Verf vogelnest begint af te bladderen PZCI29 33 32 en 33 De belofte over betere mensenrechten dankzij de Spelen lijkt geheel vergeten I Mexicaanse griep bij fietscrossers Keeper ADO opgepakt voor hennepteelt Celtic ronde verder in de Champions League 'Klaas-Jan Huntelaar verkast naar AC Milan' m Friso Nijboer is een trouwe deelnemer aan het HZ-toernooi Donderdag 6 augustus 2009 Alexander Georgiev geeft simultaan in Renesse Tip? sport@pzc.nl In China lijken de Olympische Spelen van vorig jaar ver weg. Terwijl de verf van het stadion bladdert, kijkt het land vooral vooruit. Met de viering van zes tig jaar revolutie in het vooruit- zicht zijn de veiligheidsmaatrege len strenger dan ooit. door Remko Tanis PEKING - Zaterdag, exact een jaar na de opening van de Olympische Spelen van vorig jaar, wordt het stadion in Peking eindelijk weer eens gebruikt. Voor het eerst, sinds het vuur er in 2008 doofde. Omdat niemand het stadion wil af huren, heeft Peking voor veel geld zelf maar een publiekstrekker ge kocht om weer eens mensen in het Vogelnest te krijgen. Zaterdag spelen de topclubs Lazio Roma en Inter Milaan er de Supercup, de openingswedstrijd van de Italiaan- se voetbalcompetitie. China be taalt er drie miljoen euro voor aan de Italiaanse voetbalbond, plus de j onkosten voor beide teams. „De wedstrijd zal mensen helpen terug te denken aan die memorabele avond in 2008 en de twee weken van competitie die erop volgden", aldus de staatsomroep. Het stadion zelf herinnert er steeds minder aan. Op sommige plekken begint de verf al af te blad deren. Een veiling die miljoenen moest opleveren om een sponsor het recht te geven zijn naam aan het stadion te verbinden, is mis lukt. Inmiddels heeft de exploitant van het complex plannen gepre- senteerd om het binnen vijf jaar om te bouwen tot winkel- en en- tertainmentcentrum. Het olympisch park in Peking is, volgens officiële cijfers, inmiddels de grootste trekpleister voor toeris ten in de stad. Er zouden meer mensen naar toe komen dan naar de Verboden Stad. Ter plekke is het moeilijk te geloven. Het immense gebied komt deso laat en leeg over. Het enige ge bouw dat regelmatig wordt ge bruikt, is de Waterkubus, het spec taculaire olympisch zwembad. Waar een jaar geleden records NIEUWEGEIN De Nederlandse selectie van de fietscrossers is getroffen door de Mexicaanse griep. Twee en moge lijk drie leden die het WK in Ade laide (Australië) bezochten, zijn be smet. Bij Ivo van der Putten en Martijn Scherpen werd de ziekte in middels vastgesteld. Roy van den Berg krijgt de uitslag vandaag te ho ren. Wielerbond KNWU meldt dat de overige leden van de fietscross- selectie nauwlettend in de gaten ge houden worden. Om verdere be smetting te voorkomen nemen de ze tpnners exfra maatregelen. Toeristen fotograferen de olympische mascottes in het olympisch stadion van Peking dat al bijna een jaar niet is gebruikt. foto CPD/AP sneuvelden, worden nu waterbal letten gegeven. De speciaal aange legde metrolijn naar het park is echter met afstand de leegste van de hele stad. Dat geldt niet voor de andere me trolijnen die in aanloop naar de Spelen zijn aangelegd. Dankzij het mega-evenement heeft de Chine se hoofdstad nu een metronet dat voor veel meer mensen een alter natief is voor de verstopte wegen. Voor de uitbreidingen waren er slechts drie lijnen, met stations die ver uit elkaar lagen. De grootste po sitieve nalatenschap van de Spelen voor Peking is een onverwachte: blauwe lucht. Naar Europese maat staven is de lucht nog steeds onge zond vuil, maar voor wie in Pe king woont ziet dat anders. Nog nooit sinds de economische groei dertig jaar geleden explodeerde, heeft de stad zo vaak de zon zien schijnen. Geen bruine mist, maar blauwe lucht en schapenwolken, vooral dankzij de verhuizing of sluiting van zwaar vervuilende fa brieken, enkele maanden voor de Spelen. De Chinese overheid, die de Spe len centraal zette in alles wat ze deed, is allang verder getrokken. De aandacht van de communisten ENS Op het erf van ADO Den Haag-keeper Gino Coutinho is dips- dag een hennepplantage ontman teld. De politie trof in een schuur aan de Sloefweg in Ens (Noordoost polder) een professioneel ingerich te plantage aan met ruim 4500 planten. De politie kwam de kwekerij op het spoor na een tip. Coutinho (27) en zijn 28-jarige medeverdachte uit Eindhoven werden opgepakt. Bei de mannen zitten in voorarrest. Coutinho kocht het perceel in het buitengebied van Ens vorig jaar. richt zich op 1 oktober. Die dag is het zestig jaar geleden dat de Com munistische Partij aan de macht kwam in China. Dat wordt onder meer gevierd met de grootste mili taire parade ooit. Om niets mis te laten gaan, be looft Peking dat de veiligheids maatregelen nog strenger zullen zijn dan tijdens de Spelen. De in woners van de hoofdstad weten zich sinds vorig jaar al op elke straathoek en in elk park bespied door duizenden camera's, die voor de Spelen zijn opgehangen en nooit meer verdwijnen. De belofte over betere mensen MOSKOU Celtic heeft zich verrassend ge plaatst voor de vierde voorronde van de Champions League. De nummer twee van de Schotse com petitie won gisteravond in Rusland met 2-0 van Dinamo Moskou. Door die zege werkte de ploeg uit Glasgow de 1-0-nederlaag in de thuiswedstrijd volledig weg. Oud-Feyenoorder Glenn Loovens stond in de basis bij Celtic. Het be slissende doelpunt voor de Schot ten werd in de blessuretijd ge maakt door Georgios Samaras (on der andere ex-Heerenveen). rechten dankzij de Spelen lijkt ook geheel vergeten. In de afgelopen maanden is de druk op critici van de overheid sterk toegenomen. Ad vocaten die het namens burgers opnemen tegen de autoriteiten zijn uit hun ambt gezet, sommi gen zelfs letterlijk verdwenen. Huang Liuhong merkt aan den lij ve dat er weinig is veranderd. Ze trok tijdens de Spelen naar Peking om te protesteren tegen de inbe slagname van haar land door de lo kale overheid. Ze werd meteen op gepakt Vorige week werd Huang veroordeeld tot een jaar huisarrest wegens 'vandalisme'. MILAAN Klaas-Jan Huntelaar verruilt Real Madrid voor AC Milan. Volgens de Italiaanse krant Corriere dello Sport zijn beide clubs een afkoop som van 15 miljoen euro overeenge komen. Huntelaar zou een akkoord hebben bereikt over een vierjarig contract in Milaan. Het Duitse persbureau DPA vermeldde daarbij een netto jaarsalaris van 3,5 miljoen euro. Vol gens het Duitse nieuwsagentschap is in kringen van Real Madrid gis teravond ontkend dat de transfer al helemaal js afgerond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31