8| Concerten van ZON in Zeeland OP PAD DONDERDAG 6 AUGUSTUS Oostkapelle Rommelmarkt Dorpsstraat tbv Stichting Zee land helpt Kenya naar school.Vanaf 9.30 uur. Cadzand Verkoop in 80 kramen en 100 grondplaatsen op de Cadzandse dag. Demonstraties honden club en brandweer, orgelconcerten in de kerk en live-muziek. Vanaf 10.00 u. Cadzand-Bad Natuurexcursie in Het Zwin o.l.v. een gids. Ger- rit van Hoekestraat, 10.00-12.30 uur; Renesse Bezichtigen Jacobskerk, foto- en schilderijenex positie, 10.00-13.00 uur. Burgh-Haamstede Ringpromotiedag met attracties en kraampjes in het cëntrum van 10 tot 17 uur Westenschouwèn Safari door het bos op de fiets of per skelter. Met routekaart en opdrachten. Vertrek Tram polinecentrum bij de Rotonde. Vanaf 11.00 uur, de hele dag. Retranchement Rondleiding op melkveehouderij De Blauwe Hoeve: Braamdijk 21, vanaf 11.00 uur. Wissenkerke Rondleiding door Wijngaard De Druivengaerde Dorpsdijk 2A (t.o. De Vlasschure) 13-17 uur. Biervliet Rondleiding en film bij Kaasboerderij De Vos. Helenaweg 4,13.30 uur. Zoutelande Ringrijden in klederdracht, oude ambachten, braderie en rommelmarkt. Vanaf 21 uur li ve-muziek. Van 14.00 tot 0.00 uur. Breskens Glasblaasdemonstratie 14 en 15.30 uur, Art Glass Studio, Dorpsstraat 10 0117-381737). Burgh-Haamstede Rommelmarkt bij kerk Gereformeerde Ge meente, Ankerweg. Van 8.30 tot 16 uur. Yerseke Rondvaart van 1 Vi uur. Thema is mossel- en oestercultuur. Kaartverkoop v a. 14 uur aan boord, afvaart 14.30uur. Prinses Beatrixhaven, mps Adriana. Renesse Circus workshop, grasveld bij kerk, 19.00 uur. VRIJDAG 7 AUGUSTUS Middelburg Kermis, 15.00-0.00 uur; Renesse Bezichtigen Jacobskerk, fotoexpositie Op zoek naar een rode draad, 10-130 uur. Westkapelle Hobbyisten exposeren en verkopen hun spul len, Kerkplein, 13.30- 19.00 uur. Colijnsplaat Colijnsplaatse dag met vanaf 13 uur kampioen schap krabbenvissen, kinderspelen, balonnen oplaten, knutselen, kinderdisco en feestavond. Westerschouwen Natuurwandelingen met vragen en opdrachten van anderhalf of drie uur. Vertrek Trampoline centrum bij de Rotonde. Vanaf 11.00 uur. Vlissingen Vaartocht over Westerschelde. Tweede Binnen haven, 19.00 uur. Vlissingen Om 19.00 uur begint de Midzomernacht- markt. Om 00.30 uur vuurwerk. Ouddorp Strandloop t/m 9 jr. 500 m., 10 t/m 15 jr. 1.000 m. Prestatieloop dames/heren 4,5 of 10 km. KNAU-wedstrijdloop vanaf A-junioren 10 km. Start bij jeugd paviljoen De Zeester .18.30 (500 m) en 18.40 u (1000 m). Start overige af standen op parkeerplaats De Zeester 19.30. www.ouddorpsereddingsbrigade.nl. ZATERDAG 8 AUGUSTUS Breskens Visserijfeesten met braderie, straatartiesten, meevaren op vissersschepen. Gehele dag. Burgh Braderie, ringsteken, muziek en spelletjes op Burghse Dag. Dorpskern, vanaf 9.45 u; Colijnsplaat Braderie, rondvaarten, kindervrijmarkt, helip- koptervluchten, kermis, vliegeren, bungeejum- ping, demonstraties, optredens. Vanaf 10 u ha venterrein. Ook feestavond in vismijn. Westerschouwen Bezemkruiskruidtocht op fiets of skelter. Rou tebeschrijving bij Trampolinecentrum bij de Ro tonde. Vanaf. 11. uur. hele dag. Sint Annaland Braderie, ambachten, spelen voor kinderen en old-timers museum De Meestoof. Vanaf 10 u. Buttinge Middellandse Zeetuin aan de Middelburgse- weg 17, 10.00-17.00 uur. Zierikzee Tweedehandsboekenmarkt op het Havenplein van 10.00 tot 17.00 uur. Renesse Bezichtigen Jacobskerk, foto- en schilderijenex positie 10.00 tot 13.00 uur. Middelburg Kermis 13.00-23.00 uur. Nisse Op Jumpin'de Wee voor het eerst aangespan nen wedstrijd en verder enkelspan, tweespan en vierspanners. Brilletjesdijk 2 10.30-16.30 u. Ouwerkerk Wandel- en fietstochten krekengebied, inclu sief tocht rolstoelers. Inschrijven watersnood museum (0111-644382). Renesse TiTaTovenaar Kindershow. Toegang voor donderdag 6 augustus 2009 ■njMtMVüi-'i:n i a i«n—mw,i 'ii11«i—inuumuLi .iij ji iu I Doelstelling van het ZomerOrkest Neder land (kortweg ZON) is de promotie van de blaasmuziek. Dat gebeurt onder meer met een toer- nee met twaalf concerten in augus tus door het hele land. Vrijdag doet ZON Zeeland aan. Het orkest geeft om 14 uur een concert op de Oude Markt in Vlissingen en om 20 uur op de Grote Markt