zeeland 121 Centrum over ramp in 2010 Blijf in de race Volgend jaar start van reconstructie WATERSNOODRAMP Zeeuwind handhaaft financiële bijdrage aan museum in Stavenisse Orgel- en celloconcert in Sint Nicolaaskerk Expositie laat Chinees vredesinitiatief zien Rommelmarkt vanuit de kofferbak Kinderexcursie rond Slot Haamstede 'Natuurdijk' zorgt voor vervuiling Jazz met Slavisch tintje in De Gele Hoed Man filmde met gsm mensen in de douche //^AvW zaterdag 8 augustus 2009 Volgend jaar moet het wa tersnoodcentrum in Stave nisse zijn deuren openen. Zeeuwind is nog steeds van plan een financiële bijdrage te leveren. door Rob Paardekam STAVENISSE - Het watersnoodcen- trum in Stavenisse moet volgend jaar zijn deuren openen. Dat zegt Flip de Rijke van de Stichting Ac BURGH-HAAMSTEDE - Het blijft nO£ minimaal een seizoen afzien vooi de fietsers en automobilisten die de Kraaijensteinweg in Burgh- Haamstede willen oversteken. Ir juli volgend jaar wordt begonner met de reconstructie van de weg Een jaar later moet alles klaar zijn. „We beginnen in juli omdat hei niet eerder kan", zegt Albert var der Korput van Rijkswaterstaat „Een leuke bijkomstigheid is we dat dan de Giro en de Tour dt France er langs zijn want anden zou er wel een probleem zijn." Hi verwacht niet dat het toeristenver keer er volgend seizoen last var heeft van het werk omdat het weg verkeer altijd kan doorgaan. Waar schijnlijk beginnen dit najaar a' wel de voorbereidende werkzaam heden zoals het verleggen van ka bels en leidingen in de grond. Op de Kraaijensteinweg worder twee rotondes aangelegd (bij de Zandweg en bij de kruising van de weg naar Zierikzee) en er komi een fietstunneltje bij de Meeldijk Ook worden twee korte stukjes pa rallelweg aangelegd voor bestem mingsverkeer. foto Dirk-Jan Gjeltemï tief Stavenisse (SAS). Die club kan nog steeds rekenen op een finan ciële bijdrage van windenergieorga nisatie Zeeuwind. Het watersnoodcentrum - een klein museum - is een lang gekoes terde wens van de stichting. In een deel van het dorpshuis en het voormalige gemeentehuis moeten straks allerlei dingen over de wa tersnoodramp te zien zijn. De nadruk ligt daarbij op de ge beurtenissen in 1953 op het eiland Tholen. Het centrum kwam op los se schroeven te staan toen de pro vincie vorig jaar besloot geen subsi die te verstrekken. Die is wel broodnodig. Zeeuwind bleek de De Kraaijensteinweg oversteken is reddende engel. Die organisatie was toen nog van gedachte dat ze vier nieuwe windmolens kon bou wen bij Stavenisse. Om iets terug te doen voor het dorp, besloot ze enkele duizenden euro's beschik baar te stellen voor het waters noodcentrum. „Maar nu die wind molens er van de gemeenteraad niet mogen komen, is het nog maar de vraag of we dat geld krij gen", zegt Flip de Rijke. Volgens Adrie van 't Westeinde van Zeeuw ind hoeft de SAS niet te vrezen. „Wij hebben een toezegging ge daan. Het zou raar zijn om die nu in te trekken. Zo zitten wij niet in elkaar. Die nieuwe molens mogen lastige klus. BROUWERSHAVEN Het Vlaamse duo Gert Amerlinck en Ellen van den Brande geeft op donderdag 13 augustus een concert in de Sint Nicolaaskerk in Brou wershaven. De organist en celliste spelen werken van onder meer Bach en Sweelinck. Het concert be gint om 20.00 uur. Toegang is €7,50 voor volwassenen en 2,50 voor studenten. Kinderen gratis. ZIERIKZEE De fotoexpositie 'Vrijheidsbeeld op zoek naar