Dubbel geluk in Sint-Jansteen meningen n brieven zaterdag 8 augustus 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Clinton Bij onze zuiderburen hoeft Bill Clinton niet ingezet te worden. Indien gewenst, regelen de gevan genen hun zaakjes daar zelf wel! Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg Ziekenhuizen z Het toekennen van een vergun ning aan het ziekenhuis in Terneu- zen lijkt mij een uitstekende keus. Indirect had ik een aantal keren te maken met dit ziekenhuis maar al leen al wat betreft omgangsvor men van personeel en specialisten naar de patiënten scoren zij een dikke plus. Wellicht was dit mede bepalend voor de keus tezamen met de te lange wachtlijsten in de andere Zeeuwse ziekenhuizen. Het lijkt er overigens steeds meer op dat de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen terrein aan het verlie zen zijn en patiënten kwijtraken aan o.a. Terneuzen. Niet zo ver wonderlijk. Het ziekenhuis in Vlis singen bijvoorbeeld kan bovendien nog heel veel leren van Terneuzen. Ik praat nog niet eens over de kun digheid van de specialisten maar meer over hun omgangsvormen richting de patiënten. Er werken daar specialisten die men op basis van hun botte en onfatsoenlijke be nadering richting de patiënten met onmiddellijke ingang de deur zou den moeten wijzen. Peter Boone J.W. Schuurmanstraat 125,Domburg Bijstand Het is nauwelijks te geloven: Zeeuwen die van het minimum le ven moeten bijzondere bijstand aanvragen voor medicijnen die niet meer onder de zorgverzeke ring vallen. En vakantiegangers rei zen gratis met de bus naar de Goe- se of Middelburgse markt. Daar zit ten gewoon mensen met een be hoorlijk inkomen bij. Ze lachen zich een hoedje om die vrijgevig heid. Ik ken diverse mensen die graag eens een busreis in de provin cie zouden willen maken maar dat domweg niet kunnen betalen. Waarschijnlijk zien de onderne mers ook nog mogelijkheden om de overheid voor de kosten van die gratis reisjes op te laten draaien. Leen Jobse Esdoornlaan 17, Middelburg Goese Knotwilg Waar is de gemeente Goes nu ei genlijk mee bezig? In de krant van 5 augustus j.L wordt vol trots een foto getoond van een 'kunst' knot wilg met bronzen takken. Kosten tienduizenden euro's. En dit kunst werk wordt geplaatst om de stad een beetje op te vrolijken, groener te laten lijken. Nou als je het mij vraagt is zo'n kunstwerk nooit zo mooi als een 'echte' boom en daar stonden er tot begin dit jaar zeer vele van aan de Houtkade. Maar nee, de gemeente Goes hakt liever vele honderden bomen om, wat overigens ook tientallen duizen den euro's heeft gekost en plaatst 'kunst' knotwilg in het centrum. Nou gemeente Goes ik heb echter nog één vraag: Hoe kan het be stuur van de gemeente Goes, met het oog op het milieu, zichzelf nog serieus nemen? Ik snap er in ieder geval echt niets meer van! C. de Pan Mecklenburglaan 33, Goes Stadspark Vlissinger Niek Peters (krant 4 aug) heeft het over het gemeente lijk wanbeleid m.b.t. het stadspark Scheldekwartier, dat een zoveelste dure mislukking kan worden. In Middelburg ligt een succesvol stads park op het Molenwater voor het oprapen, voor relatief weinig geld en inclusief een groep enthousiaste mensen die met raad en daad mee helpen. Maar het gemeentebestuur gooit deze gouden of groene kans, achteloos overboord, wil er bomen rooien en parkeerplaatsen aanleg- gen, slinks de bouw voorbereidend van een theater, over ca. tien jaar. Ondanks de vele bezwaren en waarschuwingen van burgers, die wél inzien hoe belangrijk groen is voor een leefbare stad. Het gemeen tebestuur smijt met het geld dat burgers hebben opgebracht. Be gaan flater na flater. Stevenen stijf koppig af op een tweede geldver slindende bouwputaffaire op de enige plek waar met weinig gekl een prachtig stadspark gecreëerd kan worden. Gemeentebestuur: Winnaar krijgt foto op can vas van Foto Verschoore. Hij dingt bovendien mee naar de jaarprijs. De foto die Bert van 't Westende uit Sint-Jan steen maakte tijdens de wielerronde in zijn woonplaats, is gekozen tot foto van de maand juli. De ronde, die 's avonds werd verreden, leverde enkele zeer mooie foto's van wiel renners in het halfduister op. Met deze foto doet Van 't Westen- de automatisch mee in de finale in december, wanneer de beste lezers foto van het jaar 2009 wordt geko zen. De 96 kilometer lange koers dwars door de dorpskern van Sint-Jan steen kreeg niet alleen een gelukki ge ontknoping voor Van 't Westen- de, maar ook voor de winnaar van