sport 133 Hoeveel schaakstukken zijn er bij HZ-toernooi? PZC Overwinning Oranjezon Doelpunt moet PSV zekerheid verschaffen vanaf nu verkrijgbaar Toernooi in Vlissingen gevangen in cijfers burgas - PSV wil scoren in Bur gas. Dat zei coach Fred Rutten gis teren bij aankomst in het stadion aan de Zwarte Zee, waar PSV van daag tegen Cherno More een voor sprong van x-o verdedigt. De trainer gaat er van uit dat een. doelpunt zekerheid verschaft. De tegenstander moet dan tenminste drie treffers maken om kans op kwalificatie te houden. „Wij heb ben de spelers er voor om toe te slaan. Daar reken ik op." In een warm Bulgarije speelt PSV speelt de voorronde van de Euro pa League op kunstgras. Van een nadeel wilde Rutten niets weten. „Om dat soort zaken moeten we ons niet druk maken. Onze spelers zijn ervaren. Die moeten daar mee om kunnen gaan." PSV trainde gis teren een uur op het kunstgras van Burgas. Van de geheel comple te selectie moeten twee spelers op de tribune plaatsnemen. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto donderdag 6 augustus 2009 W ERMELO - De amazones Thamar Zweistra, Mieke Evertse, Marcella de Kam en Raz Nitzani hebben gis teren namens RV Oranjezon uit Vrouwenpolder de verenigings wedstrijd in Ermelo gewonnen. De dressuurwedstrijd voor paar den- en ponycombinaties werd ge houden als randprogramma van het EK dressuur voor junioren en young riders dat in Ermelo plaats vindt. Er werd daarbij een equipes gevormd die bestonden uit vier ruiters of amazones uitkomend in de klassen Mr en/of M2 en Zi en/of Z2. Iedere deelnemer reed een klassieke proef, waarbij de re sultaten van de vier combinaties bijelkaar werden opgeteld en het minste resultaat werd wegge streept. Het kwartet Zweistra, Evertse, De Kam en Nitzani scoor de het hoogste percentage en pak te zodoende de overwinning. Er werd ook per klasse een indivi dueel klassement opgemaakt. De wedstrijd telde bovendien mee voor puntenregistratie. UIT TENNIS Los Angeles. Vrouwen.Tweede ronde: Ivano- vic (Ser/6) - King (VSt) 6-4 4-6 6-1, Kirilenko (Rus) - Scheepers (ZAf) 4-6 6-3 6-1, Wozniak (Can)" - Mattek-Sands (VSt) 7-5 7-5, Stosur (Aus/13) - Niculescu (Roe) 6-1 6-2, Cirstea (Roe) - Larcher de Brito (Por) 6-4 7-5, Ursula Radwanska (Pol) - Coin (Fra) 6-1 6-2, Zvonare- va (Rus/2) - Peng Shuai (Chn) 3-6 6-3 7-6 (6). WIELRENNEN Rzeszow. ProTour, Ronde van Polen. Vierde etappe, Wojciechow - Rzeszow: 1. Boasson Ha gen (Noo) 240 km in 5.25.55, 2. Roelandts (Bel), 3. Napolitano (Ita), 4. Chainel (Fra), 5. Abakoemov (Bel), 6. Forster (Dui), 45. Hooger- land, 65. Tjallingii, 75. Matthé Pronk, 78. Tan kink, 88. Weening, 123. Flens. Algemeen klassement: 1. Roelandts 17.58.35, 2. Bozic (Slv) 0.02, 3. Guarnieri (Ita), 4. Furlan (Ita), 5. Greipel (Dui), 6. Boasson Hagen, 67. Tjallingii 0.12, 73. Tankink, 87. Hoogerland, 112. Weening, 145. Pronk 4.14, 149. Flens 4.55. Briviesca. Ronde van Burgos. Eerste etappe, Ona - Bri viesca: 1. Koldo Fernandez (Spa) 143 km in 3.28.14, 2. Mata (Spa), 3. Maes (Bel), 4. Urtas- un (Spa), 5. Sobrino Martinez (Spa), 6. Jime nez (Spa), 25. Honig, 42. Löwik, 46. Van der Velde, 47. Duijn, 102. Traksel 6.57, 113. Dek kers 10.00. 104. Poels. 115. Westra. BEST GELEZEN Hoek heeft geen moeite met Eeklo Vuelta lonkt voor Hoogerland Clubs moeten denkwijze veranderen EN VERDER Kijk ook eens op de sportweblogs van de PZC (voetbal, skeeleren, hard lopen, wielrennen en Senior Games). STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Rudy Boogert vlissingen - Hoeveel schaakstuk ken bevinden zich dezer dagen in de Hogeschool Zeeland in Vlissin gen? Wie is de jongste schaker, wie de oudste en wie de trouwste? En war is er te verdienen voor de toppers? Het dertiende HZ-schaak- toernooi gevangen in cijfers. - Sanjay Devansh Doshi uit Sin- gapore is met zeven jaar de oenjamin van het toernooi. In de eerste vier rondes kon de dreumes geen potten breken, maar in de vijfde ronde raakte hij van de nul af door een remise. De oudste spe ler is Jos de Jager uit Lewedorp; hij is van 1933. 