Zeeland PZC 7 'Veere aansluiten bij vestingsteden' Barbecueweer WALCHEREN 18 en 19 21 Succes Veere 1809 toont aan dat Veere klaar is voor het organiseren van meer historische spektakels Zwoele nachtmarkt trekt duizenden bezoekers Drugsbezit almanak Tip? redactie@pzc.nl Zaterdag 8 augustus 2009Tip? walcheren8pzc.nl Hoogtepunt voor tunnelbouwers ligt zestien meter diep Middelburg 1940: met een penning om je nek naar het strand Veere wordt mogelijk de twee de Zeeuwse plaats die is aange sloten bij de Vereniging Neder landse Vestingsteden. De ge meente peilt of er voldoende draagvlak voor is. door Selma Osman VEERE - De herdenking van de En gelse invasie in 1809 in Veere krijgt een staartje. Volgens de Veerse bur gemeester Rob van der Zwaag heeft het evenement aangetoond dat het stadje klaar is om zich aan te sluiten bij de Vereniging Neder landse Vestingsteden. Hij wil pei len of bewoners en ondernemers dat idee steunen. Zestien steden zijn al lid, waaron der Bergen op Zoom, Hulst, Briel- le, Naarden en Geertuidenberg. „Een indrykwekkend lijstje", vindt Van der Zwaag. „We moeten niet te bescheiden doen. Veere past daar zeker bij. Het is de plaats waar de Marine is begonnen." Het idee om lid te worden borrel de al langer, vertelt de burgemees ter. „Veere 1809, vorige maand, was de thermometer. En die sloeg positief uit." Het historische spek takel met kruitdampen, kanonge bulder en duizenden bezoekers heeft volgens hem nu al een enor me impact op het toerisme. „We waren heel lang op het NOS-jour- naal", glundert hij. En Veere 1809 heeft voor saamhorigheid ge zorgd. Iedereen was terecht trots op dit evenement." Een aardige bij komstigheid is dat de Veerse stads wallen, mede door een Europese subsidie, weer toegankelijk wor den via wandelpaden. Veere kan op verschillende terrei nen profiteren van een band met de andere vestingsteden. „Qua toe risme is het goed, maar je deelt ook dezelfde problematiek. We we ten bijvoorbeeld dat vestingsteden niet auto-vriendelijk zijn." De Ver eniging Nederlandse Vestingste den bestaat al sinds 2002. Dé veel al kleine plaatsen voeren gezamen lijk promotie. Daarnaast hebben ze eigen arrangementen waarop plaatselijke ondernemers kunnen inspelen. Van der Zwaag weet niet waarom Veere nooit eerder het voorbeeld van Hulst heeft gevolgd. Geld hoeft volgens hem geen strui kelblok te zijn. „Belangrijker is wat het ons oplevert." „-.—ynyTruw-"—iww—iw—rwrawmTWirwnMtyimiMH mibiiiI'iiWh, iKswcKranc-r—mill iMwwm—im miMUPiiili 1 11111111 mumnmu 1111111111 111immuun inn i 1 hit' "i'H'r n irr 1 MMMlW VLISSINGEN - Een 22-jarige Vlissin- ger is betrapt op bezit van een klei ne hoeveelheid harddrugs. De poli tie trof hem aan, liggend in een au to met zijn hoofd op het stuur. Na een paar dagen mooi weer moest ook die familie in Sluis er maar eens aan geloven, vond het gezinshoofd. Die haalde vervolgens de ouderwetse gietijzeren barbecue achter uit de gara ge van onder het stof vandaan en begon welgemoed een verse zak houtskool over een paar aanmaakblokjes uit te storten. Zijn vrouw keek haar zwoegende echtge noot eens meewarig aan en vroeg of hij al eens omhoog had gekeken. „Daar komen wolken aandrijven. Het zijn nu nog schaapjes, maar straks worden het douches." „Hetgaat niet regenen", beweerde man lief „De buienradar denkt van wel", hield zijn gade vol. Machteloze woede welde in haar echtge noot op. „Mocht die rotradar onver hoopt gelijk krijgen, dan krijg jij van avond doorregen runderlappen." VLISSINGEN - Zonnebrillen met discolichtjes, ingelijste portret- markt op de Vlissingse boulevard. Het zwoele briesje en de en hamburgers even wilde ontlopen, kon één trapje lager ge- ten van Michael Jackson, nachthemden, vliegenmeppers, leg- mooie zonsondergang zorgden er mede voor dat er duizenden nieten van de rust op het strand. Maar het leukste uitzicht gings en crocs. Wie op koopjesjacht wilde, kon zich gistera- bezoekers naar de nachtmarkt kwamen; om te kijken en om was voor de bewoners van de boulevard die van bovenaf de vond uitleven op de 26-ste editie van de Midzomernacht- bekeken te worden. En wie de drukte en de geur van wafels mensenmassa voorbij zag trekken. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37