Echtpaar Markusse tegen zijn zin weg Jouw film op het witte doek? 181 zeelam Rampmuseum houdt open dag voor vrienden zaterdag 8 augustus 2009 Ria en Leo Markusse stoppen na 32 jaar met het verzorgen van de koffiekamer in het Middelburgse crematorium. „Tot 1 september zullen we alles blijven verzorgen zoals we dat sinds 1978 hebben gedaan." foto's Ruben Oreel Op i september moet de fa milie Markusse stoppen met het verzorgen van de koffie kamer bij het crematorium in Middelburg. Jaren heb ben zij zich verzet tegen het besluit van de gemeente om de huur op te zeggen. De zaak krijgt nog een juridisch staartje. door Theo Ciele De laatste maand is in gegaan voor Leo en Ria Markusse. Na 32 jaar moeten ze stop pen met het uitba ten van de koffiekamer bij het cre matorium in Middelburg. Vanaf 1 september zorgt de gemeente zelf voor koffie, cake en broodjes. Tot verdriet van het echtpaar Mar kusse. Graag hadden ze nog drie jaar, tot Leo's 65e verjaardag, hun bedrijf voortgezet. Desnoods in dienst van de gemeente. Maar ge sprekken hierover hebben niets op geleverd. De zaak speelt al jaren. De gemeen te heeft Markusse in 1978 zelf op het spoor gezet van het uitbaten van de koffiekamer. Maar in 2001 ontstaat bij diezelfde gemeente het idee om het uitbaten van de koffie kamer in eigen hand te nemen. De familie Markusse krijgt dit naar eigen zeggen pas in 2004 te horen. Ze voelt er niets voor, ook niet als de gemeente een afkoopsom van anderhalve ton aanbiedt. Dat is on voldoende voor twee mensen om de tijd tot aan de AOW-gerechtig- de leeftijd te kunnen overbruggen. En de kans op andere werk voor ie mand van hun leeftijd is klein. De rechter schort de opzegging van het contract tot drie maal toe op, maar 1 september valt definitief het doek. De zaak krijgt een juri disch staartje. Daarbij draait het om extra uren aula en koffiekamer die de gemeente bij nabestaanden in rekening bracht, terwijl de za len al per jaar aan Markusse waren verhuurd. Door nabestaanden een naheffing te sturen is sprake van 'ongerechtvaardigde verrijking', is het verwijt dat Markusse de ge meente Middelburg maakt, aldus hun raadsman R. Maat. „De familie Markusse leed hier door dubbel schade. De tijd dat de gemeente via een extra heffing na bestaanden van een koffiekamer gebruik liet maken, zijn voor Mar- Join DELTA Shorts www.filmbythesea.nl OUWERKERK - Het watersnoodmu- seum in Ouwerkerk houdt zater dag 22 augustus een open dag voor haar vrienden en donateurs. Het museum werd na een ingrijpende verbouwing in april dit jaar hero pend door minister-president jan-Peter Balkenende. Missie van het museum is herinneren, leven en vooruit kijken. In caisson 1 gaat het om de gebeurtenissen in de rampnacht. In caisson 2 staan de emoties centraal. Caisson 3 staat in het teken van de wederopbouw en in caisson 4 draait het om de om gang met water. Na een ontvangst en een wel komstwoord worden de vrienden van het museum rondgeleid door de gidsen van het museum. De open dag wordt afgesloten met een informeel samenzijn. ÜVSBfonds SHOOTING STAR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 26