van 360 euro Dag van de Duurzaamheid in Tholen Zoutwatertheater is erbij op Mosseldag Smartlappenfestival op de Grote Markt Café De Sportvisser pakt uit in feesttent Scooterrijder gewond bij ongeluk Poortvliet MORGEN 7 AUGUSTUS MIPZOMER- NACHTMARKT BOULEVARD VLISSINGEN Oud bevolkingsregister van Baarland openbaar gemaakt Politie ontdekt hennepkwekerij in Yersekse woning bij toeval Pingpong-wens vervuld donderdag 6 augustus 2009 door Rob Paardekam THOLEN - Tholen doet woensdag 9 september mee aan de Dag van de Duurzaamheid. In het gemeente huis vindt een evenement plaats waar de burgers en het bedrijfsle ven welkom zijn. De Dag van de Duurzaamheid, is een éénmalig initiatief van de stichting Urgenda, die zich inzet voor innovatie en duurzaamheid. Iedereen die daar iets mee doet, wordt door de organisatie opgeroe pen op 9 september iets te organi seren. „En dat hoeven echt niet al leen gemeenten te zijn", zegt Mat- thijs Kettelerij. „Ook bedrijven en buurten kunnen iets doen. 'Een etentje met biologische producten, bijvoorbeeld. Ik noem maar wat." Kettelerij hoopt dat in Tholen lqu- ke initiatieven ontstaan nu de ge meente het goede voorbeeld geeft. Die houdt op de bewuste dag een evenement in het gemeentehuis. Er zijn dan onder meer sprekers en stands van verschillende organi saties, die zich bezighouden met duurzaamheid. De gemeente zelf vertelt ook wat ze daar allemaal aan doet. Dat is best veel volgens wethouder Cees van Dis. „We hebben een naam hoog te houden." Hij noemt onder meer de cursus duurzaam ondernemen, de proef tegen stank overlast bij varkensbedrijven en de inkoop van honderd procent groe ne stroom. De hoop is dat gemeen te en bedrijfsleven op 9 september ideeën van elkaar opdoen. www.tmcwoonwinkels.nl YERSEKE Het Zoutwatertheater brengt op za terdag 15 augustus, tijdens de Mos seldag in Yerseke, tussen 10.00 en 17.00 uur elk uur op het terras van slijterij De Drie Sterren het pro gramma Oenoe (Hoe nu?). Oenoe speelt in op de actualiteit: mosselvangstinstallaties, crisis en mosselschip aan de horizon. Er is een korte gedichtenwedstrijd. Ge dichten van maximaal zes regels over de mosselproblemen mogen worden ingeleverd bij de slijter of gemaild: marrin@zeelandnet.nl. GOES De Goese horeca-ondernemers heb ben de slag te pakken na de Mi chael Jackson Tribute van afgelo pen vrijdagavond. Zondag geven ze het podium aan een aantal smartlappenzangers en -zangeressen. Het Thoolse duo Ani ta en Ed treden er op, Jacques Herb is uitgenodigd en verder komt Ron nie Snipperdag uit Zonnemaire. Dj RickE geeft tussendoor acte de pré^ sence. Het festival begint om 15.00 uur en is om circa 20.00 uur afgelo pen. YERSEKE Café De Sportvisser zet op de voor avond van de Mosseldag in Yerseke een feesttent op aan de Kaai. Vrij dag 14 augustus vanaf 16.30 uur zijn er optredens, 's Middags is er kinderdisco, vanaf 20.00 uur tre den onder anderen One Two Trio, DJ Pascal, Vinzzent, een Gerard Jo ling Look-a-Like en Starkoo XL op. Zaterdag zijn er vanaf 20.00 uur op tredens van Surrender, Helemaal Hollands, DJ Servé, Skihutzanger Gerald, en Lawine Boys. In het café zelf is het al vanaf donderdag feest. POORTVLIET Een vrouwelijke scooterrijder is gistermiddag rond kwart over een gewond geraakt toen ze bij Poort vliet in botsing kwam met een au to. Dat gebeurde op de kruising van de Postweg en de Snabbeweg, tussen Poortvliet en Tholen. Een passant verleende na het ongeluk eerste hulp. De hulpdiensten na men het al snel over. De vrouw is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. De bestuurder van de auto kwam met de schrik vrij. foto's Ronald den Dekker VAN 19.00-01.00 UUR Fmet^B O OT 5 VUURWERK OM 00.30 UUjj BAARLAND - De gemeente Borsele maakt de bevolkingsregisters van alle voormalige gemeenten open baar. Baarland is als eerste aan de beurt. Het gaat om de registers van 1939 en vroeger. Tot dat jaar was er spra ke van zogeheten gezinsregisters. Later kwamen daar persoonskaar ten voor in de plaats. Die worden nog niet ter inzage gegeven. De ge zinsregisters van Baarland zijn van af dit moment te raadplegen in het archief en op internet. Binnen kort volgen Borsele, Ellewoutsdijk, Driewegen, Nisse, 's-Gravenpol- der, 's-Heer Abtskerke, Heinkens- zand, 's-Heerenhoek, Oudelande, Hoedekenskerke en Ovezande. Het gaat vooralsnog om de regis ters van 1869 tot en met 1939. De oudere zijn nog niet gedigitali seerd, maar daar zijn medewerkers van de gemeente druk mee bezig. Als dat is gebeurd, worden ze even eens openbaar gemaakt. YERSEKE - Bij toeval is in de nacht van dinsdag op woensdag een hen nepkwekerij ontdekt aan de Dam straat in Yerseke. De politie kreeg om kwart over drie een melding dat een ruit van de bewuste wo ning was vernield. Agenten troffen er een geschrokken bewoner aan. Hij vertelde dat op de bovenverdie ping van zijn woning hij twee in werking zijnde hennepkwekerijen had, met zo goed als oogstrijpe planten.' In totaal zo'n 350 stuks. De bewoner is aangehouden en in verzekering gesteld voor verder on derzoek. Medewerkers van de ge meente hebben de kwekerij ont ruimd. KLOETINGE - In het Oostmolenpark in Kloetinge is deze week een tafelten nistafel geplaatst. De tafel stond al een tijdje op het verlanglijstje van de jongeren uit de wijk. De Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge heeft aan de wens van de jeugd kunnen voldoen door een deel van haar dorpenbudget te gebruiken. foto Marinus Vuijk op het motorvermogen. Deze mag door omdat het toerental is begrensd. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71