221 zeeland Geen vaarbewijs? Dat is dan een boete Buurt wil bio-centrale liever niet Tractor zorgt voor schade op de Oesterdam www.pzc.nl SCHOTSE SPELEN Gisteren werden in Stavenisse Schot se Highland Games gehouden. Een vi deo staat op www.pzc.nl/tholen. TIP? MAIL ONS! bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl donderdag 6 augustus 2009 HANDHAVING Politie controleert dit jaar projectmatig op overlast op en rond het Goese Meer en kanaal Goes-Goese Sas Op het Goese Meer is de snelheidslimiet zes kilometer per uur. Deze boot houdt zich aan de regels. Elk jaar krijgt de politie zes tig meldingen van inciden ten op en rond het Goese Meer en het kanaal Goes- Goese Sas. Reden om dit jaar het toezicht en de hand having op te schroeven. door Frank Balkenende De Goese politie heeft er voor het eerst een pro ject van gemaakt. Hoofdagent Arjen Hol- lestelle, lid van het wijkteam Goes Zuid-Oost waaronder het Goese Meer valt, trekt de kar. „We willen gericht iets doen tegen recreatie- overlast. Dan praat je bijvoorbeeld over te hard varen, varen zonder vaarbewijs, geluidsoverlast, wild- plassen en alcoholmisbruik. Op zonnige dagen controleren we dus regelmatig, zodat het voor ieder een leuk blijft op en aan het wa ter." Omdat de Goese politie zelf niet over een direct inzetbare boot be schikt, werkt ze samen met colle ga's van de waterpolitie, in dit ge val de Unit Zeeuwse Stromen van de KLPD. Woensdag stuurt die een snelle boot naar het Goese Meer. Het is een 'vros', een afkor ting die staat voor videoregistratie onopvallende surveillance. In dit geval is dat een luxe speedboot die met 500 pk onder het kapje elke wegstuivende overtreder kan inha len. De KLPD'ers Ger Sperling en René Coomans hebben zich uitge dost als pleziervaarders. Shirtje, korte broek, slippers. Het lijkt als of ze een dagje relaxen, maar schijn bedriegt. „Je kunt deze boot vergelijken met met de videosur- veillanceauto's in programma's als Blik op de Weg." Intussen stappen Hollestelle en een collega op de mountainbike. Zij controleren op de oevers van het Goese Meer, met name het re creatiegebied waar onlangs nog het Ubuntu-spektakel zich afspeel de, en rijden tevens het kanaal af In het Goese Meer kan inmiddels iedereen weten dat oom agent de ze zomer meekijkt. Hollestelle: „In het voorjaar hebben we voor be woners een digitale nieuwsflits ge maakt. Het project is ook uitgelegd in De Brug, het dorpskrantje van Wilhelminadorp." Toch, de surveillanceboot tuft nog geen kwartier op het Goese Meer, of enkele speedbootjes stuiven heen en weer, terwijl zes kilome ter per uur de limiet is. Hollestelle: „Het is net als met een 30-kilome- terzone. Mensen die daar te hard rijden, zijn bijna altijd mensen uit de buurt." Voor een jongen in een snelle zo diac is het zuur dat Sperling en Coomans toevallig deze dag con troleren. Hij heeft geen vaarbe wijs. „Dat kost 360 euro", zegt Coo mans. „Ik moet de boete wel opleg gen. Die jongen is een paar keer met een flinke snelheid heen en weer gevaren. Je kunt het vergelij ken met een gastje dat een brom merrijbewijs heeft en doodleuk op een motor rondrijdt. Daar kunnen ongelukken van komen." „Bovendien", vult Sperling aan, „als je deze keer de hand over je hart strijkt, ben je niet consequent bezig, want let op, zodra ze hier in de gaten hebben dat we surveille ren, bellen ze elkaar. Als je dan bij de een coulant bent, moet je dat bij iedereen zijn." Op het kanaal varen een jongen en twee meisjes in een notendop je, waar een stevige motor aan hangt. De motor is begrensd, zegt het schippertje. Hij mag door. En daar, bij de Ringbrug, zijn de bi- kers weer. Ze hebben langs het ka naal enkele mensen tot de orde ge roepen. Hollestelle: „Zo liet ie mand zijn hond poepen op een plek waar veel recreanten zitten. Mocht 'ie zelf opruimen." THOLEN - Een losgeschoten aanhan ger van een tractor heeft gistermid dag voor nogal wat schade gezorgd op de parallelweg van de Oester- dam bij Tholen. De 25-jarige be stuurder van de trekker moest plots remmen, waardoor de aan hanger losbrak. Die reed tegen een geparkeerde auto aan. Deze auto rolde vervolgens tegen nog een personenwagen aan. Er was alleen materiële schade. door Lilian Dominicus KRUININGEN - Omwonenden zitten niet echt te springen op de komst van een bio-energiecentrale in de Bathpolder bij Rilland. Dat bleek gisteravond tijdens een informatie bijeenkomst over het project met de naam Groene Poort in het ge meentehuis in Kruiningen. Ze vrezen met name voor een for se toename van het aantal ver keersbewegingen. Dat is geschat op 122 per dag. „Een behoorlijk aantal", zei een van de circa twin tig aanwezigen, behoorlijk geïrri teerd. „De mensen, die daar al ge neraties wonen, hebben al zoveel voor de kiezen gehad en nu dit." „Uw zorgen zijn duidelijk, wij vin den dat ook en we hebben het aan gekaart bij de hoogste baas van de provincie", stelde wethouder Jaap Sinke (SGP/bouwen en milieu) overigens niet direct iedereen in de zaal gerust. Enkele naburige tuinders zijn daar naast bang dat het extra verkeer de bedrijfsvoering in gevaar brengt. „Wij moeten aan zoveel regels vol doen om ziektes in de kassen te gen te gaan. We mogen geen kat ten houden, werknemers mogen niet roken, voor onze teelt moeten de luchtramen continue open. Als straks die vrachtwagens voorbij rij den met al dat afval, dan waaiert dat naar binnen." „Het project is prachtig, maar het hoort thuis op een industrieter rein, niet tussen de tuinders", stel den ze. KLPD'er Ger Sperling controleert op het kanaal Goes-Goese- Sas een bootje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70