221 zeeland Monument voor Nico, Hulst legt livemuziek in cafés aan banden Boekweitfeesten in Zuiddorpe 'Alluf oogst' Klimaatonderzoek per helikopter Verzamelaarster toont Barbies in bibliotheek Publiek Vestingdagen aan een galgenmaal almanak E-mailtje Boten aan Veerse Meer doelwit vandalen Themamiddag voor mantelzorgers Vissers in actie tijdens kampioenschap donderdag 6 augustus 2009 HULST - De gemeente Hulst hal veert het aantal vrijstellingen dat horecaondernemers aan kunnen vragen voor geluidsoverlast door li ve-concerten in de etablissemen ten. Tot voor kort bestond voor horeca zaken de mogelijkheid om twaalf keer per jaar ontheffing te krijgen van de wettelijke eisen in verband met geluidsproductie. Die regels zijn er om overlast voor de omge ving te voorkomen. In de pas vastgestelde Algemene Plaatselijke Verordening (APV) van de gemeente is deze vrijstel lingsmogelijkheid teruggebracht tot maximaal zes keer per jaar. Dat aantal blijkt vplgens de gemeente in de praktijk ruim toereikend te zijn voor de horecaexploitanten in de gemeente. Overigens zijn de cafés op het mo ment dat ze vrijstelling hebben niet geheel vrij op geluidsgebied. Muziek mag bij deze festiviteiten namelijk enkel binnen worden ge speeld en vanaf t.oo uur gelden weer de normale geluidsvoorschrif ten. Horecazaken moeten tenminste veertien dagen voorafgaand aan de festiviteit melding maken van hun evenement bij de gemeente. PERKPOLDER Wie in de week van 24 tot en met 28 augustus boven Perkpolder een laagvliegende helikopter ziet, hoeft zich geen zorgen te maken. Het toe stel wordt ingezet om metingen te doen die dienen voor een project dat de effecten van het veranderen de klimaat op onder andere de grondwaterkwaliteit nagaat en dan met name de verzilting daarvan. De heli maakt twee vluchten. HULST De bekende pop Barbie is dit jaar vijftig jaar geworden. De Hulster bi bliotheek viert haar jubileum met een Barbietentoonstelling. Verza melaarster mevrouw Van Vliember- gen uit Zandberg showt veertig van haar mooiste Barbies. Van Vliembergen is nu acht jaar aan het verzamelen en haar collectie be staat nu uit zo'n vijfhonderd Bar bies. De expositie is tot 1 septem ber te bezichtigen. HULST Bezoekers van de Vestingdagen in Hulst kunnen zaterdag 29 augustus deelnemen aan een galgenmaal op de Grote markt. Dit in navolging van het succes van de Breugheliaan- se maaltijd vorig jaar. Liefhebbers nuttigen hun galgenmaal aan lange tafels tussen 18.00 en 20.00 uur. Mocht het weer niet meewerken, dan vindt de maaltijd plaats in bras serie De Halve Maan aan het Sta tionsplein. Wie wil aanschuiven, moet zich aanmelden via het bezoe- kersmanagement of VW Hulst. De kosten bedragen 17,50 euro. Dat is exclusief drank. Er loopt op die krantenredactie de laat ste tijd een chef rond die wel een opbeu rend woord kan gebruiken. Laatst sloeg zijn stemming zomaar om. Aanleiding was een telefoongesprek dat hij onlangs voerde met iemand die ofwel doof was, ofwel zich de organisatie van een kran tenredactie niet direct voor de geest kon halen. Het gesprek eindigde met de af spraak dat de persoon aan de andere kant van de lijn van zich kon laten ho ren met behulp van het verzenden van een elektronisch bericht, ook wel e-mail genaamd. En toen kwam het. We hoor den die chef door de telefoon luid zijn e-mailadres roepen: chefhieuws apestaar- tje PZC punt NL. En nog een keer: chef- nieuws apestaartje PZC punt NL. Het lukte niet, bleek uit zijn reactie: „Nee, niet slechtnieuws. Chefnieuws!" 'Ze vonden dat ze veel te veel hadden moeten betalen voor Nico van Melo. Voor dat geld kon je wel twee boerderijen kopen, hielden ze het bestuur voor' KAMPERLAND Aan enkele boten, die aan het Veer se Meer bij Kamperland lagen, zijn in de nacht van dinsdag op woens dag vernielingen gepleegd. Zo werd van een motorboot het glas bij de besturing kapotgesla gen. Bij een zeilboot werd het roer van de achterzijde afgebroken. Ook werd hier een stoffen overkapping gestolen. KLOOSTERZANDE Het Steunpunt Mantelzorg in de ge meente Hulst houdt 17 september vanaf 14 uur een themamiddag in Hotel Van Leuven in Kloosterzan- de. Het steunpunt is onderdeel van de Stichting Welzijn Hulst. Een me dewerker van het Zorgkantoor geeft voorlichting over persoonlij ke verzorging zoals hulp bij douchen en aankleden. De gemeen te geeft uitleg over de regeling rond huishoudelijke hulp. TERNEUZEN Hengelsportvereniging ONI in Ter- neuzen houdt zaterdag 29 augustus het Zeeuws-Vlaams kampioen schap zoetwatervissen. Deelne mers kunnen kiezen uit een wed strijd met de feederhengel op het Kanaal van Gent naar Terneuzen of voor de vaste stek op de Otheense Kreek. De wedstrijd begint om 11.00 uur en duurt tot 15.00 uur. Aansluitend is er een barbecue. Sportvissers kunnen nog tot 26 augustus in schrijven voor de wedstrijd bij Jan van de Wege, via 0115-696069 of via secretaris@oni-terneuzen.nl. Tip? redactie@pzc.nl ZUIDDORPE - Wegens succes gepro longeerd op de Boekweitfeesten in Zuiddorpe: een wedstrijdje frikan- del eten. Wie er pakweg een stuk of veertien achter elkaar naar bin nen weet te werken, die maakt een goede kans op de overwin ning. De eetwedstrijd is in het weekein de van 15 en 16 augustus ('Alluf öógst', zeggen ze in Zuiddorpe) één van de hoogtepunten van het jaarlijkse feest. Amusement voor jong en oud, daar mikt het bestuur van het Boekweitcomité op. Nadat burge meester Jan Lonink van Terneu zen zaterdag om 13.00 uur de ope ning heeft verzorgd, zijn er diverse optredens van onder De Maffoo's en 's avonds vanaf 20.00 uur live muziek van de coverband iustforu. Zondag start gebruikelijk met de Free Country Dancers Tussen 16.00 en 19.00 uur verzorgt Anne ke Hamelink een amusementspro gramma met hiphop, zuma en Zuid-Amerikaanse dans. Vanaf 19.00 uur tót ruim middenacht ver zorgt DJ John Do het slotakkoord in Zuiddorpe. Vaste onderdelen zijn verder een rommelmarkt, marktkramers, de monstraties van ambachten en op tredens van een clown. Zondag staan er ook klassieke trekkers. MEEST CELEZEN 1Strandhuisje uitgebrand 2. Boomchirurg redt kastanjes 3. Geen fietspad langs Liniedijk EN VERDER Geef uw mening over spraakmaken de nieuwtjes en wetenswaardigheden in Zeeland op www.pzc.nl TIPS? mail naar redtern@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen Nico van Melo werd in 1939 uitgeroepen tot nationaal kampioen en kampioen der kampioenen van de trekpaarden. www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80