs)oai]Tig]BGrï^^ pieterse zaterdag 8 augustus 2009 DELFT Precies op het moment dat de klok 12.34 uur en 56 seconden aangaf, ga ven Gabriëlle Hoogerwoord en Er- win Horsten elkaar gisteren op 07-o8-'o9 het jawoord in het Delft- se stadhuis. Een trouwdatum om nooit meer te vergeten: 123456789. Het stel koos niet bewust voor de dag. „Het was onze eerste vakantie dag. En om half een was er nog plek voor ons", zei de bruidegom. ARNHEM Rijkswaterstaat neemt op korte ter mijn geen maatregelen om te voor komen dat mensen van bruggen springen. Dat zegt de rijksdienst in reactie op de fatale sprong van een man uit Arnhem. De man overleed donderdag nadat hij van de Nelson Mandelabrug was gesprongen, waarschijnlijk toen hij daartoe door anderen was uitgedaagd. Afge lopen maand deden zich in Arn hem, Doesburg en Deventer drie andere springincidenten 'voor de lol' voor, waarbij een dode viel en een man een klaplong opliep. AMSTERDAM Arie Boomsma vindt dat de EO een 'enorme kans laat liggen' door het cabaretprogramma Loopt een man over het water... niet uit te zenden. „Het is een teleurstellende situa tie", aldus de beoogd presentator van het programma. „Eindelijk een programma over Jezus op Neder land 3. De partijen niet tegenover elkaar, maar rond een tafel, in ge sprek." Boomsma had op meer moed gehoopt „De dialoog met on ze samenleving is mij meer waard dan het voorkomen van onheil dat er soms mee gepaard gaat." LEEUWARDEN Voor 'n advies op maat Korte Huifakkerstraat 2. Breda - 076 560 24 23 DEN HAAG De SGP wil dat echtparen die gaan scheiden, verplicht kunnen wor den eerst een bemiddelingstraject te doorlopen. „Het is niet de bedoe ling dat de overheid achter de voor deur komt. Alleen een toets achter af is mogelijk. Als een echtschei ding aan de rechter wordt voorge legd, kan deze toestemming weige ren omdat er geen bemiddelingspo ging is geweest", aldus directeur Jan Schippers van het SGP-bureau. Vooral bij gezinnen met kleine kin deren, vindt hij het waardevol een reddingspoging te wagen. DEN HAAG Het aantal studenten dat zich tot nu toe voor hbo-opleidingen heeft aangemeld, ligt ruim 18 procent ho ger dan vorig jaar. Dat blijkt uit de voorlopige cijfers van vooraanmel dingen van de HBO-raad, de organi satie van hogescholen. Voorzitter Doekle Terpstra meent dat de opleidingen zich op meer in teresse mogen verheugen door de economische crisis. „Veel studen ten kiezen ervoor om verder te stu deren in plaats van een*baan te zoe ken, omdat de vooruitzichten op de arbeidsmarkt slecht zijn." Een 95-jarige man uit Antwerpen is donderdag per ongeluk 400 kilo meter omgereden. De Belg vertrok om tien uur 's och tends om in zijn woonplaats eie ren te gaan halen en miste een af slag. Uiteindelijk belandde hij rond middernacht in Leeuwarden. De politie hield de man aan, omdat hij erg langzaam over de Harlinger- straatweg in Leeuwarden reed. De zeer oude Belg verklaarde dat hij de route inspecteerde voor zijn dochter, die binnenkort zou moe ten afrijden. „We hebben hem daar na opgevangen op het politiebu reau. Hij was behoorlijk in de war", aldus een woordvoerder van politie Friesland. Dochterlief kwam haar vader later met de auto ophalen. „Zij vertelde dat hij eieren zou gaan halen bij een goede vriend." Volgens de Belgische politie is de man in zijn land wel vaker warrig in de auto gestapt. Dat verbaast de politie in Friesland. „Waarom mag hij dan nog rondrijden?" „Bij elke plaats is een aansluiting van 16 ampère. Mensen kunnen