bij crematorium zeeland 119 Jouw film op het witte doek? BSBSBSBB GoereeBus by Night: vervoer na het stappen Dikkertje Dap-schommel en boomhut favoriet Studio Sanérie Afslankcenter BOSS PALAZZO GESLOTEN Met De Biet naar De Storm zaterdag 8 augustus 2009 kusse onrendabel. Hun verdien sten bestaan louter uit de verkoch te koppen koffie en dergelijke. In zo'n extra half uur wordt weinig geconsumeerd. Bovendien moeten de dames die Markusse inhuurt ook blijven en worden doorbe taald." Markusse eist hiervoor een schadevergoeding van de de ge meente. Wethouder Huub van Klinken noemt dit verwijt 'onzin'. „We hadden met mevrouw Mar kusse een soort pachtovereen komst waarbij zij het recht hadden om koffie te schenken. Niet de ruimte zelf werd verhuurd." Omdat de gemeente juridisch geen verplichtingen heeft tegen over Leo Markusse zat een dienst verband ter compensatie er ook komt niet als een verrassing. Al in 2001 besloot de gemeenteraad de zaak in eigen hand te nemen. De fi nanciële voordelen werden al inge boekt om de verbouwing van de aula en de koffiekamer te bekosti gen. In 2001 werd het contract voor de laatste maal voor een pe riode van vijfjaar verlengd. De rechter had de mogelijkheid om het contract drie maal met een jaar te verlengen. Dat gebeurde voor 2007 en 2008. Voor dit jaar bleef de verlenging beperkt tot acht maanden. En zo komt na 32 jaar voor het échtpaar Markusse tot hun spijt een einde aan hun werk bij het crematorium. Ook uitvaartondernemers zoals Janneke den Besten uit Middel- 'Zo weggaan doet zeer. )e voelt je als een vuilniszak langs de kant gezet' niet in. Het zorgen voor een goede oudedagvoorziening is een zaak waarin elke ondernemer zijn eigen verantwoordelijkheid heeft. Ook Markusse, aldus Van Klinken, die overigens zegt dat het echtpaar zich altijd op een goede wijze van zijn taak heeft gekweten. De beëindiging van het contract burg betreuren het dat het echt paar stopt. „Het zijn verschrikke lijk lieve mensen die altijd voor ons klaar stonden. Het is ontzet tend sneu voor hen dat het zo loopt. We konden ze altijd bellen. Ook 's avonds als we nog zaken wilden wijzigen. We weten niet hoe de service straks zal zijn. We hebben van de gemeente nog niets gehoord." Volgens wethou der Van Klinken krijgen de onder nemers deze maand bericht en is de service na 1 september gegaran deerd. De drie dames die op op- roepbasis voor het echtpaar Mar kusse werken, krijgen nog een aan bod om, bijvoorbeeld via een uit zendbureau, hun werk in de koffie kamer voort te zetten. Het echtpaar Markusse betwijfelt of de gemeente er financieel beter van zal worden. Sinds het besluit acht jaar geleden is genomen, heb ben uitvaartondernemers ook zelf herdenkingsruimten in gebruik ge nomen, waardoor het gebruik van de koffiekamers bij het cremato rium is afgenomen. Het valt het echtpaar zwaar dat het op deze wijze afscheid moet nemen van hun werk. Leo Markusse: „Zo weg gaan doet zeer. Je voelt je als een vuilniszak aan de kant gezet." Mar kusse schat dat hij en zijn vrouw in al die jaren een kleine 20.000 crematies mede hebben verzorgd. De bezoekers van het cremato rium zullen niets merken van alle perikelen, belooft het echtpaar. „Tot 1 september zullen we alles blijven verzorgen zoals we dat sinds 1978 hebben gedaan." Zv www.studiosanerie.nl Tel. 0118-594098 Woman DOMBURG Markt Ia 4357 BG Domburg door Piet Kleemans renesse - Een romantische rit over de Brouwersdam bij zonsonder gang. Of na een lekker etentje ont spannen terug gereden worden naar hotel of camping. Het kan voortaan met de GoereeBus by Night, een nieuw initiatief van streekvervoersmaatschappij Arri- va. De nieuwe busdienst rijdt