buitenland 19 Liedjes over zoenen: junta walgde ervan Duitser (84) te oud voor internetaansluiting Duitse moslims boos over clublied Schaike 04 Tientallen lijken gevonden in Bosnië Man doodt vrouwen in sportschool uit haat Bolletjesslikster blijkt zwanger Westelijke Middellandse Zee va.€ 999,- Zwarte Zee Kerst cruise naar Dubai va. 1.330,- Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 brand in vliegtuigmotor op Orly donderdag 6 augustus 2009 SARAJEVO In een massagraf bij de berg Vlasic in Bosnië zijn 46 lijken gevonden. Het gaat waarschijnlijk om mos lims die jaren geleden door Bosnisch-Servische agenten zijn vermoord, aldus het Bosnische In stituut voor Vermisten. De agenten schoten in de zomer van 1992 zo'n tweehonderd moslimburgers dood op de berg. De lijken werden in diep ravijn gegooid. Eerder werden 41 doden ontdekt. PITTSBURGH Bij een schietincident in een sport school in de Amerikaanse staat Pennsylvania zijn gisteren vier mensen om het leven gekomen, on der wie de dader. Tien mensen raakten gewond. De man schoot drie vrouwen dood en daarna zich zelf. De politie vond een briefje in de sporttas van de dader. Volgens een woordvoerder blijkt daaruit dat de man vrouwen haatte. FRANKFURT Een Thaise vrouw die op de lucht haven van Frankfurt werd betrapt op het smokkelen van veertig bolle tjes cocaïne, kreeg in het zieken huis nog een tweede schrik te ver werken. Tijdens het verwijderen van de drugs ontdekten artsen dat de 30-ja- rige zwanger is. De vrouw was compleet verrast. De aanstaande moeder is overgebracht naar een gevangenis. BERLIJN - De Duitse internetprovi- der Deutsche Telekom heeft de 85-jarige Werner Schilla een inter netaansluiting geweigerd omdat hij te oud zou zijn. Dat zegt Bild, de grootste Duitse krant. „Ik mag geen contract met u op stellen, u bent boven de tachtig, dus te oud!", vertelde een Tele- kom-medewerker Werner Schilla door de telefoon. De oude baas is diep verontwaardigd: „Dat is een onbeschoftheid! Ik voel me gedis crimineerd. Alleen maar omdat ik boven de tachtig ben, mag ik geen contract meer sluiten met de Tele kom? Ik ga toch ook boodschap pen doen in de supermarkt? Daar geldt ook geen leeftijdsgrens." Een Telekom-woordvoerster beves tigt dat het bedrijf liever ziet dat bejaarden langskomen in een pri- mafoonwinkel, als zij een contract willen afsluiten. Dan kan een advi seur controleren of zij alles goed hebben begrepen. „Het gaat om een beschermende functie", stelt de woordvoerster. Schilla is het niet eens met de uitleg van Deutsche Telekom: „Ik ben toch niet automatisch idioot alleen maar omdat ik wat ouder ben." BERLIJN - Duitse moslims zijn boos op FC Schaike 04. Dit vanwege het clublied van de Bundesliga-ver- eniging uit Gelsenkirchen. Daarin zou de draak worden gestoken met de profeet Mohammed. De voetbalclub ontving de afgelo pen dagen honderden brieven en e-mails van militante moslims die willen dat de club de betrokken tekst schrapt. Sommige reacties zijn dermate bedreigend dat de Staatsschutz, de staatsveiligheids dienst, ze tegen het licht houdt. Steen des aanstoots zijn de regels: 'Mohammed war ein Prophet Der vom Fussballspielen nichts versteht Doch aus all der schonen FarbeYipracht Hat er sich das Blau und Weisse ausge- dacht'. Vrij vertaald: 'Mohammed was een profeet Die van voetbal len niets begrijpt Maar uit alle mooie kleuren blauw en wit uit koos' (clubkleuren van Schaike). De aanjager van het protest, Yavuz Özoguz, spreekt van een 'orgie van beledigingen' die moslims zich moeten laten welgevallen en maakte een modelbrief waarmee men kan protesteren tegen 'mis bruik' van de naam van de pro