zeeland27 Goudswaard gaat in beroep Afscheid veelzijdig musicus M m zeeland I naz mer festival 25 08 t/m 05 I 09 'Tijdens de vakantie werd ik gebeld' 'Ik ben aangenomen bij Allevo' AIVD Rechter verwerpt eis tot inzage dossier theater op locatie festivalhart Middelburg concerten Abdijplein nazomerfestival.nl T 0900 - 33 000 33 (o.<5f In Memoriam 1949 - 2009 donderdag 6 augustus 2009 De weggestuurde Zeeuwse poli- tiebaas Fup Goudswaard krijgt geen inzage in zijn dossier. Ook korpsbeheerder Koos Schouwe- naar mag zijn eigen getuigenis niet inzien. De AIVD heeft vol gens de rechtbank in Den Haag correct gehandeld. door Marcel Modde MIDDELBURG - De bestuursrecht- bank in Den Haag heeft zich vol gens advocaat Pieter van Hecke on voldoende verdiept in het veilig heidsonderzoek van de AIVD. An ders dan zijn cliënt Fup Gouds waard heeft de rechtbank het dos sier wél mogen inzien, maar ver volgens nagelaten getuigen te ho ren om te verifiëren of hun ver haal wel klopt. De rechtbank heeft evenmin aan leiding gezien opnames af te luiste ren van gesprekken met medewer kers van de AIVD. De stelling van Goudswaard dat de geloofwaardig heid van het rapport fundamen teel is aangetast door het wissen van een gespreksopname met hem zelf, doet volgens de drie rechters van de meervoudige kamer niets af aan de conclusie van het veilig heidsonderzoek. Die uitkomst leid de september vorig jaar tot het ge dwongen vertrek van de Zeeuwse korpschef Volgens de AIVD had Goudswaard door buitenechtelijke relaties met vrouwelijke collega's en de aankoop van een 'gepimpte' politieauto voor zijn dochter zijn onbesproken blazoen te grabbel ge gooid en zijn functioneren op de hoge post daarmee onmogelijk ge maakt. Van Hecke vindt de uitspraak te leurstellend, maar hij put voor het beroep bij de Raad van State hoop uit de eveneens afgewezen eis van korpschef Schouwenaar om zijn ei gen getuigenverklaring te mogen inzien. „Wij vinden dat er geen eerlijke procedure is gevolgd. Iede re toetsing ontbreekt. Het zal best allemaal mooi zijn opgeschreven, maar niemand heeft daadwerkelijk gecontroleerd of het ook klopt wat in er in dat rapport staat. De rech ter heeft gekeken naar de inhoud, maar niet met informanten gespro ken." Schouwenaar had de uit spraak gisteren op zijn vakantie adres nog niet gelezen en houdt nog open of hij in beroep gaat. zee Bart Peeters Aka Moon Baba Sissoko Leoni Jansen Selah Sue Amaryllis Yevgueni Filip Jordens Lady Linn Kraak en Smaak Tom Helsen De krant volgt deze zomer drie pas afgestudeerde jongeren bij hun zoektocht naar een baan. Loopbaanad viseur Corry Verpalen uit 's-Heer Hendrikskinderen geeft hun wekelijks een tip bij het solliciteren. TIP VAN DE WEEK: PRESENTATIE. „Zie er verzorgd uit. Wat dat is ligt aan de omgeving. Bij een bank dragen ze andere kleding dan in het onderwijs. Als je twijfelt: beter over- dan underdressed. Vroeg of laat moet je iets over jezelf vertellen. Zorg dat je in anderhalve minuut een verhaal over jezelf kan vertellen met antwoorden op de vragen: ik ben, ik kan, ik zoek. Oefen voor de spiegel." Lucinda Roose Lucinda Roose (23) uit Sas van Gent Opleiding: mbo SPW Zoekt werk in de kinderopvang, bso of een peuterspeelzaal. ij is net terug van vakan tie. Daar had ze niet al leen mooi weer, maar ook geluk in het zoeken naar een baan. „Tijdens mijn vakantie op het Griekse eiland Kos werd ik gebeld door zorgcentrum De Vurssche in Axel. Daar had ik al eens gesollici teerd voor een vakantiebaan. Ze vroegen me of ik wilde komen werken. Er is een zieke en ze zoe ken per direct een vervanger." Vandaag