PZC Raad uit forse kritiek op wethouder 22 en 23 21 25 Houding Wijnand Renden over motie voor behouden van een beiaardier zet kwaad bloed File op de polderwegen Goes en Arduin stappen naar Raad van State in zaak gehandicaptenvilla almanak Gewond na val van vrachtwagen E-mailtje Op veel plekken gratis internetten door open netwerken Zeeuwse studenten maken weinig gebruik van kamerregeling Donderdag 6 augustus 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Een meerderheid van de raads fracties heeft forse kritiek op wethouder Wijnand Renden. Zijn weigering om een motie uit te voeren valt verkeerd. door Melita Lanting zierikzee - „De raad zal dit niet over z'n kant laten gaan", zegt Joost van Felius van Alert!. „De houding van deze wethouder is een typische PvdA-regenten hou ding", stelt Dick Meulblok (WD). „Deze wethouder wil niet luiste ren", vindt Bea Flach (CDA). De kritiek op wethouder Wijnand Renden is niet mals. Aanleiding is het besluit van B en W om een motie over de beiaardier van Zie rikzee naast zich neer te leggen. Volgens Renden is de motie waar in gevraagd wordt om een structu rele subsidie voor het bespelen van het carillon, strijdig met de subsidieverordening. „Een wel heel erg formeel standpunt dat ook nog eens niet klopt", zegt Flach. Want volgens hem biedt de subsidieverordening voldoende ontsnappingsmogelijkheden om het bezwaar van Renden te weer leggen. De irritatie is ook groot bij Wim Stouten (LSD). „Dit is wel heel ge makkelijk. Ze leggen het uit zoals het in hun straatje uitkomt. Blijk baar ontbreekt gewoon de wil." „Jammer dat we een wethouder hebben die niet wil luisteren", zegt Wim Dorst (CU). „We halen de motie terug naar de commissie en als de wethouder dan nog niets wil, dan zullen we een amendement indienen bij de begrotingsvergadering. Het is dui delijk dat de meerderheid van de raad wil dat de beiaardier terug komt en dat zal doorgaan. Links om of rechtsom." Geen van de fracties wil zo ver gaan dat de wethouder een motie van afkeuring aan de broek krijgt. „Nee, dit is geen dossier om met een coalitie te breken", zegt Meul blok. Stouten: „Dat zou de burgers maar onnodig op kosten jagen, maar het wordt wel tijd dat er ver kiezingen komen." De motie voor subsidiëring van een beiaardier wordt gesteund door zes fracties. Alleen de PvdA en SGP hebben tegen gestemd. Tip? redactie@pzc.nl GOES - De gemeente Goes en Ar duin leggen zich niet neer bij de uitspraak van de voorzieningen- rechter over de verbouw van een villa voor zes cliënten van Arduin aan de Oesterbank in het Goese Meer. Ze stappen naar de Raad van State. De voorzieningenrechter stelde on langs een aantal omwonenden in het gelijk, omdat de huisvesting van een groep verstandelijk gehan dicapten in een woning aan de Oesterbank in strijd zou zijn met het bestemmingsplan Goese Meer. De voorzieningenrechter legde ook de verbouw stil. Goes en Arduin hebben na beraad besloten de Raad van State een uit spraak in de kwestie te laten doen. Ze vinden dat verstandelijk gehan dicapten overal, dus ook in het Goese Meer moeten kunnen wo nen. BRUINISSE - Een 46-jarige man uit Papendrecht is gisteren rond 12.15 uur gewond geraakt na een val van een laadklep. Het ongeluk ge beurde aan de Lange Ring in Brui- nisse. De man was op de klep be zig en struikelde. Hij viel op zijn rug en gedeeltelijk op de stoep rand. Hierdoor liep hij rugklach ten op. De traumaheli heeft eerste hulp verleend. De man is met de ambulance naar een ziekenhuis in Dirksland gebracht. Er loopt op die krantenredactie de laat ste tijd een chef rond die wel een opbeu rend woord kan gebruiken. Laatst sloeg zijn stemming zomaar om. Van een op geruimd persoon tot een brommerig mens die het midlifecrisiswater bijna tot aan de lippen stond. Aanleiding was een telefoongesprek dat hij onlangs voerde met iemand die of wel doof was, ofivel zich de organisatie van een krantenredactie niet direct voor de geest kon halen. Het gesprek eindigde met de afspraak dat de persoon aan de andere kant van de lijn van zich kon la ten horen met behulp van het verzenden van een elektronisch bericht, ook wel e-mail genaamd. En toen kwam het. We hoorden die chef door de telefoon luid zijn e-mailadres roepen: chefnieuws apestaartje PZC punt NL. En nog een keer: chefnieuws apestaartje PZC punt NL. Het lukte niet, bleek uit zijn reactie: „Nee, niet slechtnieuws. Chefnieuws!" DREISCHOR - Ze troffen het redelijk goed met het weer, de scootmobielers die gisteren mee deden aan de derde scootmobieltocht van Ver eniging d'Antilopen Schouwen-Duiveland, de sportvereniging voor mensen met en zonder beperking. Totaal achttien scootmobielers trokken - in zomerse kledij gestoken en met volledig opgeladen scootmobielaccu - van streek- en landbouwmuseum Goemanszorg in Dreischor de polder in. Onderweg werd halt gehouden bij theetuin De Stokroos voor een versnapering. Daarna werd koers gezet naar Bruinisse, het einddoel van de tocht. Nadat daar de inwendige mens was versterkt, keer de de stoet weer huiswaarts. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59