21 zeeland Reddingsbrigade past opleidingseisen aan Kamperen PZC donderdag Lange zwembroeken, grote zonnebrillen, halterbikini's en polkadots De krant 5 weken voor 15 euro! iiaiMfmi¥imi/w«/iuKaeiitiKassemiaBmsistiaiSiMstasss& donderdag 6 augustus 2009 Aan zee wil je Geef toe, een bezoek aan het strand is extra leuk, omdat je zo lekker ongegeneerd naar mensen kunt kijken van achter een grote donkere zonnebril. Net doen of je ingedommeld bent, en dan stiekem keuren wat iedereen aan heeft en vooral: wat niet. Hoe ziet de strandmode van 2009 eruit? door Cornelleke Blok De nichtjes Frederique (8) en Sophie (9) van der Louw uit Nieuwegein heb ben hun eigen badmode gecreëerd van kleden. „Een knoopje, en klaar!" We zijn niet van die kampeerders. Een paar keer zijn we met een tent op va kantie geweest en dat was geen succes. Ons kampeerdebuut maak ten we in Frankrijk. We hadden een goedkoop, oranjekleurig tent je besteld en langs de kant van een landweggetje in de Dordogne vouwden we het voor de eerste keer uit. Althans, we deden een poging. „Weet jij in welk gat welke stok moet?" „Geen flauw idee." „Jij weet ook nóóit, wat hé?" „Nee, jij bent lekker handig!" Zo stonden we uren te foeteren en te ploeteren, en was onze eer ste huwelijkscrisis geboren. Doen we nóóit meer, beloofden we elkaar in het te krappe tentje. Toch stonden we een paar jaar la ter aan het Nannewiid, een meer tje in Friesland. We hadden - wijs geworden door de eerste ervaring - een ruimere tent aangeschaft. Een tweedehands, dat wel. Dat hebben we geweten. Het water gutste naar binnen en toen er ook COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T. 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 door Willem van Dam nog een storm opstak, hingen we een ganse nacht met ons volle ge wicht aan de tentstokken om te voorkomen dat we met tent en al het Nannewiid werden ingebla zen. Doen we nóóit meer, beloofden we elkaar opnieuw. Desondanks stonden we weer een paar jaar later op zo'n reuze gezellige familiecamping te Mar- kelo. Nóg droom ik wel eens van al die echtparen die (allemaal in hetzelfde trainingspak) des mor gens met hun toiletemmers vol pis onze tent passeerden, net op het moment dat we aan ons ont bijt wilden beginnen. Nóg hoor ik de jongens en meisjes van het recreatieteam snerpend op hun fluitjes blazen ten teken dat we iets lolligs moesten doen; vossen jacht, verkleed volleyballen. Nóóit meer, zeiden we wederom. Laatst las ik dat men op Schou wen-Duiveland het winterkamperen wil bevorderen. Ik moet er niet aan denken - hartje winter afzien in een tentje. Da's toch meer iets voor de doorgewinterde kampeer der. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Maurits Sep MIDDELBURG - De Van Dixhoorn- brigade uit Middelburg zal als eer ste reddingsbrigade in Zeeland les geven volgens de nieuwe richtlij nen voor diploma's en brevetten voor reddingstechnieken. De nieuwe richtlijnen sluiten vol gens voorzitter Leo Wolterman van de Van Dixhoornbrigade beter aan bij de eisen die aan de gewone zwemdiploma's worden gesteld. „Daar moeten ze bijvoorbeeld met een jas en schoenen aan zwem men, terwijl bij onze brevetten een broek en T-shirt voldoende waren. Bovendien sluiten de nieu we eisen dus ook beter aan op de werkelijkheid, want als je te water raakt, zul je normaal gesproken ook schoenen en een jas aan heb ben." De exameneisen van de bestaande brevetten en diploma's van de red dingsbrigades zijn al dertig jaar oud. Daarom vinden de brigades het nodig die aan te passen. Er is een overgangsperiode van een jaar afgesproken. De Van Dixhoornbri gade slaat die termijn over en voert de nieuwe eisen nu al in. De zweminstructeurs van de brigade zullen binnenkort extra opleidin gen krijgen om de leerlingen goed te kunnen opleiden. Lange surfbroeken met een Björn Borg-onderbroek er onder zijn het helemaal, beweert Rosalieke van Dam (13) uit Veenendaal. De jon geren lopen er bijna allemaal in. „Jongens droegen 't al langer, maar dit jaar is dat óók in voor meiden", weet ze. Rosalieke paradeert stoer over het strand bij Domburg met haar vriendin Shamira Boogaard (14) uit Rotterdam. De onderbroek moet natuurlijk wel te zien zijn en dus hebben de meiden 'm zorgvul dig opgetrokken, zodat je nét het merkje kan lezen. „Tja, je moet wél een beetje met de mode mee gaan natuurlijk. Ook op het strand wil je er leuk uitzien. Iedereen ziet je!" Maar zo'n lange broek is óók functioneel. „Het zit best lekker en dikke bovenbenen zijn minder zichtbaar." De polkadot is ook hip, zo blijkt. De bikini's met stippen zijn goed vertegenwoordigd. Cora Spruit uit Woerden draagt er één in 't don kerblauw met wit. De bijpassende omslagdoek in hetzelfde dessin heeft ze om haar schouders han gen. „Zo verbrand ik niet", lacht ze. „Maar als er iemand aan komt, dan doe ik 'm om m'n middel. Dan zit ik niet zo bloot." Halterbikini's en grote zonnebril len, dat is in volgens Pia Komen (15) en Madelief (15) en Merrith (19) van den Bosch uit Zaltbom- mel. „Ik heb er ook wel een met ge wone schouderbandjes, maar dan voelt het net of ik in m'n bh zit", lacht Pia. „Natuurlijk heb ik een nieuwe bikini gekocht dit sei zoen", zegt Madelief. „Je gaat er toch niet een oude bikini lopen!" Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NAi4) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaai zorgvuldig om met persoonsgegevens In het colofon treft u Vreemde ogen Hoe kijkt een Groninger naar Zee land en wat valt een Zeeuwse op in Groningen? Lees het relaas van Cornelleke Blok en Arnoud Bodde op www.pzc.nl/groningen-zeeland STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2