Bennie Provoost loopt tegen eerste verlies aan Michal Krasenkow ligt op recordkoers /ff Bestel uw fotoalbum online al vanaf 9,95 LEZERSEMTRA PZC Georgiev weerstaat zestien opponenten Kloetinge met 3-1 te sterk voor RCS De Ridder en Florijn winnen zeezwemmen Vlissingen maatje te groot voor Breskens donderdag 6 augustus 2009 GOES - Bennie Provoost heeft in het Hiltex Zeeland Damtoernooi zijn eerste nederlaag geleden. Te gen Wadim Wirny, een Duitser met Oekraïense roots, speelde de sterkste Zeeuwse dammer op het scherpst van de snede. Zijn aanval door het midden zag er imposant uit, maar toen Wirny zijn pijlen richtte op Provoosts uitgedunde rechtervleugel, pakten donkere wolken zich samen boven de stel ling van de Zeeuw. Een offer mocht niet meer baten, zodat Pro voost voor het eerst in het stof moest bijten. Ook Alexander Georgiev en Ron Heusdens zegevierden. Titelverde diger Georgiev won van Pim Meurs en Heusdens, winnaar in 2005, haalde het ten koste van Andrej Kalmakov. Het gevolg was dat Provoost van de tweede naar de zesde plaats zakte. In de andere hoofdgroep blijft Alexander Schwarzman soeverein leiden. Tegen zijn achtervolger Guntis Valneris was de opening veelbelovend, maar na enkele rui len was de muziek uit de stelling en kabbelde de partij naar remise. Martin Dolfing sloot als enige in deze groep zijn partij winnend af Slachtoffer van de winnaar van het Open NK was de Kameroener Jean-Marc Ndjofang. Dolfing kwam door die zege op gelijke hoogte met Valneris, al heeft de Let meer bonuspunten bij elkaar gesprokkeld. Het duo heeft twee punten achterstand op koploper Schwarzman. Martijn Rentmees ter pakte gisteren zijn tweede punt. Na een theoretische opening kreeg hij tegen Aleksej Domchev een dam op het bord. De Litouwer vond de sterkste verdediging, pak te de dam af en wikkelde af naar een licht voordelige remise. In de open groep gingen acht kop lopers de vierde ronde in, en aan het eind waren er nog twee over. Boudewijn Derkx won dankzij sterk positiespel van Peter Frans Koops en deelt nu de leiding met Daaf Kasse. De 48-jarige Middel burger had over geluk niet te kla-^ gen, want zijn tegenstander, de Fransman Fidele Nimbi, ging in een remisestelling door de vlag. door Rudy Boogert VLISSINGEN - Michal Krasenkow stapt met zevenmijlslaarzen door het HZ-schaaktoernooi in Vlissin- gen. Gisteravond won hij voor de zesde keer op rij, wat een zeldza me prestatie is in de geschiedenis van het Vlissingse evenement. De Pool verschalkte voor de tweede dag op rij een grootmeester. Dins dag moest Andrey Vovk eraan gelo ven, gisteravond Erik van den Doel. Krasenkow stevent met zes pun ten uit zes partijen af op zijn twee de eindzege in Vlissingen. Drie jaar geleden won hij ook al. Dat deed hij toen met acht punten uit negen partijen. Hij ligt nu op nieuw op schema voor een derge lijke recordscore. Alleen Rustam Kasimdzhanov presteerde dat ook al eens in Vlissingen. Doorgaans volstaan zevenenhalve punt voor de eindzege in het HZ-toernooi. Dat is het maximu maantal waaraan Alexander Belia- vsky, de speler met de hoogste ra ting, nog kan komen. Onderweg heeft de Sloveense grootmeester al anderhalve punt gemorst. Met nog drie rondes te gaan volgt een aantal spelers op een punt van Krasenkow. Onder hen de num mer drie op de plaatsingslijst, Ildar Khairullin uit Rusland. Hij kwam door een overwinning op Edwin van Haastert op vijf punten. Het zelfde geldt voor de Nederlander Manuel Bosboom en de Duitser Michael Hoffmann die gisteren on derling remiseerden. Ook de Oekraiener Yuri Vovk meldde zich met vijf punten in de top. Na zijn verrassende verlies in de tweede ronde tegen Henk van Gooi won hij inmiddels vier keer op rij. Gisteravond van de Neder lander Ali Bitalzadeh. RENESSE - Meervoudig wereldkampi oen dammen Alexander Georgiev werkte gisteravond een simultaan tegen zestien opponenten af. Op het terras van Muziekcafé De Stulp in Renesse won de Russische num mer twee van de wereld vijftien van de zestien partijen. Alleen Jan van de Weteringh uit Scherpenisse dwong een remise af. Voorbijgan gers kwamen regelmatig een kijkje nemen bij het schouwspel. Georgiev had gisteravond één uur en 45 minuten nodig voor zijn par tijen. Hij is in Zeeland vanwege zijn KLOETINGE Zaterdag-eersteklasser Kloetinge heeft gisteren een oefenwedstrijd tegen zondag-eersteklasser RCS met 3-1 gewonnen. Die stand was al bij de rust bereikt. De bezoekers uit Oost-Souburg na men een voorsprong via Besar Xhoxhaj. Mervin Niemantsver- driet, Mark Schuit en Rick Mulder bezorgden Kloetinge een 3-1-voor- sprong. De thuisploeg had over het algemeen het beste van het spel. Bij RCS ontbraken enkele spelers in verband met vakantie. ZOUTELANDE Carmen de Ridder uit Zuiddorpe heeft gisteren de vier kilometer lan ge zeezwemtocht van Dishoek naar Zoutelande gewonnen. Zij haalde het in 36.05 minuten voor Desiree Emmen en Anne Zijder- veld. Bij de mannen was Koen Florijn uit Dordrecht in 34.44 net iets snel ler dan Niek de Ridder (Zuiddor pe) Charles Potin (Oost-Souburg) werd derde. Florijn en Carmen de Ridder wonnen ook de eindklasse ment na vijf zeezwemtochten. BRESKENS Het drie klassen hoger Vlissingen was gisteren een te groot voor zondag-vierde Breskens. Het werd 0-5 voor zoekers. Een niet compleet en met vier nioren spelend Breskens probt er wel iets van te maken. Tot doel- gevaar leidde dat sporadisch. Bij de rust was het 0-2 door goals van Si- nan Coban. Na de pauze werd de productie verzorgd door Peter de Jonge (kopballen) en Jonathan Con- stancia. De leukste foto-ideeën met enkele "muisklikken" binnen bereik! Ontdek en bestel: makkelijk, voordelig en snel. Via speciaal ontwikkelde software kunt U gemakkelijk via uw eigen computer thuis een fotoalbum van Uw digitale opnamen samenstellen. Deze gratis software kenmerkt zich doorzijn uiterst gemakkelijke en comfortabele bediening. De kwaliteit van de geleverde fotoboeken is het beste wat U mag verwach ten! Lezers van de PZC betalen geen verwerkingskosten. U kunt de software downloaden via: www.verschoore.nl/pzc Kortingscode 2009PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66