PZC Sterk optreden koningskoppel Moeders 29 30 Aanwinsten NEC excelleren tegen Heerenveen de ndernemer 32 en 33 Dembélé en El Hamdaoui camoufleren mindere beurt AZ Ook voor inkoopvoordeel PZC Van Marwijk is niet te spreken over handelwijze Real Tip? sport@pzc.nl Dembélé en El Hamdaoui ston den in het duel met Sparta sa men in de spits bij AZ. Het koningskoppel van de landskam- pioen produceerde de twee treffers in de verder niet al te goede wedstrijd van de Alkmaar- ders. door Ruud Ramler alkmaar - Geprikkeld door schuld gevoelens heeft AZ gisteravond be terschap geuit. Voorlopig tegen Sparta alleen cijfermatig (2-0). Want verder sprak er uit de belofte van de landskampioen nog weinig overtuiging. De jokers van Almelo lagen in ie der geval voorin weer als troefkaar ten op tafel bij AZ. Met name de te rugkeer van Moussa Dembélé naast Mounir el Hamdaoui gaf daar het vertrouwen dat het voet ballend zo slecht nog niet hoeft te zijn als vorige week bij Heracles (3-2). Beide aanvallers die elkaar de credits van het succes gunnen, kun nen AZ samen het beste dienen. Dat liet Ronald Koeman ook blij ken door Dembélé van de rechter kant weg te halen en het konings koppel in ere te herstellen. Het ging ten koste van Jeremain Lens. Al vroeg, in de zesde minuut, was het raak. El Hamdaoui, die de com binatie opzette, kreeg de bal van Stijn Schaars precies waar hij dat wilde. Met een geplaatste voetbe weging voltooide Dembele vervol gens de eerste symfonie van AZ (1-0). Toch speelde AZ niet altijd even soepel. Door een paar blunders aan Alkmaarse zijde kon Sparta zelf gevaarlijk worden. In de rust bijgepraat door zijn trai ner liet AZ het grote geheel daarna weer vooral op de helft van Sparta afspelen. Met achterin soms nog al tijd vlagen van verstandsverbijste ring, zonder gevolgen. En in de voorste lijn wederom de momen ten van vermaak tussen Dembélé en El Hamdaoui. Toen ook de laat ste, kunstzinnig uit een onmogelij ke hoek, zijn traditionele treffer liet aantekenen kon Koeman de tweeling bij 2-0 scheiden. De trainer zag tot zijn schrik in de laatste minuut Stijn Schaars nog uitvallen met een knieblessure, waarvan de ernst niet meteen dui delijk was. Wie weet hoeveel leed Schaars al met dat gewricht heelt gehad, hield zijn hart vast. NIJMEGEN - NEC heeft gisteravond de thuiswedstrijd tegen Heeren veen met ruime cijfers gewonnen, 4-1. De Belgische aanwinst Björn Vleminckx maakte er twee. Bij de rust leidden de Nijmegena- ren met 1-0 door een vroege ope ningstreffer van Vleminckx. Een andere nieuwkomer bij NEC, de Zweed Erton Fejzullahu, zorgde na de rust voor het tweede doel punt. Halverwege de tweede helft maak te Youssef El Akchaoui uit een vrije trap de 3-0, de tweede treffer van Vleminckx betekende zelfs 4-0. In de slotfase scoorde Michal Papadopulos tegen; het was de eer ste Friese treffer van het seizoen. NEC herstelde zich van de neder laag bij Feyenoord (2-0), Heeren veen bleef op één punt staan. Eer der was er de 0-0 tegen Roda JC. door Roeland van Vliet 1 Evonne Goolagong maakte een prachti ge rentree in het proftennis. De Austra lische - een Aboriginal - was in 1977 be vallen van haar dochter Kelly en keerde daarna zonder problemen terug aan de wereld top. In 1980, op 29-jarige leeftijd, won ze zelfs voor de tweede keer Wimbledon, haar zevende Grand Slamtitel in totaal. Als moeder was ze nog niet afgeschreven. Lindsay Davenport bewandelde hetzelfde pad. De Amerikaanse won in haar tenniscarrière 55 WTA-toernooien. De eerste 51 waren vóór de geboorte van haar zoon Jagger, de andere vier erna. De voormalige nummer één van de wereld nam bij haar eerste drie optredens na haar comeback - Bali, Quebec en Auckland - zelfs meteen de hoofdprijs mee naar huis. Als moeder speelde ze als herboren. Natuurlijk zijn er meerdere moeders in het prof- circuit (geweest), maar Goolagong en Daven port waren veruit de succesvolsten. De Australi sche was de laatste (en de enige in de zoge noemde open era) die een Grand Slamtoernooi won, de Amerikaanse de laatste die een WTA-toernooi op haar naam schreef. Kim Clijsters heeft de stille wens de opvolgster te worden van beiden. De voormalige Belgische topspeelster, winnares van al 34 WTA-toer- nooien, is vorig jaar bevallen van een dochter, Jada. Maandag begint ze in Cincinnati aan haar tweede tennisleven. Daarna gaat ze door naar Toronto,waar ze de laatste voorbereidingen treft voor de US Open, het laatste Grand Slamtoer nooi van dit jaar. Als ze nou eens in New York wint, slaat ze binnen een maand twee vliegen in één klap. Is dat mogelijk? „Ja", heeft Davenport al gezegd op de site van de vrouwenbond WTA. „Ik denk dat zij de eerste moeder is die een Grand Slam wint sinds Goolagong." Vreemd is die opmerking niet. Clijsters ging bij Davenport te rade hoe ze het moederen en prof-zijn zou moeten combineren. De Ameri kaanse, die haar ook zag trainen, heeft daardoor inzicht gekregen in hoe ze ervoor staat. Daar naast weet Davenport dat er op dit moment geen absolute nummer één in het vrouwencir cuit is. Iedereen is te verslaan. Een herboren Clijsters, die in feite niets te verliezen heeft, kan dus zo maar de titel pakken. Owens en Long werden vrienden nazi-Spelen van 1936 Zaterdag 8 augustus 2009 AZ-aanvaller Moussa Dembélé (midden) schiet de 1-0 langs de inglijdende Spartaan Tim Bakens. foto Koen van Weel/ANP Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49