selectie podium Vlissingen Zingt Vlissingen Zingt is een manifes tatie voor iedereen die graag zingt, maar alleen met elkaar: van Abba tot André Hazes, van Ramses Shaffy tot Tom Jones. De formule is simpel: De tek sten van diverse klassiekers staan in de gratis verkrijgbare liedjeskrant. Zaterdag 8 augustus, Bellamypark, Vlissingen, 19.45 uur. .Riko Fukuda Riko Fukuda (fortepiano) maakt het zichzelf niet gemakke lijk met een concert dat geheel gewijd is aan Chopin. Zij voert de composities uit op een Pleyel-vleugel uit 1842, typisch een instrument uit de tijd van Chopin. Zondag 9 augustus, Crate Kerk, Veere, 15.30 uur. door Alï Pankow Centree, het cultuur plein rond Nieuwe Kerk en Dikke Toren in Zierikzee werd in mei 'wakker gekust'. Nu is het tijd om de liefde ver der te laten opbloeien. Dat ge- beurt'dit weekeinde met een zo mers cultuurfestival met mu ziek, theater, beeldende kunst, dans en culinaire genoegens. Projectleider en programmeur Wil lem Huijbreghs houdt wel van poë tische beeldspraken. De slogan van het 'wakker kussen' kwam dan ook uit zijn koker. De officiële start van het cultuurplein had ook wel iets van een sprookje. De afge lopen jaren zijn er in Zierikzee im mers wel plannen gemaakt voor nieuwe culturele voorzieningen, maar kwam er vrijwel niks con creets tot stand. Centree blijkt er een verrassende uitzondering op. Het zomerfestival vrijdagavond, za terdag en zondag dient om organi satie en publiek te laten ervaren wat er allemaal mogelijk is op dit plein bij de entree van de Zierik- zeese binnenstad. Alle optredens voor jong en oud zijn gratis te be zoeken. Het muziekprogramma blijkt zeer divers: pop, soul, reggae, jazz, ne- derrock en funk. Aan de groep Bradley's Circus de eer vrijdaga vond om 19.00 uur de zomereditie van Centree te openen. De groep bestaat uit twee getalenteerde da mes (zang en bluesharp) met daar naast een creatieve gitarist/zanger en op de tweede lijn de spinnende contrabas en rollende drums. Het stokje wordt vervolgens overgeno men door The Hype, een jonge band uit de omgeving van Haar lem. Het vijftal geeft blijk van een collectieve voorliefde voor zowel de popcultuur uit de jaren 60 en 70 (The Beatles, The Kinks, The Who) als voor Britpop uit de jaren 90 (Oasis, Blur, Kula Shaker). Een spetterend slot van de eerste avond valt te verwachten met soul- diva Giovanca. Jarenlang was zij achtergrondzangeres voor onder meer Relax en Wout Hamel. Nu bewandelt zij haar eigen weg. Gio vanca brengt 'feel good' muziek met invloeden uit pop, soul, jazz, motown en hip hop. Zaterdagmiddag biedt Centree de donderdag 6 augustus 2009 Orgelconcert De Belgische organist Bart Ro- dyns verzorgt het derde orgel concert in de reeks internationa le zomerconcerten in de basiliek in Hulst. Het programma biedt werden uit de 17e en 18e eeuw met compities van onder meer Froberger, Bach en Zipoli. Vrijdag 7 augustus, Basiliek, Hulst, 20.00 uur. Muziekcollectief Pickle Juice heeft een ijzersterke live-reputatie. kindertheatervoorstelling Op Zoek met een ontroerend sprookje voL verrassende wendingen. De Brabantse skaband Groover be gint met het optreden op Centree zijn internationale zomertoer. Aan sluitend wordt er ruimte gemaakt voor jong talent: Myriam Gaas beek betreedt dan het podium. Zij is een prille twintiger die zingt en muziek produceert met het gemak van iemand die al jaren bezig is. Eén van haar liedjes The Gods must be crazy werd de titelsong van de film Ik omhels je met duizend armen naar het gelijknamige boek van Ro land Giphart. Gaasbeek treedt op met een band, waarin ook de uit Souldiva Giovanca treedt vrijdagavond om 22.30 uur op. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0.118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl DONDERDAG 6 AUGUSTUS Middelburg Mark Christiaanse bespeelt het De Rijcke- re-orgel., Oostkerk, 12.30-13.00 uur. Middelburg Gerard Boot geeft miniconcert op orgel Koorkerk. Aanvang: 15.00 uur. VRIJDAG 7 AUGUSTUS Vlissingen Middagpauzeconcert Matteo Imbruno op orgel Sint Jacobskerk, 12.00 uur. Sint-Annaland Optreden Fragment, Havenplein, 21 uur. Groede Kleinkunstenaar Adrie Oosterling speelt 't Is un kliesjee, ik weet ut. Huistheater De Twee Duiven, Slijkstraat 2, 21.00 uur, toe gang 11 euro. www.adrieoosterling.nf Domburg Feest- en coverband De Buurman treedt op met zangeres Albertina in Grand Café Markt Zes, aanvang 21.30 uur. NuffSaid Nederrock van Nuff Said, Rockcafé Lub, Hoogezoom Renesse, aanvang 23.00 uur. ZATERDAG 8 AUGUSTUS Vlissingen Paul Robbert Trio speelt in café 2xbellen! blues, rock en funk. Aanvang 21.:30 uur. Brouwershaven Het Schouws Jeugdorkest concerteert. Op het programma een populair-klassiek repetoire. Sint Nicolaaskerk, 20.00 uur. Renesse Dinges Zo treedt op in centrum van Renesse van 15.00 tot 19.00 uur. Groede In Huistheater De Twee Duiven speelt Unicorn muziek uit vele windstreken, een mengeling van Iers, Nederlands, Jiddisch, Schots, Canadees, buegrass. Groede, Slijk straat 2, 21.00 uur, toegang 12,50 euro. MAANDAG 10 AUGUSTUS Vrouwenpolder Margreeth Chr. de Jong bespeelt het Pro- per-de Jongh-orgel in de Gereformeerde kerk. Aanvang, 20.00 uur. Haamstede Kerkliederen meezingen met Harry Ha mer (orgel, piano), Esther van der Schee (klarinet) en Gerard Wolfert (trompet) in de gereformeerde kerk aan de Platbos- laan. Aanvang 20.00 uur. DINSDAG 11 AUGUSTUS Vlissingen Klassiek concert Eelco Haak (cello) en Maria Sobrino (vleugel), Ter Reede, Vrede hoflaan 370. Aanvang 14.30 uur.. Middelburg Toon Hagen bespeelt het orgel van de Nieuwe Kerk. Aanvang 20.00 uur. Renesse Stonerrock van Ten Page Pilot in Rockcafé Lub aan de Hogezoom, 23.00 uur WOENSDAG 12 AUGUSTUS Vlissingen Zangtrio Con Animo speelt populair klas siek tot humoristisch Nederlands, in Grand Café De Schutterij. Aanvang 14.15 uur. Oostkapelle Four Fun (zang), 20.00-21.00 uur in dorpskerk. Renesse Live muziek op het evenemententerrein in het centrum, vanaf 21.00 uur. O Meer agendanieuws op onze website Renesse Rockband Skip Intro speelt in Rockcafé Lub, Hogezaam Renesse, aanvang 23.00 uur. Renesse Joost de Nooijer bespeelt het orgel van de Jacobskerk, aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42