zeeland 125 Wilde bloemen zijn alweer verdwenen Man zit uren vast in de vertrekhal van fiets-voetveer in Breskens Veertien maanden cel voor dealer Klimaatonderzoek per helikopter Rijbewijs kwijt na snelheidsovertreding Watersnoodmuseum biedt ook fietstochten Boten aan Veerse Meer doelwit vandalen MOR6EN 7 AUGUSTUS MIDZOMER- NACHTMARKT BOULEVARD VLISSINCEN yyjn i\\\ donderdag 6 augustus 2009 PROJECT Nationale Proeftuin in Goes was slechts een tijdelijk succesje Een mooi initiatief was het, de Nationale Proeftuin die in 2005 op een braakliggend perceel aan de Zaagmolen straat in Goes werd inge zaaid. Maar anno 2009 is er weinig meer van te zien. door Lilian Dominicus Het was de bedoeling om de wilde bloemen van vroeger terug te breng en in de Nederlandse dorpen en steden. Ook Zeeland deed mee aan de actie 'bloeiende kernen' van de stichting Nationale Proeftuin. Onder aan de Ringbrug, op de hoek van Zaagmolenstraat en de J.A. van der Goeskade, moest het fleurigste stukje van Goes ontstaan, met oude soorten als klaproos, kamille, korenbloem, blauw guichelheil en spiegelklokje. Elke tweede zaterdag van april was de inzaaidag, in augustus of sep tember volgde een oogstdag. Het werd inderdaad het beoogde bloemrijke stukje Goes, maar slechts tijdelijk. Twee jaar geleden trok de stichting de stekker uit het project en het 'parkje', met het kunstwerk van groep G2A in de vorm van een schip, waar in 2005 nog een zee van blauwe bloemen bloeide, is nu overgroeid met hoog gras. Geen klaproos meer te beken nen, hoewel het bordje nog fier in de grond staat. „Tja, jammer", vindt ook Coen Jut te van de Stichting Nationale Proeftuin. „Het project stond sym bool voor het verloren gaan van Het bordje van het project Nationale Proeftuin staat er nog wel, maar van een weelderige bloemenpracht is geenszins sprake. foto Ronald den Dekker de natuur in de stad. Maar het dreef op vrijwilligers en op een ge geven moment moesten we er noodgedwongen mee ophouden. Jutte zou zich helemaal gelukkig prijzen als iemand in Goes zou op staan om het initiatief nieuw le ven in te blazen. „In den lande zijn sommige particulieren doorge gaan, of ze hebben het op een an dere manier opgepakt. Er zijn ook mensen die hun eigen achtertuin met de akkerkruiden inzaaien, om vlinders en andere insecten te lok door René Hoonhorst BRESKENS - Kwaad is hij niet echt. Peter Snaaijer uit Vlissingen is nog al een 'rustig persoon'. „Maar ie mand met hartklachten of claustro fobie had zich een stuk minder ge makkelijk gevoeld als hij een paar uur opgesloten had gezeten in de vertrekhal van het fiets-voetveer in Breskens." Snaaijer en zijn vriendin wilden zondagavond de laatste boot naar Vlissingen nemen. De toegangs poort naar de boot stond al open. Snaaijer zou twee kaartjes uit de automaat trekken, terwijl zijn vriendin alvast de boot opfietste. De automaat accepteerde zijn pas jes echter niet en het duurde enige tijd voor hij 'gepast muntgeld' had voor kaartjes. Tot zijn schrik gin gen tegelijk met de levering van de kaartjes de deuren van de vertrek hal op slot. Een bemanningslid van de boot kreeg de deuren ook niet open. Zijn vriendin besloot te wachten terwijl de boot vertrok naar Vlissingen. Via een intercom in de vertrekhal kreeg Snaaijer contact met een me dewerker van Veolia, die beloofde dat iemand hem zou komen bevrij den. Een half uur later was er nog niemand en de Veolia-medewer- ker was niet meer te bereiken. ken." Natuurliefhebbers die het zien zitten om het veldje weer in te zaaien, kunnen in elk geval ge bruikmaken van de 'zadenruil- beurs' op de website www.denatio- naleproeftuin.nl. Daar bieden men sen hun zaden uit de tuin aan. Ook andere nummers in de vertek- hal, leverden geen 'redders' op. De gealarmeerde politie was snel ter plaatse, maar slaagde er ook niet in om een 'bevrijder' te vinden. Uiteindelijk zijn Snaaijer en zijn vriendin omstreeks 1.15 uur be vrijd door iemand van het bewa kingsbedrijf. Een drie kwartier eer der ter plaatse zijnde bewaker had geen sleutel bij zich. Volgens Wim Dijkgraaf van Veolia is dat niet bij zich hebben van de sleutel het eni ge dat echt fout ging. „En de mel ding dat de deuren van de vertrek hal sluiten, stond waarschijnlijk een zacht. Die laten we in het ver volg harder door de hal schallen." PERKPOLDER Wie in de week van 24 tot en met 28 augustus boven Perkpolder een laagvliegende helikopter ziet, hoeft zich geen zorgen te maken. Het toe stel wordt ingezet om metingen te doen. Die dienen voor een project dat de effecten van het veranderen de klimaat op onder meer de grondwaterkwaliteit nagaat en dan met name de verzilting daarvan. GOES Een 22-jarige Goesenaar moest gis terochtend zijn rijbewijs inleveren, nadat hij op de Houtkade in zijn woonplaats was betrapt op "een for se snelheidsovertreding. Ter plaat se geldt een limiet van vijftig kilo meter per uur, maar de jonge auto mobilist reed 109. De agenten vor derden het rijbewijs van de man meteen in. „Dat is het enige instrument dat we als stichting op het moment nog gebruiken. Dat loopt gelukkig goed. Mensen hebben altijd veel te veel zaad over als ze oogsten, dus daar kunnen ze anderen altijd blij mee maken." OUWERKERK Het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk biedt naast de bekende wan deltochten nu ook fietstochten van 25 en 42 kilometer. Zaterdag wordt voor de vijfde ach tereenvolgende keer een wandel tocht gehouden over naar keuze 7, 15, 25 of 43 kilometer. Inschrijven bij het museum. Start vanaf 08.00 uur. KAMPERLAND Aan enkele boten, die aan het Veer se Meer bij Kamperland lagen, zijn in de nacht van dinsdag op woens dag vernielingen gepleegd. Zo werd van een motorboot het glas bij de besturing kapotgesla gen. Bij een zeilboot werd het roer van de achterzijde afgebroken. Ook werd hier een stoffen overkapping gestolen. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 25-jarige inwoner van Spijkenisse een gevangenisstraf van 21 maan den waarvan zeven voorwaarde lijk opgelegd. Tegen hem was acht tien maanden cel geëist. De man dealde van eind septem ber vorig jaar tot eind april in on der meer in Scharendijke en Re- nesse in cocaïne. Ook werd medio april in zijn woning 246 gram co caïne aangetroffen. Justitie kwam de man op het spoor naar aanlei ding van een onderzoek naar de drugshandel van twee inwoners van Scharendijke en hun leveran cier uit Barendrecht. Bij de Baren- drechter werd destijds 248 gram cocaïne aangetroffen, die door de man uit Spijkenisse zou zijn gele verd. Volgens de officier van justi tie moet de man uit Spijkenisse worden gezien als een 'grote jon gen', die destijds zeker wekelijks 240 gram cocaïne aan dealers op Schouwen-Duiveland leverde. VAN 19.00-01.00 UUR VUU«KR, O AA 00.30 UUR] RAAD op OOGSTAVOND?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73