Fietsen voor betere stenenpers Blijf in de race ^Sm éM 'Zo'n auto vind ik niet meer' zeeland 121 7-TFS» Carambowl op springen n BH Net tegen vallend stucwerk in kerk (055) 538 80 00 -s- Schreijenberg en Heijboer sjezenkampioen zaterdag 8 augustus 2009 ONDERWIJSPROJECT Broers hopen eind deze week op de camping in de Dordogne te zitten Cristian Visser (20) uit Krab- bendijke fietst deze week duizend kilometer om geld bijeen te verzamelen voor onderwijsproject in Kenia. door Lilian Dominicus Veel getraind hebben ze niet, maar ze hebben er alle vertrouwen in odat ze over een weekje hun kamp op slaan op het eindpunt van hun tocht, duizend kilometer verderop in de Dordogne. Gister morgen fietsten de broers Cristian (20) en Michiel (18) Visser met een kar vol kampeerspullen het dorp Krabbendijke uit, vandaag zullen ze ergens tussen Antwer pen en Brussel zijn beland. „We zoeken iets landelijks op. Lie ver niet in de grote stad", zegt Cristian, gekleed in tenue en geze ten op het zadel van een fiets van zijn sponsor, rijwielshop Cor den Haan uit Wolphaartsdijk. Michiel heeft een shirtje van C1000 in Krabbendijke aan, die de tocht van de jongens ook sponsort. Of eigen lijk, om het een beetje ingewik keld te maken, de tocht van Cristi an. Michiel rijdt mee voor de gezel ligheid en morele steun. Cristian, derdejaars student werk- PERSONEELSTEKORT IN DE ZORG? Wegener NieuwsMedia. De nummer 1 voor werkzoekenden! Oók in de Zorg. Bel voor meer informatie Wegener NieuwsMedia Arbeidsmarkt. weGeNeR NieuwsMedia Cristian (r.) en Michiel Visser aan het beginpunt van hun fietspunt, de polderwegen bij* Krabbendijke. foto Willem Mieras tuigbouwkunde aan de Haagse Ho geschool in Delft, begint in sep tember aan een stage van drie maanden in Kenia. Hij wil er sa men met Keniase studenten een stenenpers verbeteren. Het is een samenwerkingsproject tussen ho geschool en stichting Edukans. „De pers, waarmee bouwstenen worden gemaakt, moet vooral lich ter worden", licht hij toe. Maar daar is geld voor nodig, en daarom zit hij nu de hele week in het za del. Cristian hoopt op meer bijdra gen van sponsors, zodat Kenianen op een eenvoudige manier riieuwe huizen kunnen bouwen. Q Cristian steunen? Gift kan worden overgemaakt op rek.nr. 428034357 t.n.v. stichting Edukans/Ex Change, o.v.v. Team147, Cristian Visser. goes - Biljart- en bowlingcentrum Carambowl in Goes zit in de pro blemen. Het centrum is gesloten en de eigenaars, Hans Krol en Bert Ooijen, kunnen geen van beide zeggen of de zaak nog open gaat. Carambowl, aanvankelijk geleid door Bert Ooijen alleen, raakte eer der in de problemen en maakte een doorstart toen Krol, eigenaar van Bowltech in Made, een aan deel in de zaak nam. Ooijen zegt zich nu, net als Krol, uit de zaak te hebben teruggetrokken. Voor het overige weigeren beide compag nons elk commentaar. biggekerke - Marije Schreijenberg en Remco Heijboer zijn gisteren winnaars geworden van de jaarlijk se sjezenwedstrijd in Biggekerke. Marije en Remco staken van de 15 deelnemende combinaties de meeste ringen, namelijk 78 van de 80. De tweede plaats was voor Jannie Louws en Perry Boogaard die 76 ringen staken en de beslissing over de derde plaats viel pas in de laat ste ronde en ging met 73 ringen naar Christel en Arno Francke. In Biggekerke werden ook twee polle pels verreden. Hiervoor moesten de combinaties de laatste ronde al le ringen steken. Na een kamp tot op 20 mm ging deze prijs naar Jan nie Louws en Perry Boogaard. Het mooiste en meest originele geheel was van Lenie Maljaars en Adrie Brasser, samen met drie kleinkin deren. De wisselronde, waarbij de sjezencombinaties wisselden van partner, werd gewonnen door Jan nie Louws en Piet Brasser. door Rob Paardekam Hulp en advies aan ondernemers Bel het KvK Schakelteam 0800 5432100 www.kvk.nl/schakelteam zierikzee - De Nieuwe Kerk in Zie- rikzee is aan een grondige restaura tie toe. Een paar jaar geleden kwam een ornament naar bene den en in september 2006 kwam tijdens een inspectie aan het licht dat een aantal voluten - krulvormi- ge zuilversieringen - naar beneden dreigde te komen. Een ingrijpende renovatie is de eni ge definitieve oplossing voor de problemen. Dat karwei vergt een investering van minstens 2,5 mil joen euro. „Dat geld hebben we nog niet bij elkaar", zegt voorzitter van de Plaatselijke Commissie van de Stichting Oude Zeeuwse Ker ken, Piet de Rijke. Vandaar dat be sloten is over de volle lengte van de kerk netten langs de muur te spannen. Dit najaar worden ze ge plaatst. 's-heerenhoek - Een dagje strand in Vrouwenpolder eindigde don derdag in mineur voor Ruben de Jonge uit 's-Heerenhoek. Toen hij terug liep naar de parkeerplaats zag hij hoe een vreemde er van door ging met zijn unieke Fort Mustang uit 1967. Zijn vrouw zag het als eerste. „Ze zei er wat van, maar het drong niet meteen tot me door", vertelt De Jonge. „Ik dacht: er rijden wel meer oldtimers." Toen de inwoner van 's-Heerenhoek in de gaten kreeg dat het wel degelijk zijn auto was, alarmeerde hij meteen de po litie. „Maar die hebben hem ook niet meer tegen kunnen houden." De Jonge denkt niet dat een verza melaar achter de diefstal zit. „Ik vermoed eerder dat het dieven zijn, die de hele kust afstruinen op zoek naar een dikke BMW of Au di. Toen kwamen ze mijn auto te gen. Dat was natuurlijk een gemak kelijke prooi." Samen met zijn Ford reed er ook een oude witte bestelbus van het parkeerterrein af Die kan volgens De Fort Mustang van Ruben de Jonge. Deze werd donderdag onder zijn ogen gestolen vanaf de parkeerplaats bij het strand van Vrouwenpolder. het slachtoffer wel eens iets met de diefstal te maken hebben. De Jonge koestert nog een beetje hoop dat zijn auto wordt terugge vonden. „Maar dan wel in goede staat", zegt hij. „Als hij ergens in het kanaal is gedumpt, weet ik dat liever niet." De autoliefhebber heeft vier jaar aan zijn Ford Mus tang gewerkt. „Zo'n zelfde auto vind ik nooit meer." Wie iets weet over de diefstal kan bellen met de politie of De longe zelf Zijn nummer is 06-11407153.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35