321 sport Bennie Provoost loopt tegen eerste verlies aan Michal Krasenkow ligt op recordkoers Bestel uw fotoalbum online al vanaf 9,95 LEZERSEMTRA PZC RCS met 3-1 onderuit tegen Kloetinge De Ridder en Florijn winnen zeezwemmen Vlissingen maatje te groot voor Breskens Georgiev weerstaat zestien opponenten donderdag 6 augustus 2009 GOES - Bennie Provoost heeft in het Hiltex Zeeland Damtoernooi zijn eerste nederlaag geleden. Te gen Wadim Wirny, een Duitser met Oekraïense roots, speelde de sterkste Zeeuwse dammer op het scherpst van de snede. Zijn aanval door het midden zag er imposant uit, maar toen Wirny zijn pijlen richtte op Provoosts uitgedunde rechtervleugel, pakten donkere wolken zich samen boven de stel ling van de Zeeuw. Een offer mocht niet meer baten, zodat Pro voost voor het eerst in het stof moest bijten. Ook Alexander Georgiev en Ron Heusdens zegevierden. Titelverde diger Georgiev won van Pim Meurs en Heusdens, winnaar in 2005, haalde het ten koste van Andrej Kalmakov. Het gevolg was dat Provoost van de tweede naar de zesde plaats zakte. In de andere hoofdgroep blijft Alexander Schwarzman soeverein leiden. Tegen zijn achtervolger Guntis Valneris was de opening veelbelovend, maar na enkele rui len was de muziek uit de stelling en kabbelde de partij naar remise. Martin Dolfing sloot als enige in deze groep zijn partij winnend af Slachtoffer van de winnaar van het Open NK was de Kameroener Jean-Marc Ndjofang. Dolfing kwam door die zege op gelijke hoogte met Valneris, al heeft de Let meer bonuspunten bij elkaar gesprokkeld. Het duo heeft twee punten achterstand op koploper Schwarzman. Martij n Rentmees ter pakte gisteren zijn tweede punt. Na een theoretische opening kreeg hij tegen Aleksej Domchev een dam op het bord. De Litouwer vond de sterkste verdediging, pak te de dam af en wikkelde af naar een licht voordelige remise. In de open groep gingen acht kop lopers de vierde ronde in, en aan het eind waren er nog twee over. Boudewijn Derkx won dankzij sterk positiespel van Peter Frans Koops en deelt nu de leiding met Daaf Kasse. De 48-jarige Middel burger had over geluk niet te kla gen, want zijn tegenstander, de Fransman Fidele Nimbi, ging in een remisestelling door de vlag. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Michal Krasenkow stapt met zevenmijlslaarzen door het HZ-schaaktoernooi in Vlissin- gen. Gisteravond won hij voor de zesde keer op rij, wat een zeldza me prestatie is in de geschiedenis van het Vlissingse evenement. De Pool verschalkte voor de tweede dag op rij een andere grootmees ter. Dinsdag moest Andrey Vovk eraan geloven, gisteravond Erik van den Doel. De 45-jarige Krasenkow stevent met zes punten uit zes partijen af op zijn tweede eindzege in Vlissin- gen. Drie jaar geleden won hij ook al. Dat deed hij toen met het mach tige aantal van acht punten uit ne gen partijen. Hij ligt nu opnieuw op schema voor een dergelijke re cordscore. Alleen Rustam Kasimd- zhanov presteerde dat ook al eens in Vlissingen. Doorgaans volstaan zevenenhalve punt uit negen wedstrijden voor de eindzege in het HZ:toernooi. Dat is het maximumaantal waar aan Alexander Beliavsky, de speler met de hoogste rating, nog kan ko men. Hij moet dan wel zijn reste rende drie partijen winnen. Onder weg heeft de Sloveense grootmees ter immers al anderhalve punt ge morst. Een Sloveense zege is nu zeer onwaarschijnlijk. Met nog drie rondes te gaan volg de Indiër Adhiban op een half punt. Hij won in extremis van de Duitser Ilja Zaragatski. Op vijf punten staan de Russen Ildar Khairullin en Vyacheslav Ikonnikov, de Nederlander Ma nuel Bosboom, de Duitser Michael Hoffmann en de Oekraiener Yuri Vovk. De Zeeuwen Koen Leenhouts, Matthieu Freeke en René Tiggel- man staan op 4,5 punt. RENESSE - Meervoudig wereldkampi oen dammen Alexander Georgiev werkte gisteravond een simultaan tegen zestien opponenten af. Op het terras van Muziekcafé De Stulp KLOETINGE Zaterdag-eersteklasser Kloetinge heeft gisteren een oefenwedstrijd tegen zondag-eersteklasser RCS met 3-1 gewonnen. Die stand was al bij de rust bereikt. De bezoekers uit Oost-Souburg na men een voorsprong via Besar Xhoxhaj. Mervin Niemantsver- driet, Mark Schuit en Rick Mulder bezorgden Kloetinge een 3-1-voor- sprong. De thuisploeg had over het algemeen het beste van het spel. Bij RCS ontbraken enkele spelers in verband met vakantie. in Renesse won de Russische num mer twee van de wereld vijftien van de zestien partijen. Alleen Jan van de Weteringh uit Scherpenisse dwong een remise af. Voorbijgan- ZOUTELANDE Carmen de Ridder uit Zuiddorpe heeft gisteren de vier kilometer lan ge zeezwemtocht van Dishoek naar Zoutelande gewonnen. Zij haalde het in 36.05 minuten voor Desiree Emmen en Anne Zijder- veld. Bij de mannen was Koen Florijn uit Dordrecht in 34.44 net iets snel ler dan Niek de Ridder (Zuiddor pe) Charles Potin (Oost-Souburg) werd derde. Florijn en Carmen de Ridder wonnen ook de eindklasse ment na vijf zeezwemtochten. gers kwamen regelmatig een kijkje nemen bij het schouwspel. Georgiev had gisteravond één uur en 45 minuten nodig voor zijn par tijen. Hij is in Zeeland vanwege zijn BRESKENS Het drie klassen hoger spelende Vlissingen was gisteren een maatje te groot voor zondag-vierdeklasser Breskens. Het werd 0-5 voor de be zoekers. Een niet compleet en met vier A-ju- nioren spelend Breskens probeerde er wel iets van te maken. Tot doel- gevaar leidde dat sporadisch. Bij de rust was het 0-2 door goals van Si- nan Coban. Na de pauze werd de productie verzorgd door Peter de Jonge (kopballen) en Jonathan Con- stancia. De leukste foto-ideeën met enkele "muisklikken" binnen bereik! Ontdek en bestel: makkelijk, voordelig en snel. Via speciaal ontwikkelde software kunt U gemakkelijk via uw eigen computer thuis een fotoalbum van Uw digitale opnamen samenstellen. Deze gratis software kenmerkt zich door zijn uiterst gemakkelijke en comfortabele bediening. De kwaliteit van de geleverde fotoboeken is het beste wat U mag verwach ten! Lezers van de PZC betalen geen verwerkingskosten. U kunt de software downloaden via: www.verschoore.nl/pzc Kortingscode 2009PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 76