Een griepje, meer 21 zeeland 'Nu mogen WNF zoekt jongeren voor tellen bruinvissen PZC De Haan De krant 5 weken voor 15 euro! zaterdag 8 augustus 2009 Na enige jaren Zuid-Frankrijk wordt de vakantiebestem ming van de Harte's dit jaar Normandië. Mijn hoog zwangere vrouw wil niet langer dan vier uur in de auto zitten en bovendien ziet ze zichzelf niet door de moordende hitte van de Middellandse Zee zwoegen. Te recht, en dus wordt het Norman dië. Dat roept bij mij dierbare her inneringen op, want mijn eerste echte buitenlandse vakantie was naar Normandië. Ik was 12 jaar en mocht een week met mijn zus en haar vriend mee in een huisje in Deauville. Fantastisch, voor het eerst in mijn leven zag ik heuvels, want tot dusver was ik niet ver der gekomen dan de Belgische kust. Mijn moeder wilde nooit ver en lang weg, waar ze overi gens niet eens zwanger voor hoef de te zijn. Ze zwoer bij Cadzand en daar viel veel voor te zeggen. Tijdens die vakanties werd er ech ter altijd één lange rit langs de Bel gische kust gemaakt met als eind punt de mooiste badplaats van die kust: De Haan. Tot mijn COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T:0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op wwfw.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van €71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088- 01399 10 PostcodeWoonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie 'Ik had tegen de veertig graden koorts, koude rillingen, spierpijn, een loopneus en was misselijk' Barman van discotheek in Renesse had Mexicaanse griep twaalfde was ik nooit verder ge weest dan De Haan. Hoewel ik de vakanties met veel plezier beleef de, gaf mij dat na de zomervakan tie wel eens gevoelens van jaloe zie als klasgenootjes vol opwin ding vertelden over wandelingen in de Alpen, over klauterpartijen op rotsen aan de Bretonse kust en opschepten over de duur van de autorit. Sommigen hadden zelfs een hele nacht in de auto gezeten. Ik vond dat ik op een gegeven mo ment niet weer aan kon komen met de winkelgalerij van Cad- zand-Bad en de haaientanden van het Zwin. Thuis drong ik derhalve aan op een exotische stemming, maar tevergeefs. Het werd weer Cadzand-Bad met het dagje De Haan met het advies om het na de vakantie wat smeuïger te vertel len. Dit had zijn resultaat, want ik deed voor niemand meer onder met onze reis naar Le-Cocq-Sur-Mer, zo'n 400 kilo meter van Parijs. En we hadden het in één keer gereden. Ik geloof dat zelfs de juf niet doorhad dat het 400 kilometer ten noorden van Parijs was. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Een barman van een discotheek in Renesse is besmet met het Mexicaanse griepvirus. door Cornelleke Blok Hij is bijna een week flink ziek geweest, maar nu loopt Tom (22) weer vrolijk rond in Renesse. De barmedewerker van een plaatselij ke discotheek had Mexicaanse griep. „Volgens de GGD is er geen besmettingsgevaar meer. Ik mag Weer gewoon onder de mensen ko men", zegt hij, terwijl hij aan een Mojito nipt. „Ik voel me helemaal fit. Vanavond begin ik weer met werken. Ik ga zelfs naar de voetbal training." Tom en zijn collega's maakten er vorige week nog grapjes over. „Als iemand hoestte, zeiden we: haha, heb je Mexicaanse griep? Vorige week kreeg ik een beetje koorts, hoofdpijn en voelde me slap. Don derdag werd het erger. Ik ben naar huis gegaan, want ik kon niet meer functioneren. Ik wist niet precies wat Mexicaanse griep was. Daarom ben ik een beetje gaan googlen op internet. De verschijn selen die ik had waren identiek aan die van Mexicaanse griep. Ik had tegen de veertig graden koorts, koude rillingen, spierpijn, een loopneus en was misselijk. De huisarts heeft een kweekje ge maakt. Twee dagen later bleek dat ik inderdaad Mexicaanse griep had. Maar op dat moment voelde ik me alweer beter. Tamiflu heb ik niet gebruikt, dat had toen al geen zin meer. Woensdag en donderdag ging het wel weer. Ik ben voor de zekerheid die twee dagen thuis ge bleven." Tom heeft 'geen flauw idee' hoe hij besmet geraakt is. „Er staan ze ven dagen per week vierhonderd man in die zaal. Ik sta ertussen te werken. Ik weet ook niet wie ik al- Jongeren die vakantie vieren in Renes- sen maken zich nauwelijks druk om het geval van Mexicaanse griep in het dorp. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema lemaal besmet heb. Dat is moeilijk na te gaan. Mensen met wie ik con tact heb gehad, zijn ingelicht door de GGD. Ze moeten zich melden als ze ziek worden, dan krijgen ze Tamiflu. Maar mijn ouders heb ben nergens last van, terwijl ze de hele tijd bij me geweest zijn. Een collega van me, die wat kuchte, is uit voorzorg naar huis gegaan. We zijn voorzichtig op het werk en krijgen advies van de GGD. Ik vind dat er nogal veel ophef over is. Dat is onnodig. Een griepje, meer is het niet." Tom is een gefingeerde naam Nu mogen we vanavond niet meer zoenen ze ker?", zegt Iris Huis in 't Veld (17) uit Bodegra ven lachend. Ze is samen met drie vriendinnen en haar zus op vakan tie in Renesse. De meiden schrik ken niet van het bericht over een geval van Mexicaanse griep in het dorp. „Ach, dat is toch hetzelfde als een normale griep?", relativeert Iris' zus Nienke (19). „Ik zou me wel lam schrikken hoor, als ik het zou hebben", geeft Carlijn Schuinder (17) toe. „Maar je kan er toch wei nig tegen doen. Dan slik ik wel dat medicijn Tamiflu." door René Schrier MIDDELBURG - Het Wereld Natuur Fonds (WNF) is op zoek naar jon geren die mee willen helpen bruin vissen te tellen op de Oosterschel- de. De telling is bedoeld voor een onderzoek van het WNF en Stich ting Rugvin naar de aantallen bruinvissen in de Oosterschelde. Alleen jongeren die WNF-Life- Guard zijn kunnen meedoen. Ze moeten eerst een aantal opdrach ten doen om in aanmerking te ko men. Hoe meer opdrachten ze ma ken, hoe meer kans de jongeren ze hebben mee te helpen aan het on derzoek. Op de boot is plek voor veertien WNF-LifeGuards. Het on derzoek is zaterdag 19 september. In de Oosterschelde leeft een klei ne populatie bruinvissen. De laat ste jaren nemen de aantallen langs de Nederlandse kust toe, maar ook het aantal sterfgevallen stijgt. Deels doordat de dieren verdrin ken in vistuig. De groep bruinvis sen in de Oosterschelde is in om vang min of meer stabiel en wordt het hele jaar waargenomen. De vraag is waarom zij niet, zoals an dere bruinvissen, 's zomers vertrek ken naar het noorden. Door het onderzoek moet duidelijk worden hoeveel bruinvissen er leven in de Oosterschelde en of ze er blijven. DIEPSTE PUNT De bouwput voor het aquaduct on der het kanaal bij Middelburg heeft zijn diepste punt bereikt EN VERDER Alle columns op een rij Stem op de Stelling Het album Wereld in Beeld STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2