in Goes. ZON laat het publiek op informele manier ervaren hoe veelzijdig de blaasmuziek kan zijn. De muzikan ten presenteren zich in vrijetijds- kleding met hun gevarieerd reper toire op terrassen, in parken, op campings, braderieën of in winkel centra. ZON is van alle markten thuis, van barok tot rock. Het orkest bestaat ieder jaar uit een andere bezetting en wordt sa mengesteld uit vijftig jonge, talent volle muzikanten uit heel Neder- land die in korte tijd een uitda gend programma in moeten stude ren. Dat gebeurt onder jonge diri genten, die ook elk jaar wisselen. Dat wil zeggen dat elke dirigent voor twee jaar wordt aangesteld, met elk jaar één nieuwkomer. Het ZON staat dit jaar onder leiding van de dirigenten Dirk van de We- ijer en Martijn Krijnen. De 16-jarige hoornist Harry Stens uit Bennekom is voor de huidige tournee als solist aangetrokken. Hij zit in de talentenklas van het Artez conservatorium in Arnhem. Vrijdag 7 augustus, Oude Markt, Vlis singen, 14.00 uur; Grote Markt, Goes, 20.00 uur. Groepsfoto van het ZomerOrkest. door Theo Giele ■^T* an Sanstra - 'met een S en I zonder D' - is een man van I seizoenen, het weer en de I zee. Van 30 april tot 30 sep- I tember zijn hij en zijn W vrouw zeven dagen in de ^eek bezig met surfen. Zijn favo riete combinatie: een noordwesten wind die door een lage drukgebied boven Schotland en een hoge druk gebied boven Frankrijk ont staat en de golven richting de Domburgse stranden jaagt. „Storm ver op de Noordzee, da's ideaal." In 1994 opende Sanstra de Sport- shop Domburg, vooral gericht op het surfen. „Iedereen verklaarde ons voor gek. Golfsurfen. Hier in Domburg. Dat kon nooit wat wor den. Zeiden ze... Dat gaf me juist de drive om te laten zien dat het wel kan." Een jaar later kwam de surfschool erbij. „Het begon met twee lesjes in de week. Maar nu is het een volwaardig bedrijf Elke dag zitten we vol." De surfschool werd de eerste jaren nog vanuit de shop gerund. Maar dat was op den duur geen doen. Toen zich de kans voordeed om op het 'sportstrand' tussen Dom burg en Westkapelle een surf school neer te zetten greep Sanstra zijn kans. Het is een ideale plek. Want voor golfsurfen heb je gol ven nodig én ruimte. Golven heb je op meer plaatsen, maar de Wal- cherse kust biedt de surfers ook de ruimte. Sanstra beperkt zich niet tot (golf)surfen. Op het strand lig gen ook allerlei soorten kano's en 'rafts' - grote rubberboten waarin je met een groep in past. „In het voorseizoen hebben we hier voor al scholen en groepen. Laatst was hier de selectie van NAC Breda een hele dag. We bieden groepen dan een dagarrangement aan. Vol gend jaar wil ik in samenwerking met andere ondernemers 'surf- camps' organiseren met alles erop en eraan: tenten, ontbijten, eten. Alleen kun je zoiets niet organise ren, maar door samenwerking kan er veel." Dan zijn er ook de 'gromments', een groepje jongeren tot een jaar of vijftien die van teamriders les krijgen. „Die kinderen komen van Walcheren en hebben zich via hy- ves aangemeld." Voor Sanstra is de surfschool een verlengstuk van de winkel. Bij de school kunnen surfers ook nieuwe boards - surfplanken - uitprobe ren. Die boards heb je in vele soor ten en maten. Met fraaie namen als Flying Pig, Rusty Piranha en Channin Sirene. Een korte surf- Surfen in de branding bij Domburg. board is voor de hoge golven. Een lange geeft meer stabiliteit en is handig als de golven wat korter zijn. Surfen is vooral een zaak van jongens en jongemannen, maar er zit verandering. Zo had Sanstra laatst nog 103 vrouwen te gast die surfles als onderdeel van een dag aan het strand kregen. Ook in de laatste groep 'grom ments' zitten vijf meisjes. Leeftijd maakt volgens Sanstra niet uit. Een ding is belangrijk: je moet niet bang zijn voor water, maar verder kan iedereen het le ren. Sanstra: „Of je wordt superen thousiast of je vindt het helemaal niks. Een tussenweg bestaat niet." Surfen is ook een beetje een lifesty le. „Waar je ook komt in de we reld, surfers zijn altijd relaxed. Su- perchiïl." Zoals gezegd, Sanstra is een man van de seizoen. Zodra het oktober Jan Sanstra: „Bij surfen is geen tussenweg mogelijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48