8 De trouwste Nederlandse grootmeester op het toernooi is Friso Nijboer. Hij neemt dit jaar voor de achtste keer deel in Vlissin gen. In vier voorgaande keren ein digde hij op de eerste plaats. Twee maal (2002 en 2005) won hij het toernooi op basis van weerstands- punten. „Nijboer is een aardige vent en zorgt altijd voor spekta kel", roemde organisator Hans Groffen zijn vaste gast al eens. Het 250-koppige veld in Vlis singen telt 18 vrouwelijke deelnemers. Van hen zorgde de Nederlandse tiener Anne Haast voor de opvallendste prestatie: ze hield grootmeester Friso Nijboer in de tweede ronde op remise. De Indiase Swaminathan Soumya is de enige vrouwelijke grootmeester in het veld. Het toernooi wordt draaien- 5 3 gehouden door 33 vrijwil ligers. Dat gaat van scheidsrechters tot barpersoneel en van chauffeurs tot medewerkers van het dagelijk se bulletin. De spil in het geheel is Hans Groffen. „Als hij wegvalt", zei organisatievoorzitter Bikker bij nationaal dragen. De deelnemers komen uit 18 verschillende landen, inclusief Nederland dat met 176 spelers hofleverancier is. Zeven lan den zijn met één speler vertegen- woordigd. y s*y £- Elke dagen staan 125 par- L 2- 3 tijen geprogrammeerd in de Hogeschool. Daarvoor zijn 140 schaakklokken beschikbaar: 125 voor de partijen, 15 reserveklok- ken. In totaal zijn in het atrium en het aanpalende restaurant bijna vijfduizend schaakstukken te vin den. s*y /T /T s~y De Sloveen Alexan- ZUUZ der Beliavsky heeft met 2662 punten de hoogste rating op het HZ-toernooi. Daarmee maakt de voormalige Rus - als eni ge speler in Vlissingen - deel uit van de mondiale top 100. In het verleden strikte de organisatie één keer een speler met een rating bo ven de 2700: Rustam Kasimd- zhanov in 2001. s-\ Tijdens het toer- UUUU nooi ligt het ge- - middelde aantal pageviews op de site www.hztoernooi.nl rond de 6000 per dag. Het zwaartepunt van de hits ligt in de avonduren als de tien partijen met de best ge- klasseerde schakers live kunnen worden gevolgd. De populairste dag ooit was de finaledag van 2007, toen den Italiaan Caruana het toernooi won: 12.000 page views leverde dat op. ZOO - Het prijzengeld in O O O 3 Vlissingen raakt bijna de zevenduizend euro. Meer dan de helft van dat bedrag gaat naar de uiteindelijke top drie. De winnaar incasseert 2000 euro, de nummer twee 1300 euro en de nummer drie 800 euro. Tot en met de vijftiende plaats worden geldprijzen uitgedeeld. deelname aan het Hiltex Zeeland toernooi in Goes. Hij schreef het evenement vorig jaar op zijn naam. Zijn grote rivaal en landgenoot Alexander Schwartzman doet ook mee in Goes. De wereldkampioen komt in de loop van september naar café De Biet in Zierikzee om daar een simultaan te verzorgen. foto Dirk-Jan Gjeltema Willem Adriaansens bron www.hztoernooi.nl en CN de opening, „dan is het afgelo pen." a Met 74 schakers van buiten ZL Nederland kan het toer nooi met recht het predikaat inter- Deelnemers uit 18 landen Friso Nijboer De deelnemers aan het HZ-toernooi komen uit 18 verschillende landen. Nederland is met 176 schakers vertegenwoordigd. Nederland 176 België 26 Duitsland 15 India 10 Singapore Rusland, Oekraïne, Canada, Engeland, Denemarken en Hongkong Slovenië, Polen, Israel, Spanje, Bulgarije, Frankrijk, Italië 4 2 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35