Het is telkens weer een genot Religieus erfgoed Hulst in de kijker 25 Waterschap doet aangifte sluikstort Regioagenda Belangstelling voor jaarmarkten aan de kust blijft onverminderd Verzameling blikken in expo bibliotheek Laatste mini-braderie bij C1000 Breskens Drietal mishandelt 19-jarige man Oproep politie aan vinder verloren pillen donderdag 6 augustus 2009 Snuffelen tussen de cd's op de jaarmarkt van Zuidzande. foto Camile Schelstraete Toeristen krijgen maar geen ge noeg van de (jaar)markten aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust. Gisteren was Zuidzande aan de beurt, vandaag volgt die in Cad- zand-Bad. door Frank Gijsel zuidzande - Al vanaf dinsdaga vond hadden enkele enthousiaste verkopers hun favoriete stekje voor de jaarlijkse rommelmarkt woensdag in Zuidzande reeds inge nomen. Want een goed plekje is soms heel wat waard. Het eigenlijke handelen begon rond de klok van vier uur in de ochtend. Ondanks het feit dat er dezer dagen op verschillende plaat sen grote jaar - en rommelmark ten worden gehouden blijft de be langstelling groot. Een Vlaamse verkoper is zeer te spreken over de Nederlandse formule waarbij de kramer voor een standplaats een vrijwillige bijdrage betaalt. „Bij ons in Vlaanderen zie zoiets niet. Hier is het ook goed zaken doen met al die toeristen die er op af komen. Dat maakt het verrij kend en supergezellig", weet de verkoper te melden. Nico van Hatert (66) uit Terneu- zen zorgt met zijn Hamburger Sto re voor de inwendige mens. „Ik doe in de zomermaanden heel veel van dergelijke markten en het door Sheila van Doorsselaer HULST - Het bestuur van de Huls ter Willibrordusbasiliek, museum de Vier Ambachten en het Bezoe- kersmanagement Hulst gaan nauw samenwerken. Zij gaan tentoon stellingen, public relations en acti viteiten op cultuur- en natuur historisch gebied gezamenlijk op is telkens weer een genot om er bij te mogen zijn. Het is een feest. Ik krijg heel veel vaste klanten aan mijn kraam en daar krijg je op een gegeven moment een band mee. Een enkele keer hoor ik wel eens gemopper over de prijs, maar dan dien ik ze meteen van repliek. 'Ik pakken, met het accent op het (reli gieus) erfgoed. Naast kerkschatten zijn ook de historie van de Cister ciënzers in de regio, de ontwikke ling van de plaatselijke landbouw en de sociale ontwikkelingen bui ten de Hulster Veste speerpunten. De partijen willen zo meer bezoe kers naar het Land van Hulst trek ken. Ook heeft het samenwerkings- koop goedkoop in en verkoop duur', vertel ik dan aan de klanten. Het ijs is dan meteen gebroken." Het aanbod was woensdag in Zuid zande zeer gevarieerd. Zo probeer de accordeonspeler Theo Brauch uit Gelschenkirchen zijn oude mu ziekinstrumenten te slijten. On verband zich als doel gesteld stu die naar het Hulster religieus en so ciaal erfgoed te stimuleren en de kennis te vergroten. Met het ont wikkelen van lespakketten en het overdragen van gebruiken en tradi ties wil het samenwerkingsver band kinderen zoveel mogelijk kennis laten maken met de lokale historie. De partners gaan eikaars danks zijn vrolijke optredens kreeg hij het bijzondere Italiaanse accordeonorgel Paolo Soprani niet verkocht. Dat zal ongetwijfeld te maken hebben gehad met de vraagprijs van tweeduizend euro. „Daar moet je een echte kenner voor zijn", wist Brauch. tentoonstellingsruimten gebruiken voor exposities. Zij beginnen 15 au gustus met tentoonstellingen met als thema Cisterciënzer Monniken op 15 augustus in het museum (tentoonstelling over 400 jaar Her stel van de uithof kapel) en een ex positie in de basiliek. De librije, de schatkamer van de basiliek, is iede re zondagmiddag te bezichtigen. AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnas tiek; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.00 uur: Bieden; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten; 13.00 uur: Biljarten; 19.00 uur: Bridge; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugen training; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Geheugentraining; Den Duliaert, 13.30 uur: Kaarten; 19.00 uur: Yoga, bridge; KLOOSTERZANDE Café In den Dwaes, 19.45 uur: Bingo; WZC Antonius, 10.30 uur: Viering in de kapel; 12.00 uur: Samen eten; LAMSWAARDE Cafe de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; OOSTBURG Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; RETRANCHEMENT 't Zwin, 10.00 uur: Natuurwandeling; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT-JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Handwerken; 14.00 uur: Sjoelen; 16.30 uur: repetitie koor; 19.00 uur: Bridge; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugd centrum Meetpoint; WESTDORPE WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoelen, handwer ken; TERNEUZEN Tiny Goossens-Verschuren uit Kem- zeke is verwoed verzamelaarster van allerhande blikken en blikjes. Haar verzameling omvat onder meer 'koninklijk blik', speldendoos jes, spaarpotten en zelfs een blik met als decor de brug bij Sluiskil. In de vitrines van bibliotheek Ter- neuzen is tot en met 16 september een deel van haar verzameling ten toongesteld. BRESKENS De eerdere zaterdagse braderieën bij supermarkt C1000 in Breskens waren een succes. Toeristen én streekbewoners kunnen op 15 au gustus voor de laatste keer deze zo mer genieten van het aanbod - on der meer worsten, fruit, wijn(ken- ner), fossielen, schilderijen, glas en boten - en de gezelligheid van het speciale marktje. SLUIS In de Oude Kerkstraat in Sluis is woensdag rond 03.15 uur een 19-ja- rige inwoner van de gemeente Sluis mishandeld. De man werd door drie personen - twee beken den van hem en één onbekende - geschopt en geslagen. Hieraan ging een woordenwisseling vooraf. Het gebit van de 19-jarige raakte bescha digd en hij klaagde over pijn in zijn gezicht, arm en been. AXEL In Axel zijn gisteren rond 11.00 uur medicijnen verloren. Dat gebeurde tussen de apotheek in de Oranje straat en de Savornin Lohmanlaan. Het gaat om 15 capsules van 100 milligram Satambocor, een middel tegen hartritmestoornissen. De po litie verzoekt de vinder van de pil len deze af te leveren bij de apo theek in de Oranjestraat. CLINGE - Het was zowel letterlijk als figuurlijk een puinhoop die wa terschapsopzichter Angelo de Bruijn aantrof bij de Blomweg in Clinge. Langs de insteekweg lag niet minder dan achtduizend kilo illegaal gestort bouwafval. Sluikstort in het buitengebied komt geregeld voor. Autobanden, koelkasten, complete bankstellen en vuilniszakken, waterschap Zeeuws-Vlaanderen treft het alle maal aan. Deze keer was het ech ter een berg troep van ongekende proporties en het waterschap heeft dan ook aangifte gedaan bij de politie. Het puin is inmiddels opgeruimd en afgevoerd naar een erkend verwerkingsbedrijf Water schapswoordvoerster Monique van de Pas heeft geen goed woord over voor sluikstort. „De meeste rotzooi kan ook gewoon gratis naar de milieustraat worden ge bracht. Door het in de polder te dumpen, jaag je de gemeenschap op kosten." De sluikstorter dumpte niet zomaar de resten van een muurtje in de Cling- se polder, het leek eerder op een complete bijkeuken, foto Angelo de Bruijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83