Even hotel boeken 41 binnenland België draagt strijders over aan Nederland Mensenhandelaren vast Staand drinken mag Instellen navigatie achter stuur strafbaar' Bij één op de honderd ongelukken heeft de bestuurder zich la ten afleiden door apparatuur. De politie wil het al rijdend be dienen van bijvoorbeeld navigatiesystemen strafbaar stellen. peter van straaten Strandstoeltje knuffelbeer kan gevaarlijk zijn donderdag 6 augustus 2009 rotterdam - De vier mannen die in Kenia waren aangehouden om dat ze onderweg zouden zijn ge weest naar een jihadistisch trai ningskamp in Somalië, zijn giste ren aan Nederland overgedragen. De vier terreurverdachten, drie Ne derlanders en een Marokkaan met een Nederlandse verblijfsvergun ning, worden morgen voorgeleid aan de rechter-commissaris, zei een woordvoerster van het lande lijk parket van het Openbaar Mi nisterie (OM). De vier 21-jarige mannen zaten sinds vorige week donderdag vast in België, waar ze na hun uitzet ting uit Kenia naartoe waren ge bracht. Justitie verdenkt de vier mannen van deelname aan een ter roristische organisatie. De politie deed gisteren huiszoe king op twee adressen van de ver dachten. Daarbij is een grote hoe veelheid documenten in beslag ge nomen. Een van de drie Nederlan ders heeft in 2005 al eens gepro beerd zich in de heilige oorlog van moslimextremisten tegen het Wes ten te storten. Samen met twee an deren reisde hij toen via Azer beidzjan naar Irak. In Azerbeidz jan werd het drietal aangehouden en onder begeleiding van de Ne derlandse politie naar Nederland teruggebracht. Ongelukken door apparatuur Sms'en, televisie kijken of de goedkoopste pomp op zoeken. Met navigatieappara- tuur in de auto is steeds meer mogelijk. Maar: „Het kan fataal aflopen." zwolle - De twee vermeende kop stukken van een bende mensen handelaren blijven in voorarrest. Dat heeft de rechtbank in Zwolle gisteren bepaald. Voor de zoge noemde Koolvis-zaak zijn in okto ber acht zittingsdagen gepland. Koolvis draait om een bende, die de afgelopen jaren minderjarige Ni- geriaanse meisjes via Nederland in onder meer Italië in de prostitutie bracht. De bende gebruikte voo doo als middel om de meisjes in haar macht te krijgen. amsterdam - Terrasbezoekers mo gen voortaan weer staand een glas drinken in Amsterdam. Burge meester Job Cohen zal het staand drinken voortaan tolereren, heeft hij gisteren gezegd na overleg met de actiegroep AiiAmsterdam die te gen de strenge terrasregels in op stand was gekomen. Het stadsdeel Centrum verbood met ingang van dit zomerseizoen het staand opdrinken van con sumpties, omdat dat overlast zou veroorzaken. Café-exploitanten klaagden dat zij hun gasten niet konden verplichten te zitten, en hekelden de praktijken van de ge meentecontroleurs, die boetes uit deelden op basis van foto's die ze heimelijk vanuit hun auto's maak ten. Afgelopen vrijdag demon streerden duizenden Amsterdam mers op de Noordermarkt en doopten dat plein in het centrum om tot 'het grootste, illegale staan de terras van Amsterdam'. £&/v et?k:wil je pitzteKj n door Sandra Donker en Frouke Tamsma Op weg naar Zuid- Frankrijk besluit Fred halverwege toch maar een hotelletje te ne men. Gereserveerd heeft hij niet, maar dat is tegenwoordig geen pro bleem. Freds navigatiesysteem weet raad. Hij haalt zijn leesbril uit het dashboardkastje en zonder zijn voet van het gaspedaal te ha len scrolt hij door het menu. „Ik heb nog gezocht naar een plek om de auto even stil te zetten, maar