te gelijkertijd hun föhn, waterkoker, televisie en laptop inschakelen." Hij geeft toe: „Het heeft inderdaad niks meer met kamperen te ma ken, maar mensen willen die voor zieningen. Toeristen moeten zich welkom en op hun gemak voelen. Die klantvriendelijkheid missen we soms een beetje op Schouwen- Duiveland. Er heerst de mentali teit van: 'de toeristen komen toch wel'. Maar die tijd is niet meer." De campingplaats van de familie Ten Kate uit het Twentse Ootmar- sum heeft een eigen wc, douche en aanrechtbak. Ideaal, vinden ze. „Het was de laatste campingplaats die vrij was. We hebben dus niet bewust voor privé-sanitair geko zen, maar het is super. Het is schoon en je kunt gewoon je shampoo laten staan. Het wordt je eigen plekje", zegt vader Marcel. „Wij zijn geen types om heel pri mitief te kamperen. De camping over met een wc-rol is echt verle den tijd. Die 16 ampère is handig. Je hebt ook campings waar je koel kast eruit knalt als je "de senseo aanzet. Hier kan het allemaal tege lijk. Er is een binnenzwembad en een speeltuin voor de kinderen. Ze moeten ook met slecht weer wat te doen hebben. Als zij plezier hebben, heb je zelf ook vakantie." De familie is voor de tweede keer in Zeeland. „We komen zeker nog een keer terug. We houden van de kust en Zeeland is gemoedelijker dan Noord-Holland." De Zeeuwse Kust met de familie Ten Kate. Vlnr: Tijmen (8), Marcel, Niek (7) en Karin. foto Dirk-Jan Gjeltema ven (281.000 euro voor zes maan den), het Flevoziekenhuis in Alme- re (77.000 euro voor twee maan den) en, opnieuw, het Amphia zie kenhuis (386.000 euro voor zes maanden). Dat is inclusief de ver goeding voor het detacheringbu reau. Sinds 2006 moeten de topbelonin- gen bij de (semi-)overheid open baar worden gemaakt. Eind dit jaar maakt het ministerie van Bin nenlandse Zaken de cijfers over 2008 openbaar. Minister Guusje ter Horst werkt aan een wet waar in de salarissen worden gemaxi meerd. Dat verloopt echter stroef omdat binnen de Tweede Kamer de me ningen verdeeld zijn of de boven grens ook zou moeten gelden voor bijvoorbeeld medisch specialisten in loondienst en bestuurders van woningcorporaties. De SP wil daar niet op wachten en stelt voor de Balkenende-norm nu al in te voe ren voor de zorgsector. Het salaris van de minister-president zou maatgevend moeten worden. Eind mei kwam de zorgsector met een eigen gedragscode voor salaris sen aan de top. Uitgangspunt is dat een bestuurder circa 190.000 euro mag verdienen, met een toe slag van maximaal 57.000 euro voor instellingen in een 'concurre rende omgeving'. Volgens de SP komt een op de drie bestuurders ook boven die norm uit. We zijn gesloten van zaterdag 8 augustus t/m zaterdag 22 augustus Dinsdag 25 augustus zijn we weer OPEN noord, achterweg 58-79A - 4424 EG Wemeldinge tel. 0113 - 621296 Geopend: dinsdag t/m vrijdag van 8.30-12.00 uur en 13 00-17 30 uur (zaterdags 10.00-12.00 uur en 13.00-17 00 uur) vrijdags koopavond tot 20.00 uur 's maandags gesloten. Trix de Roos (SP) gaat vandaag naar het Griekse eiland Tassos. "We hebben er een appartement gehuurd. Ik neem geen stukken mee. De telefoon? Dat weet ik nog niet. Maar ga lekker Luuk Blom (PvdA) vaart drie weken lang over de Zeeuwse wateren met zijn Noorse Spitsgatter. "Je hoeft echt niet veel verder weg. Ik lig nu in Wolphaartsdijk. Het is hier schitterend. De kinderen kunnen er lekker spelen, het is geweldig. Hier kan Zuid-Frankrijk nog een puntje aan zuigen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5