de wielerwedstrijd, Robbert Vleu gel. De twintigjarige renner uit Wemeldinge won de wedstrijd tot zijn eigen verbazing. Het was nog maar de zevende keer dat Vleugel bij de 'grote jongens' meereed; ze ven bleek voor hem dus een ge luksgetal. Op plaats twee van de foto van de maand juni eindigt Truus Dinge- manse. Zoals ze zelf al bij de foto schreef: 'De eerste vakantiedag: bij komen van een jaar school'. Ook de derde plaats wordt ingeno men door een foto die duidelijk aan de zomer is gerelateerd. Bram Rodermond maakte een close-up van poes Nena, die tijdens de juli- warmte haar dorst lest. wees wijzer! Lieve mensen: u kunt iets doen en bezwaar maken! Lonne van Liere Dam 63a, Middelburg Hendrikse 4 Wat verdrietig zoals ds. Hendrikse de bijbel uitlegt. De bijbel is het on feilbare woord van God daar heb ben we niets aan toe te voegen of af te doen. Ds. Hendrikse noemt Paulus een warhoofd. Weet deze dominee wel dat juist deze Paulus eerst de christenen vervolgde en zelfs doodde, later verblind werd en gegrepen door de heilige geest, een trouw dienaar werd van God. Wat hij over Jezus schrijft is hele maal erg. Jezus is de zoon van God, hij kwam op aarde als redder van on ze zonden. Hij kon over het water lopen en doden opwekken.Voor ons mensen onbegrijpelijk, maar dat is het nu juist, hij was de zoon van God. E. Holwedel Kriekenhof 52, Middelburg Hendrikse 5 Klaas heeft gestudeerd, is predi kant, schreef een boek en komt op de televisie. Dan moet hij wel de moeite waard zijn, zeker zoveel als een ander mens? Toch presteert hij het om zijn 'huwelijk' te vergelij ken met ketchup. Ik vind deze ver gelijking vreemd. Vreemd is heel de opstelling van Klaas. Hij heeft voor niemand waardering. In zijn sollicitatiegesprek heeft hij zijn twijfels niet op scherp gezet. Hij heeft de commissie dus bedon derd, in gewoon Nederlands ge zegd. Het is nog eerlijk dat hij er nu voor uit durft te komen. En de kerken zijn nu zo verzwakt, dat ze geen kracht meer hebben om voor hun overtuiging uit te komen. 'Paulus, wat een warhoofd soms'. Deze kwalificatie mag ik ook op Klaas toepassen Want geen enkel Nederlands woord heeft bij hem de betekenis die je er aan moet ge ven. 'De bijbel is het woord van mensen. Later heeft de kerk (wel ke?) daar het woord van God van gemaakt, maar ik lees het als de woorden van mensen. Of zo je (wie?) wilt: Gods woord in men senwoorden." Waar haalt Klaas woorden van God vandaan, die im mers niet bestaat? W. A. Vervaet Baljuwstraat 1 TG Sas van Gent Poppenhuismiddag Leuk dat de krant aandacht be steedde aan dit evenement. Ik heb er ook van genoten en ben het niet eens met de stelling dat dit een uit stervende hobby is. Alleen doet de jongere generatie het anders. Ze be stellen vaak per internet, wat jam mer voor de winkeltjes is, maar la ten ons ook via eigen websites mee genieten van hun vaak gedetailleer de werkstukken. Kijk b.v. eens op www.marmod.nl/ poppenhuis- flat.htm. Er zijn tal van catalogial blijft het (gedeeltelijk) zelf maken natuurlijk het leukst. Het beste bewijs in het maandblad Poppenhuizen en Mi niaturen dat doorstart met als extra een online uitgave, ik wil de organisatoren complimenteren met de geslaagde middag. Joke van Dalen Van Hoekenstraat 7, 's-Gravenpolder Mannen van Staal Verheugend dat er geld is voor een monument 'Mannen van Staal' rond de geschiedenis van de scheepswerf in Vlissingen. Dat nu is echt een hommage aan de roem rijke historie. Bij zo'n monument past absoluut geen moderniteit. Om op de toeristische markt een rol van betekenis te kunnen spelen zal het accent moeten liggen op verbreding van aanbod in verblijf en dagrecreatie. Toeristen zoeken tegenwoordig iets aparts. Daar kan de Scheldekraan in voorzien. Res taureren en herbestemmen, inrich ten als een sfeervol hotel (model, havenkraan in Harlingen). Uit ei gen ervaring weet ik, dat het rond draaien in zo'n paleisje met 1 joy stickbediening het uitzicht en bele ving grandioos is. Bovendien levert dat geld op. Dat zijn twee vliegen in één klap! Anders gezegd: genoeg kansen die het stadsbestuur niet moet laten liggen! Veeleer zou het getuigen van durf Voor de inzet wordt voorlopig het stadsbestuur beloond met een driewerf Hoera! Willem Cornelis Murre Irislaan 16, TN Vlissingen Foto Truus Dingemanse: de eerste dag van de vakantie, Foto Bram Rodermond: Ook poes Nena heeft tijdens de bijkomen van een jaar school. warme dagen dorst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11