181 zeeland Dikkertje Dap-schommel en boomhut Jouw film op het witte doek? Tuinstraat op de schop zaterdag 8 augustus 2009 B De negenjarige Julia vermaakt zich prima op de schommel van Dikkertje Dap. Dewi (10), hangend aan het klimtouw over de gracht naar het eilandje. „Er mag wel water in", vindt ze. Enkele weken geleden werd de Annie M.G. Schmidt- speeltuin in Biezelinge aan gelegd. Tijd voor een test door ervaringsdeskundigen. door Lilian Dominicus Echt af is de nieuwe Annie M.G. Schmidt-speeltuin niet. De gracht rondom het avontureneiland is nog droog en gras is niet inge zaaid. „Na een grote regenbui is het een grote modderpoel. De oudste kwam al een keer onder de prut binnen", zegt Tineke de Gel der uit Biezelinge, moeder van Ru ben (12), Melissa (11) en Julia (van daag wordt ze 9) Klop. Maar verder zijn de omstandighe den perfect: niet te heet, geen re gen en het is schoolvakantie. Alle toestellen worden een keer door het panel van vier - vriendinnetje Dewi Rijm (10) uit Colijnsplaat doet ook mee - uitgeprobeerd. Ze geven cijfers en gaan bij hun favo riete toestel op de foto. Als eerste is de kabelbaan aan de beurt. Ziet er spectaculair uit, maar er zijn minpuntjes. „Hij sleept te laag", vindt Dewi. En van Melissa mag -ie ook wel een tikje sneller. Het klimtouw verderop scoort al beter. Melissa: „Je kan er gek op doen. Maar het enge is wel dat -ie beweegt." Juist grappig toch, vinden Dewi en Ruben. De Takki-bankjes, Pluk van de Pet- tefletwagen en Giraffenglijbaan zijn voor een wat jongere doel groep en dus wordt er genadeloos mee afgerekend. Maarten (2), geen lid van het panel, lijkt echter in tens gelukkig achter het - draaien de - stuurtje van Pluks beroemde rode wagentje. Jammer dat het kraantje achterop ontbreekt. De Dikkertje Dap-schommel met 'rode laarsjes voor de regen' be hoort tot de favorieten. Vooral de hangmand is een topper. Wat de bedoeling is van de roterende pa len naast de schommel, is onduide lijk. Ruben weet het en geeft een demo: erop draaien en dan op de volgende springen. „Maar ik vind er niks aan", zegt hij. Het paard Langhors ligt verscho len achter struiken en dus vergeet iedereen hem. Behalve Julia. „Hij is leuk, want je kan erop zitten en dan net doen of je op een echt paard zit", zegt ze. Dat het met ongelijke palen omge ven voetbalveldje nog geen gras heeft, wreekt zich onmiddellijk. De vier vinden er niet veel aan, hoewel Ruben een alternatieve ma nier vindt om ermee te spelen: springen van de ene naar de ande re paal. Nog best een handigheid je, maar hij is sterk en het gaat hem goed af Uiteindelijk gaat hij ermee op de foto, hoewel hij de boomhut een hoger cijfer had ge geven. „Maar we mochten niet alle maal op hetzelfde toestel", is zijn verklaring. En inderdaad, het avontureneiland met boomhut, gracht en klimtou- wen scoort het hoogst: het krijgt unaniem een dikke tien. De speeltoestellen beoordeeld door het panel De kabelbaan: 7-. Takkiezitje en Pluk-wagentje: 1 Klimtouw: 8,5 Dikkertje Dap-schommel: 8+ Voetbaldveldje met palen: 4,5 Roterende palen: 2,5 Avontureneiland met boomhut: 10 Dikkertje Dap-klimtoestel: 5,5 Elfjarige Melissa in de boomhut op het avontureneiland: een dikke tien van Ruben (12) vindt een creatieve manier om te spelen op de omheining van het panel. het nog grasloze voetbalveldje. Join DELTA Shorts www.filmbythesea.nl SINT-ANNALAND - De Tuinstraat in Sint-Annaland gaat binnenkort op de schop. De gemeente Tholen wil er twaalf nieuwe parkeerplaatsen realiseren. Dat gebeurt na klachten van om wonenden. 's Avonds en in het weekend zou het vaak onmogelijk zijn om een plekje voor de auto te vinden. In totaal komen er zeven tien nieuwe parkeervakken in de straat. Omdat het op sommige plekken straks niet meer mogelijk is op de straat te parkeren, verdwij nen ook een paar plaatsen. Per sal do kunnen er straks twaalf auto's meer parkeren in de straat. Gelijktijdig wil de gemeente de be reikbaarheid voor de hulpdiensten verbeteren. Daarvoor is het nood zakelijk om op de hoek Tuin straat/Cu reestraat een knotwilg te kappen. De andere bomen blijven staan. Langs de nieuwe parkeervak ken worden zelfs acht nieuwe bo men geplant. Wanneer de werk zaamheden precies worden uitge voerd, is nog niet duidelijk. VSBfondS SHOOTING STAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32