81 buitenland Belgische sekteleider berooft zich van leven TURKIJE Oppositie Iran zweert na beëdiging door te gaan KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Crimineel mag nog twee weken niet luchten Zakenman stapt uit oppositieblok ZELFMOORD Man werd verdacht van wurgen Eindhovense Acht gewonden na Vlieg extra voordelig vanaf Eindhoven of Düsseldorf! luxe 8- t/m 22-daagse zonvakanties donderdag 6 augustus 2009 BRUSSEL - Zesvoudig moordenaar Freddy H., die een levenslange ge vangenisstraf uitzit in de gevange nis van het Belgische Brugge, mag voorlopig nog niet buiten luchten. Een kort geding dat hij tegen de Belgische staat heeft aangespan nen hierover is woensdag ver daagd tot 19 augustus. Voor H. is het regime verzwaard nadat twee weken terug drie crimi nelen uit hetzelfde gevangeniscom plex ontsnapten met een gekaapte helikopter. H. zegt niets met deze ontsnapping te maken te hebben en vindt het strengere regime daar om onterecht. In België heeft de afgelopen we ken een hele serie gedetineerden weten te ontkomen. Na de drie in Brugge, van wie er inmiddels één is opgepakt, namen er zes de be nen uit de gevangenis in Merks- plas. Twee van hen zijn nog voort vluchtig. Dinsdag ontsnapten drie criminelen uit het justitiepalies in Brussel met behulp van twee ge maskerde en gewapende kompa nen. Ook, zij zijn nog spoorloos. PARAMARIBO - Het is tot een breuk gekomen in de Surinaamse Mega- combinatie, een groep oppositie partijen waarin de Nationale De mocratische Partij van ex-legerlei- der Desi Bouterse een dominante rol speelt. De Basispartij voor Ver nieuwing en Democratie (BVD) van de rijke zakenman Dilip Sard- joe stapte uit de combinatie. Een marathonbijeenkomst kon de breuk niet lijmen. Bouterse is het een doorn in het oog dat een groep mannen die deel uitmaakte van het voormalige Jungle Commando toetrad tot de BVD. De Belgisch-Kroatische sektelei der David Angelo Ram heeft zichzelf in zijn cel van het leven beroofd. De man werd vorig jaar aan België uitgeleverd omdat hij verdacht werd van het wurgen van de Eindhovense Renate Jon kers in Vlaams-Brabant. door onze correspondent Pascale Thewissen BRUSSEL - In zijn Belgische cel heeft de Belgisch-Kroatische sekte leider David Angelo Ram, alias Drazen Zabek, dinsda'gnacht zelf moord gepleegd. Zabek was hoofd verdachte van de moord op Rena te Jonkers uit Eindhoven. Zabekm, een Antwerpenaar van Kroatische afkomst, werd vorig jaar door Nederland aan België uit geleverd waar hij terecht moest staan voor het ombrengen van de 31-jarige Renate Jonkers uit Eind hoven. Zij zou tijdens een geweld dadige 'healing' in een afgelegen villa in Bekkevoort (Vlaams-Bra bant) zijn gewurgd. Haar lichaam werd in de tuin begraven. Zabek (46) had een tijdlang een re latie met Renate Jonkers. Ze woon den in Antwerpen, waar het duo de kost verdiende als levend stand beeld. Hij als schilder Antoon van Dyck, zij als Maria met kind. Toen Jonkers de relatie verbrak, raakte hij buiten zinnen. Tijdens een 'zui- veringsritueel', om haar aura te zui veren van negatieve gevoelens, zou hij haar met een touw ge wurgd hebben. De moord kwam aan het licht toen Zabek een andere vrouw uit Eindhoven probeerde te ontvoe ren, ook een sektelid dat niet lan ger op zijn avances wilde ingaan. Het slachtoffer leerde de Belgische Kroaat eind februari vorig jaar ken nen tijdens zogenaamde satsang- bij eenkomsten in het Eindhoven se centrum Aquamarijn. Op 2 mei ging hij met drie volgelingen naar haar woning in Eindhoven. Het slachtoffer werd met geweld over meesterd, vastgebonden en meege nomen