langs draadloze dreven zeeland 123 Eerste oogst van mzi's geeft vissers hoop MORGEN 7 AUGUSTUS MIDZOMER- NACHTMARKT BOULEVARD VLISSINGEN Man uit Spijkenisse moet cel in voor dealen in Renesse en Scharendijke Watersnoodmuseum biedt ook fietstochten Expo schilderijen in pannenkoekenmolen donderdag 6 augustus 2009 VAN 19.00-01.00 UUR [o^oojo^m door Frank Balkenende YERSEKE - Mosselkwekers zijn be zig mosselzaad te oogsten dat zich heeft verzameld in mosselzaad- vangstinstallaties (mzi's) in de Oos- terschelde. Volgens voorzitter Jos van Damme van de Vissersvereni ging Yerseke, die zelfbij Kattendij- ke aan het werk is, zijn de eerste resultaten bemoedigend. „Ik denk dat we wellicht tien pro cent van het benodigde mossel zaad kunnen invangen. Het is wel zeer arbeidsintensief werk, want je moet van je boot af en je kunt het mosselzaad niet in één keer bin nenhalen. Dat gebeurt in etappes. Bovendien hebben we de kotters moeten aanpassen voor de mzi's", zegt Van Damme. Hij hoopt dat de mzi's dit seizoen uiteindelijk goed worden voor twintig procent van het mossel zaad dat de kwekers gewoonlijk (mogen) vangen. Dan gaat het om 80.000 mosselton (één mosselton is 100 kilogram). Mosselzaad is de grondstof waarmee kwekers wer ken. Ze 'zaaien' dat jonge broed uit op kweekpercelen, waar ze ge middeld in twee jaar tot consump tiemosselen opgroeien. De mzi's zijn ontwikkeld als duur zaam alternatief voor het mossel- broed dat de mosselaars van de bo dem van delen van de Wadden zee, de Oosterschelde en de Wes- terschelde opvissen. Voor die ge bieden heeft de Producentenorga nisatie Mosselcultuur inmiddels vergunningen aangevraagd. Op de Waddenzee betreft het een najaarsvisserij op instabiele perce len. Mosselzaad dat daar ligt, zal waarschijnlijk door storm en stro ming verloren gaan. De kwekers zullen eind deze maand eerst op de Oosterschelde en Westerschel- de naar mosselzaad vissen en eind september naar de Waddenzee trekken. Hoeveel er precies ligt en welke hoeveelheden er van het mi nisterie van LNV mogen worden geoogst, is nog niet bekend. Inven tarisaties moeten nog worden uit gevoerd. door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 25-jarige inwoner van Spijkenisse een gevangenisstraf van 21 maan den waarvan zeven voorwaarde lijk opgelegd. Tegen hem was acht tien maanden cel geëist. De man dealde van eind septem ber vorig jaar tot eind april in on der meer Scharendijke en Renesse in cocaïne. Ook werd medio april in zijn woning 246 gram cocaïne aangetroffen. Justitie kwam de man op het spoor naar aanleiding van een onderzoek naar de drugs handel van twee inwoners van Scharendijke en hun leverancier uit Barendrecht. Bij de Barendrech- ter werd destijds 248 gram cocaïne aangetroffen, die door de man uit Spijkenisse zou zijn geleverd. Vol gens de officier van justitie moet de man uit Spijkenisse worden ge zien als een 'grote' jongen, die des tijds zeker wekelijks 240 gram co caïne aan dealers op Schou- wen-Duiveland leverde. Een 19-jarige Scharendijkse dealer werd in mei al voor zijn aandeel veroordeeld tot een celstraf van eveneens 21 maanden waarvan ze ven voorwaardelijk. Zijn 21-jarige maat en plaatsgenoot kreeg des tijds zestig dagen waarvan 29 voor waardelijk opgelegd, terwijl de Ba- rendrechtse leverancier er met een celstraf van 150 dagen waarvan 99 voorwaardelijk vanaf kwam. www.tmcwoonwinkels.nl voda Zet uw foto in het album www.pzc.nl foto Dirk-Jan Gjeltema OUWERKERK Het Watersnoodmuseum in Ouwer- kerk biedt naast de bekende wan deltochten nu ook fietstochten. Deelnemers hebben de keuze tus sen een tocht van 25 kilometer en eentje van 42 kilometer. Laatstge noemde voert onder meer langs Bruinisse, Sirjansland, Dreischor en Nieuwerkerk. Zaterdag wordt voor de vijfde achtereenvolgende keer een wandeltocht gehouden over naar keuze 7,15, 25 of 43 kilo meter. Inschrijven bij het museum. Start vanaf 08.00 uur. Gratis internetten met de telefoon of laptop kan op veel plekken. msmmmmmmmmmsmmmmemmmmimm, wmmmmmmmmmmmmemmm BURGH-HAAMSTEDE MEEST CELEZEN 1. Auto's in de sloot 2. Frisia en Onrust populair 3. Auto op kop in sloot bij Zierikzee STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl In pannenkoekenmolen De Graan halm in Burgh-Haamstede is vanaf zaterdag werk te zien van de van oorsprong Zeeuwse kunstenares Lee-Anne van de Brand. Haar werk is vrolijk, ongecompliceerd en toe gankelijk voor een breed publiek. De doeken van Lee-Anne prikkelen de fantasie van kinderen. De kleur rijke expositie van het werk van Van de Brand is van 8 augustus tot en met 18 september te zien in De Graanhalm. Dagelijks van 12.00 tot 20.00 uur. 14:45 Wi-Fi Kies een netwerk... Anders... Vraag om verbinding Met bekende netwerken wordt automatisch eitt Uir iM AL i en - - netwerken beschikbaar zijn. wordt u gevraagd of u verbinding wit! maken met een nieuw ruitwerk Bergen op Zoom Goes Koudekerke I Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61