ik kon de snelweg niet af', zegt de 60-jarige Zoetermeerder verontschuldigend. Doorrijden dan maar. Een lange lijst met hotelnamen verschijnt op zijn scherm. Drie sterren, vier sterren? TomTom doet nauwelijks onder voor een in ternetverbinding. En terwijl hij een vrachtwagen inhaalt, regelt hij een slaapplek voor de nacht. Met de komst van moderne navigatie- apparatuur nemen de mogelijkhe den om je zaakjes al rijdend te re gelen, hand over hand toe. Levens gevaarlijk, zeggen verkeersdeskun- digen, maar helaas aan de orde van de dag. Via de navigator goed koop tanken? Geen probleem. den haag - Het instellen van navi- gatieapparatuur en televisie kijken of de krant lezen achter het stuur moet strafbaar worden, vindt het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD). Op dit moment kunnen agenten dit soort gevaarlijke han delingen alleen via een juridische omweg aanpakken. Het korps maakt zich zorgen over het groeiend aantal functies op mobiele telefoons en navigatieap- paratuur. Zo is het sinds kort mogelijk om te levisie te kijken op het scherm van de routeplanner. Ook kunnen weg gebruikers onder het rijden bellen, sms'en, hotels boeken of goedkope tankstations zoeken. „Voor de verkeersveiligheid zijn de ze ontwikkelingen slecht", zegt Frans Zuiderhoek van het KLPD. „We missen een handvat om dit aan te pakken." Hij pleit voor de herinvoering van een bepaling uit de Wegenver keerswet. „In de oude wet stond dat automo bilisten te allen tijde handelingen moeten verrichten die voor 'het goed besturen van een voertuig vereist zijn'. Wat ons betreft komt die bepaling weer terug." den haag - Een speelgoedstrand- stoeltje, bedoeld om een Build-A-Bear knuffelbeer in te la ten zitten, kan mogelijk gevaarlijk zijn. De Voedsel en Waren Autori teit (VWA) liet gisteren weten dat het speelgoed blauwe plekken of snedes kan veroorzaken als vin gers tussen de schuivende pootjes terechtkomen. De stoeltjes zijn verkocht tussen maart 2004 en augustus 2008. Een filmpje kijken tijdens het autorijden is levensgevaarlijk, toch zijn er mensen die zich ertoe laten verleiden. fotocompositie Erna van Eerdewijk Even een sms'je naar het thuis front? Daar heb je je mobiele tele foon allang niet meer voor nodig. Televisie kijken, de dichtstbijzijn de supermarkt of bezienswaardig heden zoeken? De moderne elek tronische routeplanner maakt het allemaal mogelijk. De verkeerspolitie maakt zich gro te zorgen over deze trend. „Men sen denken dat ze tijdens het auto rijden meerdere dingen tegelijk kunnen doen", zegt Frans Zuider hoek van het Korps Landelijke Po litiediensten (KLPD). „Onze erva ring is dat het heel riskant kan zijn om je te laten afleiden. Het kan fa taal aflopen." Bij ongeveer één op de honderd ongelukken is afleiding door appa raten in de wagen de oorzaak. Jaar lijks vallen er in Nederland 35 tot 40 verkeersdoden door mobiel bel len in de auto. Volgens Veilig Ver- 3 OF 4 DAGEN GENIETEN IN DE ACHTERHOEK Fietsen in de Achterhoek Welkomst kopje koffie of thee 2 overnachtingen met ontbijtbuffet 2 avonden met een 3-gangen dinerbuffet Fietsroute langs landgoederen Bij besteding van het diner op de 3de dag, krijgt u de 3de overnachting gratis! Prijs op basis van een 2-persoonskamer excl. Boekingskosten en Milieu en verblijfstoeslag 119,00 P.P. Best Western Hotel Landgoed Ehzerwold - Ehzerallee 14 - 7218 BS Almen 0575 - 431143 - receptie@ehzerwold.nl - www.ehzerwold.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4