naar Amsterdam, waar zij alarm wist te slaan. Na hun arrestatie sloeg één van de volgelingen van Zabek door en wees de politie op het lijk van Renate Jonkers, die op 23 januari 2008 .als vermist was opgegeven. Op 6 mei werd haar lichaam opge graven in Bekkevoort. Zabek was de enige verdachte die in afwach ting van zijn proces nog vastzat in de gevangenis van Mechelen. Vol gens zijn advocaat zat hij sinds en kele dagen alleen in de cel, die hij voordien deelde met andere gedeti neerden. Justitie in Mechelen wil geen details geven over de zelf moord van Zabek. De dood van de hoofdverdachte heeft volgens justitie in Leuven geen gevolgen voor de rechtszaak. Er moeten vijf mensen terecht staan voor de moord op Renate Jonkers. Onder hen drie Nederlan ders: een 52-jarige reiki-leraar uit Eindhoven, een 25-jarige man uit Kloosterzande en zijn vader. Die laatste wordt beschuldigd van nala tigheid: hij bood geen hulp aan een persoon in nood. Voor de ontvoering van de andere Eindhovense vrouw werden Za bek en zijn volgelingen vorig jaar november door de rechtbank in Den Bosch tot respectievelijk der tig en twaalf maanden cel veroor deeld. Drazen Zabek ging als enige tegen die uitspraak in beroep. Met zijn dood vervalt die zaak, aldus zijn Nederlandse advocaat Serge Weening. PARIJS - In de motor van een Airbus 320 die op het punt stond te star ten voor een vlucht van Parijs naar Spanje is gisteren brand uitgebro ken. Er brak paniek uit. Acht van de TEHERAN - De Iraanse oppositie legt zich niet neer bij de herverkie zing van president Mahmoud Ahmadinejad, ook niet na diens beëdiging gisteren. Buiten het par lementsgebouw in Teheran sloeg de politie een demonstratie van de oppositie uiteen. Volgens ooggetui gen hadden enkele honderden aan hangers van de verslagen presi dentskandidaat Mir Hossein Mousavi zich daar verzameld. Ze ker tien mensen zouden zijn aan gehouden. Een massale troepen macht moest verdere protesten voorkomen. Mousavi zei dat de ar restaties van betogers de oppositie beweging niet zullen stoppen. Op een grasveldje vlakbij de Iraan se ambassade aan de Duinweg in Den Haag hebben gisteren onge veer zestig Iraniërs gedemon streerd tegen de beëdiging van Ahmadinejad. l/ vliegreis transfers t/ verblijf in een 5-sterren hotel (ultra) all inclusive Ned.sprekende reisleiding HOTEL INTOURIST CLUB*"" - BELEK v.a. 399 verblijf o.b.v. ultra all inclusive ligging: ruim opgezet resort direct aan het strand faciliteiten: 5 restaurants, beautycenteren 2 buitenzwembaden met kindergedeelte en 2 waterglijbanen, miniclub en sportfaciliteiten Vertrekdata: van 11/8 t/m 24/10. Prijzen zijn per persoon bij 4 personen. Exclusief visum a 15 per persoon (ter plaatse) Zie www.kras.nl/77579 HOTEL CLUB SIDE COAST***** - SIDE v.a. 439 verblijf o.b.v. all inclusive ligging: vlakbij het strand in Colakli op ca. 10 km van Side •faciliteiten: Turks stoombad, binnenbad en sauna. Verder een zwembad, aquapark, poolbar, 2 restaurants en entertainment Vertrekdata: van 11/8 t/m 31/10. Prijzen zijn per persoon bij 4 personen. Exclusief visum a 15 per persoon (ter plaatse) Zie www.kras.nl/77504 HOTEL ORANGE COUNTY***** - KEMER v.a. 489 verblijf o.b.v. ultra all inclusive ligging: uniek resort in Amsterdamse stijl aan het privé-'strand •faciliteiten: grand café, cafetaria, o.a. een restaurant in molen, bowlingbaan en een groot buitenzwembad met glijbanen Vertrekdata: van 11/8 t/m 31/10. Prijzen zijn per persoon bij 4 personen. Exclusief visum a 15 per persoon (ter plaatse) Zie www.kras.nl/72075 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8