feet. Hij wekt de suggestie dat deze niet in verband mag worden ge bracht met blauw en wit, kleuren die ook in de vlag van Israël zitten. MSC Cruises MSC Fantasia***** Vertrek elke zondag vanaf 23 augustus t/m 25 oktober Dagen: 8 Genua, Napels, Palermo, Tunis, Palma, Barcelona, Marseille. Genua Norwegian Cruise Line va. 1,175,- Norwegian Jade Vertrek: alleen 29 september Dagen: 11 Athene, Kreta, Rhodos, Izmir, Yalta, Odessa, Constanta, Varna, Istanbul Costa Cruises Costa Luminosa****+ Vertrek: 19 december Dagen: 8 Dubai, Masquat, Foudjairah, Abu Dhabi, Bahrein, Dubai 165 passagiers liepen schaafwonden op toen zij via noodglijbanen het toestel verlieten. Enkele anderen ie pen shock op. Het ongeval deed zich om 10.36 uur voor op vliegveld Orly, op het moment dat de vlieg tuigtrap werd weggehaald. De rech termotor vatte door nog onduidelij ke oorzaak vlam. Brandweerlieden waren snel ter plekke om het vuur de blussen. De 165 passagiers en de bemanning werden in allerijl geëva cueerd, waarbij ervoor werd geko zen de nooduitgangen met glijba nen te gebruiken. foto Mare Menou door onze correspondent Robert-Jan Friele BUENOS AIRES - 'Bind je moeder vast', adviseerde Queen. Eric Clap ton had het over cocaine, en John Lennon zong 'kiss, kiss, kiss'. De militaire junta in Argentinië (1976-1983) vond het allemaal ver werpelijk, zo blijkt uit een lijst ver boden liedjes die boven water is ge komen. Bijna zeven A4-tjes telt het stuk. 'Liedjes waarvan de tek sten niet geschikt worden geacht voor verspreiding door de dien sten voor radio-uitzendingen', staat er boven de kleine tweehon derd nummers. Ofwel: het was tij dens de dictatuur verboden de liedjes, in die tijd veelal grote hits, op de radio af te spelen. De militairen die Argentinië leid den tijdens het 'Proces van Natio nale Reorganisatie', wilden niets horen over in hun ogen funeste za ken. En dat waren er voor de zeer katholieke en conservatieve macht hebbers nogal wat. Zoenen was kennelijk een probleem, gezien de aanwezigheid op de lijst van Rick Springfield die vraagt om 'Just one kiss' of het nummer 'Kiss, kiss, kiss' van Johh Lennon/Yoko Ono. Drugs^waren helemaal uit den bo ze, dus Eric Claptons versie van 'Cocaïne' - waarin hij de valkuilen en de geneugten van cocaïne be zingt - werd verboden. Net als Queens 'Tie your mother down', waarin de band adviseert je moe der vast te binden om zo toch op stap te kunnen. De lijst Engelstalige artiesten bevat eveneens 'Another brick in the Wall' van Pink Floyd. Donna Sum mer stond er duidelijk niet goed op bij de Argentijnse machtheb bers, ze komt vier keer voor op de lijst. 'Do you think I'm sexy', ge zongen door Rod Stewart, kreeg eveneens het stempel 'verboden'. Het gros van de verboden num mers was evenwel Spaans. De lijst bevat protestsongs tegen het regi me of bijvoorbeeld 'Hasta Siem- pre' van Carlos Puebla, waarin hij revolutionair Che Guevara be zingt. Ook een in Latijns-Amerika nog immer bekend liefdeslied als 'Te recuerdo Amanda' ('Ik denk aan je Amanda') mocht niet wor den gedraaid. De reden: de schrij ver ervan, de Chileen Victor Jara, was links en zong veel over on rechtvaardigheid. Hij werd in 1973 in eigen land door het regime-Pi nochet vermoord. Zelfs met de machocultuur had den de generaals weinig op. Het liedje waarin oppermacho Cacho Castana vrolijk zingt: 'Als ik je met een ander betrap, vermoord ik je. Ik geef je een pak rammel en ik ontsnap', werd verboden. "Elke dag VRU UITZICHT D WAAR HEB JE DAT MARJO Prijzen per persoon, inclusief vluchten, havengelden, o.b.v. beschikbaarheid en wijzigingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9