Chinezen voor Tibet' van de uit China afkomstige kun stenares en activiste Mona Zhimin Tang is vanaf 11 augustus te zien in het gemeentehuis in Zierikzee. Zhimin Tang reist met de expositie door heel Nederland. De tentoon stelling wordt op 11 augustus om 11.30 uur geopend door burgemees ter Gerard Rabelink. er dan niet komen, wij hebben wel al jaren andere turbines bij Sta venisse staan." De Rijke zegt het geld graag te ac cepteren. „Ik heb niet de indruk dat de bevolking ons dat kwalijk neemt." Het plan voor het waters noodcentrum in Stavenisse is de afgelopen maanden een beetje op de achtergrond geraakt, omdat de SAS allerlei activiteiten op touw heeft gezet in verband met het 410-jarig bestaan van Stavenisse. „Aan het eind van het jaar hopen we de boel weer op te pakken", stelt De Rijke. „Als het aan mij ligt, opent het centrum volgend jaar zijn deuren." foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE Mensen die van hun oude spullen af willen, hoeven die alleen maar in de kofferbak van de auto te gooien en zaterdag 15 augustus naar het Havenplein in Zierikzee te rijden. Daar houdt ondernemers vereniging Neptunus van 9.00 tot 16.00 uur een kofferbakverkoop. Deelname kost €15. Opgave via 06 49620421 of guusje@guusjepoot.nl. HAAMSTEDE Voor kinderen van 6 tot 12 jaar houdt Natuurmonumenten een ex cursie in het Slotbos en de Zepedui- nen in Haamstede. Een gids vertelt over sporen, bomen, beestjes en bloemen. De tocht begint om 10.00 uur en duurt twee uur. Stevige schoenen aandoen en als het kan een verre kijker meenemen. Aanmelden via de VW (0900 2020233). Kosten €2. OOSTBURG - Zo'n veertig bewoners van straten rondom het Groote Gat in Oostburg protesteren tegen aanleg en 'herstel van verdwenen historische dijken' aan onder meer de Nieuveltweg. De bewoners stuurden een be zwaarschrift naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis. Het herstel van 'zogenaamde histo rische dijken' zorgt in de toekomst niet alleen voor onkruid in hun tuinen, maar levert ook horizon vervuiling op. Behalve aantasting van hun woon genot worden bewoners die op de 'nieuwe, oude dijken' uitkijken, ge confronteerd met een fikse waarde daling van hun huizen, vrezen de bezwaarmakers. Daar komt nog eens bij dat omwo nenden in de aanlegfase te maken zouden krijgen met geluids-, slijk-, stof- en trillingsoverlast van zware voertuigen en groot materieel. Het is daarbij niet denkbeeldig dat schade aan woningen ontstaat als zware grondtransporten plaatsvin den, zo blijkt uit de bezwaren van de omwonenden. ZONNEMAIRE De drie jazzmuzikanten Eugene Bo- zetti uit Luxemburg (accordeon), Rom Heek uit Luxemburg (basgi taar) en Boris Dinev uit Bulgarije (percussie) spelen jazz met een Sla visch tintje op zondag 16 augustus in restaurant In De Gele Hoed in Zonnemaire. Het concert begint om 14.30 uur. Toegang is gratis. BURGH-HAAMSTEDE De politie heeft in Burgh-Haamste- de een man aangehouden die er van wordt verdacht donderdag avond met een gsm over de boven rand van de douche mensen te heb ben gefilmd. Dat gebeurde op een camping in Burgh-Haamstede, waar de uit Donkerbroek afkomsti ge man (38) zou verblijven. De man is in verzekering gesteld en zit nu in Torentijd. -S- M m /Y7 ZAol_f\ V\A jf oE^VyVA V. Hulp en advies aan ondernemers Bel het KvK Schakelteam 0800 5432100 www.kvk.nl/schakelteam O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29