Zandkastelen Tomatensoep met knakworsthoera! 12 donderdag 6 augustus 2009 Patrick en Guino (allebei rechts op de foto) maken een bootje van zand voor de kinderen. Rick (links) en Wesley uit Utrecht proberen tevergeefs hun dijk te behoeden voor het opkomende water. door Kris Derks Het is zover: de zomer zon laat zich einde lijk écht van zijn bes te kant zien. Menig toerist trekt met een volgeladen wagen richting de Zeeuwse kust om op het strand bij te kleu ren of afkoeling te zoeken in de zee. Gelukkig is er ook nog wat actie te bespeuren op het strand; er wordt woensdagmiddag overal hard gewerkt aan zandkaste len, dammen en andere mogelijke creaties van zand. Selena (9) en Ruth (13) Ziengs zijn zeker niet op het strand in Groede om te zonnen. Selena is helemaal onder het zand bedolven, alleen haar hoofd komt er nog lachend bovenuit. De jongedame is ervan overtuigd dat ze makkelijk uit haar gevangenis van zand kan uitbre ken. „Nee hoor", zegt vader Bert la chend, „die blijft de hele dag zit ten, dan zijn alle snoepjes voor ons!" De kinderen op het Groese strand houden het niet alleen bij ingra ven; Jacob (8), Jordy (7) en Roy (10) bouwen zelfs een heus fort. Dat heeft zo zijn redenen, want Roy wil later soldaat worden. „Voor de vrijheid van mensen", vertelt hij stoer. Om te zorgen dat hun fort niet Selena probeert onder het zand uit te komen, waaronder ze net door haar zus Ruth is bedolven. door Christal Gadiot De traditie is jaren geleden ontstaan toen de familie Winkelmolen ging kampe ren. Margots dochter, toen een jaar oud, hield erg van tomatensoep. 'Rode soep' noemde ze dat. Vlees at ze nog niet echt, dus probeerde Margot het voorzichtig met stuk jes knakworst in de soep. Dat bleek een groot succes. Sindsdien eet de familie uit Heer len het gerecht elke eerste dag op de camping, ook nu ze in Kamper land zijn. De kinderen, nu negen en twaalf jaar, vinden het nog al tijd heerlijk. Margot vertelt: „Iede re keer als we op vakantie gaan, is het eerste dat de kinderen vragen: krijgen we dan weer tomatensoep met knakworst?" Voor de rest van de vakantie moe ten de kinderen het doen met wat ze normaal thuis ook eten. Geluk kig voor hen gaan de Winkelmo lens in de vakantie vaak drie keer één weekje ergens naartoe, dus is het drie keer feest! Loopt het water u ook al in de mond? Dan volgt hier het recept van Margot: Tomatensoep a la Margot Ingrediënten - potje tomatenbouillon - zakje tomatensoep - tortellini's met kaasvulling - knakworstjes - tomatenketchup Bereiding Klop het zakje tomatensoep door de bouillon. Doe vervolgens de tor tellini's erbij. Terwijl de pasta gaar wordt, kunt u alvast de knakworst jes in kleine stukken snijden. Daar na mogen deze ook in de pan. Voeg vervolgens een scheut toma tenketchup toe. Ook kunt u naar smaak een beetje kruidenbouillon poeder toevoegen. De soep kan verder nog op smaak worden ge bracht met croutons. Serveren met stokbrood en krui denboter. Eet smakelijk! Tip: tomatensoepvlekken zijn vaak niet makkelijk uit textiel te boe nen. En al helemaal niet op de camping. Als u het kledingstuk wast en vervolgens een paar uur buiten in de zon ophangt, zorgt het zonlicht ervoor dat de vlek vanzelf verdwijnt. De familie Winkelmolen uit Heerlen is gek op de tomatensoep van moe der Margot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52