is het niet mmmM 292,= zeeland 13 Vragen over de griep? we niet zoenen zeker? Griepje Stad strand in Lissabon 1 V Reizigers vaakst Productie vaccin besmet in Spanje ligt op schema 'Angst voor griep wordt gecreëerd' commentaar GESLOTEN JUWELIER Verwarde man ruim een etmaal zoek Middelburger mishandeld Holland International zaterdag 8 augustus 2009 'Van Tamiflu is bewezen dat het werkt. We moeten ons niet gek laten maken door onzin' Roel Coutinho, directeur Centrum Infectieziektenbestrijding Jamie Bochove (18) en Emmelie van den Broek (17) uit Roosendaal maken zich wél druk. „Een jongen op de camping had verschijnselen van Mexicaanse .griep. Hij is naar de dokter gegaan en toen naar huis. Het was wel zielig, want ie dereen liep met een grote boog om hem heen", zegt Jamie. „Zijn tent stond tegenover oris. Ik dacht wel: straks heb ik het ook. Ik maak me wel zorgen. Er zijn toch een paar mensen dood aan gegaan. Misschien gaat het bij jóuw lijf wel net fout." Emmelie: „Ik weet ook niet goed wat ik moet doen om het te voorkomen. Ja, vaak handen ^wassen, maar dat is moeilijk. Die douches en wasbakken op de cam ping zijn zó smerig!" Maikel van de Wal (22) en Jos Vin- gerhoeds (22) uit Oirschot halen hun schouders op. „Ik ga er niet voor thuisblijven of dingen laten. Als ik de kroeg of het strand moet gaan mijden, kan ik net zo goed niet op vakantie gaan. En ik ga ook heus geen mondkapje dragen. Als ik Mexicaanse griep krijg, dan is dat zo", zegt Maikel laconiek. „Misschien kunnen ze de glazen wat beter afwassen in de kroeg", vindt Jos. „Of bier drinken met een rietje", lacht Maikel. „Dat is op twee punten goed. Je wordt er ook sneller zat van." Nederlanders in het buitenland lo pen het vaakst een besmetting met de Mexicaanse griep op in Spanje. Dat land heeft Groot-Brittannië in gehaald. Ook in Griekenland raken veel rei zigers geïnfecteerd met het virus dat de Mexicaanse griep veroor zaakt. Dat heeft het RIVM gisteren be kendgemaakt. Engeland staat inmiddels op de der de plaats. In de eerste fase werden alleen mensen ziek die in Mexico of de Verenigde Staten waren ge weest. De farmaceutische industrie voedt de angst voor de Mexicaanse griep. De Mexicaanse griep is niet gevaar lijker dan de gewone griep. Integen deel: het aantal gevallen is 'belache lijk' klein vergeleken met andere griepgolven. Dat zei de Duitse longarts en SPD-parlementariër Wolfgang Wodarg gisteren. „Dit is big business voor de farmaceu- De productie van vaccins tegen de Mexicaanse griep ligt op schema; de eerste partijen zullen naar ver wachting in september worden ge leverd. De Wereldgezondheidsorga nisatie meldt dit. WHO-medewer- ker Marie-Paul Kieny zegt dat er is begonnen met het testen van vac cins op mensen. Dat betekent dat over ruwweg een maand duidelijk zal zijn of de vaccins veilig kunnen worden gebruikt. Kieny zegt dat de bedrijven onder druk staan een vac cin te produceren, maar ontkent dat die druk veiligheidsrisico's schept tische industrie", aldus Wodarg. Volgens hem heeft de lobby van de farmaceutische industrie zijn be langen weten door te drukken in de politiek. Normaal is nooit van te voren bekend hoeveel griepvaccins verkocht kunnen worden. „Nieuw is nu dat de regering de farmaceu tische industrie een verkoopgaran tie geeft", aldus Wodarg. Het kan geen verba zing wekken dat de Mexicaanse griep op duikt in Renesse, één van de brandpunten van het toerisme. Alleen al door het aantal mensen is de kans op een griepgeval er groot. Wat nu? Moet iedereen de druk ke Zeeuwse kust mijden of moeten we met mondkapjes op naar het strand? Het antwoord van de GGD Zeeland is helder: blijf gewoon vakantie vieren. Deze boodschap spoort met de jongste inzichten in het karak ter van de ziekte. Die blijkt uit gesproken mild te zijn. Zó mild zelfs, dat het Centrum voor In fectieziektenbestrijding aan dringt op terughoudendheid bij de verstrekking van de virus remmer Tamiflu. Voor veel mensen is het beter om ge woon uit te zieken. Ondanks deze geruststelling wacht Nederland met enige angst op het einde van de va kanties. Het gevaar komt van de vele mensen die terugkeren uit risicolanden. Binnenkort zal blijken of dit hier tot een griep- golf leidt. Mild of niet, dat kan behoorlijk ontwrichtend wer ken. Dus tot die tijd kunnen we beter wat te voorzichtig zijn dan te nonchalant. Wegens vakantie is onze juwelierszaak in Arnemuiden van maandag 10 t/m maandag 24 augustus. Onze juwelierszaak in Westkapelle is wel geopend www.juwelierminderhoud.nl Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WESTKAPELLE ARNEMUIDEN 188 bevestigde gevallen zijn niet opgenomen in de kaart i.v.m. nog ontbrekende gegevens infographic. CRW bron: RIVM. CCO-Osiris. Unilab St Lab-Osins 912 Gevallen van Nieuwe Influenza A (H1N1 Laboratoriumbevestigde gevallen per GGD-regio tot en met 6 augustus 2009 Aantal gevallen s61 1 10 I I Import I- I In Nederland besmet Grieppandemie Ministerie van Volksgezondheid. Welzijn en Sport Nieuwe Influenza A (Hi Ni Kijk op WWW.p0stbus5i.nl of bel 0800-1100 BURGH-HAAMSTEDE - Een 44-jarige man is ruim een etmaal zoek ge weest in Burgh-Haamstede. De man lijdt aan de ziekte van Alzhei mer. Hij was samen met zijn fami lie een dagje uit in Burgh-Haamste- de. Rond drie uur donderdagmiddag was het gezelschap in de buurt van de Adriaan van de Weijdeweg en daar was de man plotseling ver dwenen. Nog diezelfde avond is door de politie een grote zoekactie op touw gezet die gestaakt is toen het donker werd. Gisterochtend rond 11.00 uur dook de man in goede gezondheid weer op in Nu- mansdorp. Hoe hij daar is terecht gekomen, is niet bekend. MIDDELBURG - Een Middelburger is gistermiddag rond twee uur in de Statenlaan in zijn woonplaats door een bekende van hem gesla gen en geschopt. Ter hoogte van het tunneltje in de Statenlaan werd de Middelburger door een hem bekende man van zijn fiets getrokken. Het slachtof fer kwam met zijn hoofd op de straat terecht en werd vervolgens verschillende keren geslagen en ge schopt. De oorzaak is een reeds langer lo pend conflict. De politie heeft de zaak in onderzoek. Lissabon 2 nachten Htl. Borges Estoril 1 nacht Htl. Lido*** P jjf lisboa V.3. de voorwaarden. Prjsob.v. 2 pers, vervoer van Lssabon naar Estool met inbeyepen Vertrek n sept en oict Vraag na Exclusief bij uw reisbureau. H World of TUI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3