PZC 21 Veolia zet waarschuwing beetje harder Insectenhotel in aanbouw Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen bespaart 1,6 miljoen aan rente 22 en 23 25 Na opsluiting in vertrekhal fiets-voetveer Riolering centrum Hulst vernieuwd Raad van State schort komst van speelkooi in Othene op Donderdag 6 augustus 2009Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Monument voor Nico, legendarisch trekpaard uit Graauw Religieus erfgoed van Hulst in de kijker Er komen nog gaten in blokken en takjes als 'kamertjes' voor wespen, bijen en andere vliegende en kruipende beestjes. Een dak van takken maakt het 'insectenhotel' straks helemaal af. foto Camile Schelstraete Peter Snaaijer zat zondagavond na het vertrek van de laatste boot een paar uur onvrijwillig vast in de Breskense vertrekhal. Veolia zet de waarschuwingsmel ding wat harder en wijt de lange duur tot bevrijding aan een 'sa menloop van omstandigheden'. door René Hoonhorst BRESKENS - Kwaad is hij niet echt. Peter Snaaijer uit Vlissingen is nog al een 'rustig persoon'. „Maar ie mand met hartklachten of claustro fobie had zich een stuk minder ge makkelijk gevoeld als hij rond mid dernacht een paar uur opgesloten had gezeten in de vertrekhal van het fiets-voetveer in Breskens." Snaaijer en zijn vriendin wilden i zondagavond omstreeks kwart over tien de laatste boot naar Vlis singen nemen. De toegangspoort naar de boot stond al open. Snaaijer zou twee kaartjes uit de automaat trekken, terwijl zijn vriendin alvast de boot opfietste. De automaat accepteerde zijn pas jes echter niet en het duurde enige tijd voor hij 'gepast muntgeld' had voor kaartjes. Tot zijn schrik gin gen tegelijk met de levering van de kaartjes de deuren van de vertrek hal op slot. Zijn vriendin kwam te rug met een bemanningslid van de veerboot, maar ook die kon de deuren niet openen. Snaaijers HULST - De gemeente Hulst laat dit najaar een groot gedeelte van de riolering in de Hulster binnenstad vernieuwen. Het gaat om de riole ring in de Paardenmarkt (gedeelte lijk), Lange Bellingstraat, Korte Bel- lingstraat, Asscheboomgaard en het Princebolwerk. vriendin besloot in de ruimte tus sen steiger en vertrekhal te blijven wachten, terwijl de veerboot naar Vlissingen voer. Via een intercom in de vertrekhal kreeg Snaaijer contact mer een me dewerker van Veolia, die beloofde dat iemand van de bewakings dienst hem zou komen bevrijden. Ruim een half uur later was er ech ter nog niemand en de Veoliame- dewerker was niet meer te berei ken via de intercom. Ook andere nummers die Snaaijer in de vertek- hal vond, leverden geen 'redders' op. De door hem - via de meldka mer - gealarmeerde politie was wel snel ter plaatse, maar slaagde er ook niet in om een 'bevrijder' te vinden. Uiteindelijk konden Snaaijer en zijn vriendin omstreeks 1.15 uur het veerplein op doordat iemand van het bewakingsbedrijf de deu ren opende. Een drie kwartier eer der ter plaatse zijnde bewaker had geen sleutel bij zich. Volgens Wim Dijkgraaf van Veolia is dat niet bij zich hebben van de sleutel het eni ge dat echt fout ging. „En de melding dat de deuren van de vertrekhal sluiten, stond waar schijnlijk een beetje zacht. Die la ten we in het vervolg harder door de hal schallen." Snaaijer claimt de kosten voor onder meer een hotel overnachting in Breskens bij Veo lia. Dijkgraaf belooft dat de claim volgens de regels wordt behan deld. De vernieuwing van de riolering moet een einde maken aan de wa teroverlast die er bij hevige regen buien in delen van het stadscen trum ontstaat. Voordat de werk zaamheden beginnen vindt een in formatieavond plaats voor de om wonenden. door René Hoonhorst AXEL - Het bedje is nog niet hele maal gespreid voor inheemse bij en, graafwespen, plooivleugelwes- pen en andere vliegende en krui pende beestjes. Het 'insectenhotel' in de heemtuin bij de Axelse wa tertoren is nog in aanbouw, zegt Luciën Calle van de Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ). De takjes en houtblokken die nu in de diverse 'kamertjes' liggen, worden nog vol gaatjes geboord. Een fikse bos takken op de 'insec tenflat', zoals natuurliefhebbers het bouwwerkje wel noemen, zorgt straks voor een ook voor veel diertjes interessant dakterras. Landschapsbeheer Zeeland richt de heemtuin bij de watertoren ver der in. Zowel om meer planten en dieren te laten profiteren als om bezoekers inzicht te geven in de natuur. Insectenhotels zijn niet nieuw, maar in Zeeland nog dun gezaaid. Alleen in een heemtuin in Goes is logeeronderdak voor de kleine beestjes te vinden. Calle: „Maar ook als particulier kun je een mooie schuilplaats voor insecten inrichten. Zelf heb ik bijvoorbeeld op mijn balkon middenin de stad een paar blok ken hout vol gaatjes liggen. Bin nen de kortste keren krioelt het van allerlei insecten die daar on derdak vinden. De beestjes vinden namelijk meer en meer voedsel in tuinen in ste'den en dorpen." Het insectenhotel bij de waterto ren wordt dit najaar helemaal inge richt, belooft Calle. Hij roept be zoekers op de takken en blokken te laten liggen, om nieuwe bewo ners niet te storen. door Peter Oggel TERNEUZEN - Dankzij een borg van het Waarborgfonds voor de Zorg sector (WFZ) bespaart ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen 1,6 miljoen eu ro op een lening van vijftien mil joen. De borgstelling betekent concreet dat ZorgSaam 0,75 procent korting krijgt op het rentepercentage voor een eerste lening voor de uitbrei ding en verbouwing van zieken huis De Honte in Terneuzen. Dat betreft onder meer het nieuwe car diologisch interventiecentrum, de oncologie-afdeling, enkele polikli nieken en kantoren. Voor de (vernieuwbouw moet ZorgSaam de komende jaren totaal zo'n veer tig miljoen euro lenen. Borg van het WFZ scheelt aanmerkelijk in de rente. Om voor borgstelling in aanmer king te komen, moet een instelling voldoen aan een aantal stringente voorwaarden, waaronder voldoen de weerstandsvermogen. Het WFZ bekijkt die cijfers jaarlijks aan de hand van de jaarrekening. DEN HAAG - De Raad van State in Den Haag heeft de kornet van een speelkooi in de wijk Othene opge schort. De Raad honoreert daar mee bezwaren van omwonenden. Die vrezen dat er een hangplek voor de jeugd zal ontstaan, met overlast als gevolg. De speelkooi zou moeten komen op de hoek Schelpenlaan-Jacobsschelp. De be woners vinden dat geen geschikte plek; er ligt al een speelveldje voor 6- tot 12-jarigen. De kooi, 12 bij 24 meter groot, is bedoeld voor jeugd in de leeftijd van twaalf tot acht tien jaar. De Raad van State stelt dat de gemeente niet zomaar mag afwijken van een bijlage in het be stemmingsplan, waarin staat dat de locatie is bestemd voor kleinere kinderen. Het rechtscollege heeft de gemeente nu verboden om de speelkooi te plaatsen tot er een de finitieve uitspraak is. '■m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79