u 39 wonen UI i 2 UI s Blokje om voor het moreel wonen@wegener.nl 024-3650509 Zaterdag 8 augustus 2009 SC Frederike Krommendijk, journaliste, hobbytuinier en tuinboekschrijfster, geeft haar kijk op het buitenleven. www.nesiing.nl www.zonz.nl www.peddy-shield.nl www.idgardenproducts.nl Www.zonnezeil.nl rw Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Wind- en weerbestendig: kunnen de hele zomer buiten blijven hangen (zeker water dichte exemplaren) Eenvoudig en snel op te hangen Beschermt voor 90 tot 95 procent tegen UV-straling Materialen zijn doorgaans goed bestand tegen water en vuil, anders eenvoudig schoon te maken Geen sta-in-de-weg parasolvoet Houdt bij plaatsing aan de achtergevel de warmte uit je woning Geschikt voor op een dakterras (geen vergunning nodig) Goedkoper alternatief voor standaard zonnescherm (afhankelijk van uitvoering) Als je een tuin aanlegt, koop je een boek of tijd schrift. Leuk be dacht, maar erg dom. Want als iets niet overeenkomt met hoe het er echt aan toe gaat in de stadstuin, zijn het die glossy re portages. Net als in babybla den de kleine koters je altijd frisgewassen toelachen met één stralende melktand en zonder weerzinwekkende loopneus of spuitpoep, zo heb ben tuinboeken ook weinig ge meen met een doorsnee stads tuintje. De mensen die in de reportages figureren, hebben de zaken strak geregeld en tui nieren is hun leven. Papa is hoofd gazon en haag, ma ma doet de borders, en dat een uurtje of vier per .dag. Ik heb wel eens men sen gespro ken die elke keer naar bui ten renden met een paraplu als het hagelde, omdat de Hos- ta's anders zo raar rafelig wer den. Reuze leuk, als je verder geen baan hebt tenminste. In een gewoon leven moet de tuin er zo'n beetje bij. Om het moreel hoog te houden, kun je beter op een avond een om metje door de wijk maken, dan je blindstaren op lustho ven die je toch nooit zult bezit ten. Zo'n ommetje biedt leed vermaak voor tien. Helemaal voldaan stap je je eigen groene oase weer binnen. Kijk, daar dacht iemand van al le onderhoud af te zijn door de hele boel vol te storten met grind. Er zit worteldoek onder, maar van bovenaf valt er verba zingwekkend veel kiemkrach- tigs in, zo te zién. Gif spuiten of alles er met het handje uit peuteren, je moet wel heel zen zijn om dat ontspannen tuinie ren te vinden. Bij die hoekwoning hebben ze net als jij vergeten de hoge planten aan te binden, waar door ze nu plat tegen de vlakte liggen of alsnog aan een stok zijn geketend als harkerige paaldanseressen. Vijvers brui sen van groene algen, de pergo la wordt scheefgetrokken door een over-enthousiaste Blauwe Regen. Perfect is het nergens. Het is met tuinieren net als met het leven zelf: Als je je er niet al teveel suikerzoete illu sies over maakt, pakt het af en toe nog verrassend leuk uit. Een harmonicazeil kun je wegschuiven. Kostbaar: rvs palen en bevestigingsmateriaal. Een zonnezeil kan schaduw bieden bij het zwembad. Zonnezeilen zie je steeds vaker op kinderspeelplaatsen. In Australië zijn de zeilen op die plekken zelfs verplicht. foto's PR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101