Studentenkamers blijven vaak onbenut Drukke veertigste editie Midzomerrommelmarkt 25 Man zit uren vast in de vertrekhal van fiets-voetveer in Breskens WONINGTEKORT Huisvestingsregeling voor Zeeuwen die in Rotterdam willen studeren loopt matig Boten aan Veerse Meer doelwit vandalen Rijbewijs kwijt na snelheidsovertreding MIDZOMER- NACHTMARKT 6 augustus 2009 S De regeling waarbij Zeeuw se studenten voorrang krij gen bij huisvesting in Rotter dam, wordt slechts mondjes maat gebruikt. Twaalf Zeeuwen hebben zich dit jaar aangemeld, terwijl de re geling in woonruimte is voorzien voor 75 studenten. door Frank Balkenends GOES - Zeeuwse studenten die in Rotterdam willen studeren, ma ken slechts mondjesmaat gebruik van een voorrangsregeling voor het verkrijgen van woonruimte. De Zeeuwse woningcorporaties RWS (deel Bevelanden), Zeeuw- land (Schouwen-Duiveland) en Castria Wonen (Tholen en stukje West-Brabant) hebben al sinds 2006 een samenwerkingsovereen komst met de Rotterdamse studen- tenhuisvester Stadswonen. Die geeft 75 kamerzoekende studenten uit Zeeland voorrang als tegenpres tatie voor de investeringen die de Zeeuwse corporaties doen in het nieuwbouwproject Cité op de Kop van Zuid in Rotterdam. De regeling is bedoeld voor kinde ren van huurders van RWS, Zeeuwland en Castria, maar de deur staat ook open voor niet-huurders. Tot nu toe zijn er dit jaar slechts twaalf studenten die er gebruik van willen maken. Negen uit het gebied van de RWS en drie van Schouwen-Duiveland. Tholen staat nog op nul. Ook in voorgaande jaren was de belang stelling summier, terwijl Rotter dam, onder meer met de Erasmus Universiteit, een breed scala aan opleidingen biedt. Vorig jaar bleef de teller op 22 staan. Volgens een woordvoerder van de RWS is de re geling nog steeds onvoldoende be kend. De studenten komen terecht op verschillende plaatsen in Rotter dam, maar nog niet in het kolossa le nieuwbouwproject Cité. Dat is nog in aanbouw en pas volgend jaar gereed. Het project behelst de bouw van 485 woningen, tweedui zend vierkante meter bedrijfsruim ten en 140 parkeerplaatsen. Het project kost twintig miljoen euro, een investering die Stadswo nen zelf niet kon opbrengen. Daar om zijn Zeeuwse corporaties bijge sprongen. Ze financieren drie kwart (15 miljoen euro) van het bouwproject. Dat gebeurt op ver zoek van het ministerie van Vrom: rijke corporaties moeten hun ar mere collega's helpen bij het oplos sen van het woningtekort. door Piet Kleemans OOSTERLAND - De Midzomermid- dagrommelmarkt van de hervorm de gemeente in Oosterland beleef de gisteren de veertigste editie. Het assortiment was als vanouds groot, de drukte eveneens. Nog voordat de kerkklok klaar is met drie uur luiden, stormen de koopjesjagers het terrein op. Linea recta naar de rijk voorziene kraam antiek en curiosa. Belangstellen den moeten aansluiten in de rij. „Altijd hetzelfde. Deze kraam is al tijd het drukst. En die van de boe ken", weet één van de negentig vrijwilligers. Böll ligt er broeder lijk naast Konsalik, Agatha Chris tie flankeert een streekroman van Mien van 't Sant. Gretig wordt in de stapels gezocht. Sommige be zoekers gaan met vier, vijfhoeken tegelijk aan de haal. Vakantielec- tuur. Verderop wordt keurend in de leu ning van een stoel geknepen en het hout van een tafel beklopt. Ook bij het aardewerk en het glas werk is het druk en de pannenkoe kenbakkers in de kerk hebben evenmin te klagen over klandizie. Waar het 'm precies in zit, weet