Brand in rusthuis eist negen levens PZC Topdrukte op het strand en op de weg 17 Bijbanen zijn in trek door crisis Treinrover Ronnie Biggs komt vrij Drie bejaarden in levensgevaar verder VRIJDAG 7 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 184 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Apetrots op de j Visserijfeesten Groeten uit Burghsluis De mooiste kerk van Nederland Bewolking 26° Wordt Al Shahaab de nieuwe Al Qaida? Insight is nieuwste wapen in de groene strijd VLISSINGEN - Het mooie weer heeft gisteren een ware run op de Nederlandse stranden ver oorzaakt. Langs de hele kust stroomden de stranden vol met zonaanbidders. Het bad- strand in Vlissingen (foto) was een van de plaatsen waar de bezoekers, vooral bij hoog water, dicht opeengepakt zaten. Door de trek naar de kust was het al vroeg druk op de we gen richting de Zeeuwse stranden. Ook we gen naar andere kuststreken liepen al snel vol. De zonaanbidders kregen op het strand te maken met hitte, waarbij de zee verkoeling bood. Het KNMI registreerde bij een aflandige wind de hoogste temperaturen in kustplaat sen, met 32 graden als topper om half drie donderdagmiddag in Hoek van Holland. Strandtenthouders deden goede zaken. Van daag wordt eerst mooi weer verwacht, dat langzaam wordt verdrongen door koelere lucht. foto Ruben Oreel DEN HAAG De economische crisis veroorzaakt een run op bijbanen. Bemiddelings bureaus signaleren een duidelijke toename van mensen die bijver diensten zoeken. Opvallend is vol gens bemiddelaars dat de groep die wil bijklussen zich verbreedt. Eerst waren het vooral niet-werkende vrouwen die bijverdiensten zoch ten, nu melden zich ook leraren, ju risten en deeltijd-WW'ers. pagina 7: bijverdienen om eind- jes aan elkaar te knopen LONDEN De roemruchte Britse treinrover Ronnie Biggs komt op vrije voeten. De 79-jarige Biggs wordt uit mede dogen vrijgelaten uit de gevange nis. Biggs en veertien handlangers beroofden in 1963 een posttrein ten noorden van Londen. Ze maakten daarbij 2,6 miljoen pond buit. Om gerekend naar de huidige koers is dat meer dan 50 miljoen euro. Biggs wist te ontvluchten naar Bra zilië. In 2001 gaf hij zichzelf aan. Bij een brand in een bejaarden huis in het Vlaamse Melle zijn negen ouderen om het leven ge komen. Drie verkeren in levens gevaar. MELLE - Bij een brand in een rust huis in het Oost-Vlaamse Melle (bij Gent) zijn gisteravond negen bewoners door verstikking om het leven gekomen. Het gaat om zeven vrouwen en twee mannen, aldus persbureau Belga. Drie bejaarden verkeerden bij het ter perse gaan van deze krant in levensgevaar. Dertig demente ouderen zijn naar het ziekenhuis gebracht. Zij liepen geen verwondingen op. Twee am bulancemedewerkers werden met rookvergiftiging in het ziekenhuis opgenomen. De brand in woon- en zorgcen trum Kanunnik Triest brak uit rond acht uur. De brandweerkorp sen van Gent en Melle waren snel ter plaatse en kregen hulp van an dere korpsen uit de omgeving. Het duurde tot half elf voor de brand onder controle was. De gou verneur van Oost-Vlaanderen kon digde het provinciale rampenplan af Belga meldt dat de brand zelf be perkt bleef tot één kamer, waar in een hoek door mogelijk kortslui ting aan één of twee elektrische ap paraten vuur uitbrak. Een matras vloog in brand en er ontstond een hevige rookontwikkeling die zich Over dijkgraaf moet je niet achter gesloten deuren praten Zie pagina 27 reacties: 259 Kleine Senior Games zijn ook leuk 71% oneens 29% in de gangen verspreidde, omdat de deur van de kamer openstond. Dat blijkt uit de eerste vaststellin gen van de branddeskundige, al dus Belga. De brandweer kon door de hevige rook en hitte niet ver ge noeg komen om de slachtoffers te redden. Van de negen overleden slachtoffers is één persoon, die overleed op weg naar het zieken huis, nog niet geïdentificeerd. In het tehuis wonen 92 bejaarden, onder wie zwaar hulpbehoevende en dementerende mensen. Veel be woners zijn gisteravond opgevan gen in een sporthal. Het woon- en zorgcentrum is een moderne instelling. De nieuwe ge bouwen werden begin 1998 in ge bruik genomen. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Beurs: 12; Menin gen: 13; Auto: 15, 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 28; Sport: 29 t/m 33; Televi sie: 34 en 35. Bijlage: Zomerkrant. 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1