tot en met 22 augustus van woensdag tot en met zondag, 's avonds elk uur tussen Renesse en Ouddorp. De avondbus maakt het zowel bewo ners van de eilanden als bezoekers ervan makkelijk om te genieten van het natuurschoon en de attrac ties en evenementen die geboden worden zonder dat afspraken ge maakt hoeven worden over wie er rijdt en dus niet drinkt. De komen de rijd is op de Brouwersadam weer van alles te beleven. Op woensdag 19 augustus zijner de Wednesday night Events en kan men genieten van spectaculaire de monstraties bij de jongste attractie van de Brouwersdam: de Water- jump. De GoereeBus by Night doet onderweg Ellemeet, Scharen- dijke en acht haltes in badplaats Ouddorp aan. Schouwen-Duive- lands vertrekpunt is het transfe rium bij Renesse. Join DELTA Shorts www.filmbythesea.nl ÜVSBfonds nk SHOOTING STAR TILROE OPTIEK 8 AUGUSTUS t/m 15 AUGUSTUS tilroe optiek www.tilroe.nl zierikzee - Café de Biet in Zierik- zee, waar opnames zijn gemaakt voor de film De Storm over de wa tersnoodramp van 1953, verkoopt kaartjes voor de première op tl september tijdens Film by the Sea. De officiële première heeft als dresscode 'gala, black tie'. De Biet verkoopt 15 kaartjes a too euro, hapjes en drankjes inbegrepen. Er is ook een 'spijkerbroekpremière' zonder dresscode. Die is op 12 sep tember, en kaartjes kosten 25 euro. BURGHSE DAG Dit weekend op de website: beelden van de Burghse Dag in Burgh-Haam- stede. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Een overzicht van onze weblogs: www.pzc.nl/blogs door Lilian Dominicus biezelinge - Enkele weken geleden werd de Annie M.G. Schmidtspeel- tuin in Biezelinge aangelegd. Tijd voor een test door ervaringsdes kundigen. Echt af is de speeltuin niet. De gracht rondom het avon- tureneiland is nog droog en gras is niet ingezaaid. „Na een grote re genbui is het een grote modder poel. De oudste kwam al een keer onder de prut binnen", zegt Tine ke de Gelder uit Biezelinge, moe der van Ruben (12), Melissa (11) en Julia (vandaag wordt ze 9) Klop. Maar verder zijn de omstandighe den perfect: niet te heet, geen re gen en het is schoolvakantie. Alle toestellen worden een keer door het panel van vier - vriendinnetje Dewi Rijm (10) uit Colijnsplaat doet ook mee - uitgeprobeerd. Ze geven cijfers en gaan bij hun favo riete toestel op de foto. Als eerste is de kabelbaan aan de beurt. Ziet er spectaculair uit, maar er zijn minpuntjes. „Hij sleept te laag", vindt Dewi. En van Melissa mag -ie ook wel een tikje sneller. Het klimtouw verderop scoort al beter. Melissa: „Je kan er gek op doen. Maar het enge is wel dat-ie beweegt." Juist grappig toch, vinden Dewi en Ruben. De Dikkertje Dap-schommel met 'rode laarsjes voor de regen' be hoort tot de favorieten. De hangmand is een topper. Het paard Langhors ligt verscholen ach ter struiken en dus vergeet ieder een hem. Behalve Julia. „Hij is leuk, want je kan erop zitten en dan net doen of je op een echt paard zit", zegt ze. Dat het met ongelijke palen omge ven voetbalveldje nog geen gras heeft, wreekt zich onmiddellijk. De vier vinden er niet veel aan, hoewel Ruben een alternatieve ma nier vindt om ermee te spelen: springen van de ene naar de ande re paal. Nog best een handigheid je, maar hij is sterk en het gaat hem goed af Uiteindelijk gaat hij ermee op de foto, hoewel hij de boomhut een hoger cijfer had gegeven. „Maar we mochten niet allemaal op het zelfde toestel", is zijn verklaring. En inderdaad, het avontureneiland met boomhut, gracht en klimtou- wen scoort het hoogst: het krijgt unaniem een dikke tien. Het gebouw waarin de aula en de koffiekamers zijn ondergebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27