voorzitter van het organiserend co mité Jan Dorst ook niet, maar druk is het er altijd. „De mensen komen echt van hein de en verre. Ik zie hier heel veel vreemde gezichten." Dorst weet niet beter dan dat het druk is op de Oosterlandse rom - en aardewerk op de Midzomermiddagrommelmarkt. Ook populair is de kraam met antiek en curiosa en de bijzon foto Dirk-Jan Gjeltema Er is veel belangstelling voor het glas der uitgebreide boekenkraam. melmarkt. laar in, jaar uit. En hij weet ook dat er heel veel aandacht wordt besteed aan de presentatie. Wat kapot is, haalt de kramen niet. Alles wat er staat, werkt en is schoongemaakt. „Vroeger moesten we veel zelf op pad om spullen bij elkaar te sprok kelen, maar nu komen mensen het vaak brengen." Veel is bruikbaar. Niet alles. „Oude computers doen we liever niet. Die raak je vaak niet kwijt." De op brengst is bestemd voor het onder houd van het ne-eeuwse kerkge bouw. door René Hoonhorst BRESKENS - Kwaad is hij niet echt. Peter Snaaijer uit Vlissingen is nog al een 'rustig persoon'. „Maar ie mand met hartklachten of claustro fobie had zich een stuk minder ge makkelijk gevoeld als hij een paar uur opgesloten had gezeten in de vertrekhal van het fiets-voetveer in Breskens." Snaaijer en zijn vriendin wilden zondagavond de laatste boot naar Vlissingen nemen. De toegangs poort naar de boot stond al open. Snaaijer zou twee kaartjes uit de automaat trekken, terwijl zijn vriendin alvast de boot opfietste. De automaat accepteerde zijn pas jes echter niet en het duurde enige tijd voor hij 'gepast muntgeld' had voor kaartjes. Tot zijn schrik gin gen tegelijk met de levering van de kaartjes de deuren van de vertrek hal op slot. Een bemanningslid van de boot kreeg de deuren ook niet open. Zijn vriendin besloot te wachten terwijl de boot vertrok naar Vlissingen. Via een intercom in de vertrekhal kreeg Snaaijer contact met een me dewerker van Veolia, die beloofde dat iemand hem zou komen bevrij den. Een half uur later was er nog niemand en de Veolia-medewer- ker was niet meer te bereiken. Ook andere nummers in de vertek- hal, leverden geen 'redders' op. De gealarmeerde politie was snel ter plaatse, maar slaagde er ook niet in om een 'bevrijder' te vinden. Uiteindelijk zijn Snaaijer en zijn vriendin omstreeks 1.15 uur be vrijd door iemand van het bewa kingsbedrijf. Een drie kwartier eer der ter plaatse zijnde bewaker had geen sleutel bij zich. Volgens Wim Dijkgraaf van Veolia is dat niet bij zich hebben van de sleutel het eni ge dat echt fout ging. „En de mel ding dat de deuren van de vertrek hal sluiten, stond waarschijnlijk een zacht. Die laten we in het ver volg harder door de hal schallen." KAMPERLAND Aan enkele boten, die aan het Veer se Meer bij Kamperland lagen, zijn in de nacht van dinsdag op woens dag vernielingen gepleegd. Zo werd van een motorboot het glas bij de besturing kapotgesla gen. Bij een zeilboot werd het roer van de achterzijde afgebroken. Ook werd hier een stoffen overkapping gestolen. GOES Een 22-jarige Goesenaar moest gis terochtend zijn rijbewijs inleveren, nadat hij op de Houtkade in zijn woonplaats was betrapt op een for se snelheidsovertreding. Ter plaat se geldt een limiet van vijftig kilo meter per uur, maar de jonge auto mobilist reed 109. De agenten vor derden het rijbewijs van de man meteen in. y^/mw VoTu«K om 00 30 uur MORGEN 7 AUGUSTUS BOULEVARD VLISSINGEN VAN 19.00-01.00 UUR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63