al mag Lucinda op ge sprek. „Ik ben heel erg benieuwd. Ze zeiden door de telefoon dat ik er rekening mee moet houden dat ik direct vrijdag kan beginnen. Heel veel meer weet ik nog niet. Ik heb wel begrepen dat het gaat om een functie op de dagopvang. Maar wat die precies inhoudt en voor hoe lang het is, weet ik nog niet." Maar ze is al meer dan blij. Want de afgelopen tijd heeft ze verschil lende gesprekken en afwijzingen gehad. Donna de Jonge (22) uit 's Gra venpolder Opleiding: mbo-medewerker maatschappelijke zorg Zoekt: werk in een kleinschali ge woonvorm voor ouderen Donna is bij Allevo aangenomen als verzorgende in de thuiszorg, om te beginnen voor twintig uur per week. Per 1 september zal ze eerst met iemand meelopen, on der meer om te zien of ze nog be paalde vaardigheden mist. Mocht dat zo zijn, dan biedt Allevo haar de mogelijkheid tot bijscholing bij het ROC. „In de toekomst zou dat mogelijk meer kunnen worden. Voorlopig houd ik mijn bijbaantje bij Blokker nog even aan." Volgende week heeft Donna nog een laatste gesprek, om alle details in orde te maken. Achteraf gezien is het toch nog redelijk snel ge gaan, vindt Donna, die in mei be gon met solliciteren. Donna heeft nog wel een gesprek je bij Ter Weel in de planning staan. „Het is altijd goed om ken nis te maken voor de toekomst. Of wellicht kan ik er een nul-uren contract krijgen naast mijn werk bij Allevo. En nu ga ik nog lekker even van mijn vakantie genieten." Donna de Jonge De redactie volgde de afgelopen weken ook Heidi van der Heijden (20) uit Lewedorp. Zij heeft inmid dels een baan gevonden als vertegenwoordiger van toilethygiënische producten in Zuidwest Nederland en Antwerpen bij Ille in Goes. Zij begint in septem ber met een proeftijd van twee maanden. De bedoe ling is dat zij hotels langs gaat om de hotellijn te pro moten. Musicus Leen de Broekert (60) uit Middelburg is vori ge week overleden. Hij zal voortleven in zijn werk. door Ali Pankow et het overlijden van Leen de Broekert moet Zeeland af scheid nemen van een bevlogen en veelzijdig musi cus. Pianist, klavecinist, organist en docent. Voor De Broekert gel den veel predikaten. Als musicus bestudeerde hij onder meer de uit voeringspraktijk van de Goldberg Variaties van Johann Sebastian Bach. Hij omschreef dit werk als 'het hoogwatermerk van klaviervir tuositeit in het oeuvre van Bach'. Leen de Broekert werd op 10 maart 1949 in Oostkapelle gebo ren. Hij studeerde Piano en Orgel aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag bij Gerard Hen- geveld, Adriaan Engels en Wim van Beek. Voor beide instrumen ten behaalde hij het einddiploma Solospel. Verder studeerde hij Kerkmuziek bij Barend Schuurman. Bij los van Immerseel in Antwerpen speciali seerde hij zich voorts in het spelen van het klavecimbel en de fortepia no. In 1979 werd hij laureaat van het internationaal Concours Orgel in Brugge. Hij was een veelgevraagd solist in binnen- en buitenland en hij verzorgde talloze concerten en recitals. Hij schreef gedurende en kele jaren ook muziekrecensies voor deze krant. De Broekert was organisttitularis in de Koorkerk in Middelburg. Op het historisch Duyschot-orgel van de Lutherse Kerk in Middelburg heeft hij één van zijn cd's opgeno men. Tevens heeft hij opnamen ge maakt met deels vrij onbekende werken van Schubert, Haydn en Mozart, uitgevoerd op fortepiano. Bij zijn dertigjarig jubileum als or ganist werd begin vorig jaar een cd van De Broekert uitgebracht met werken van Buxtehude, Böhm, Bach, Mozart, Mendelssohn, Boëly en composities van hemzelf. Deze cd werd opgenomen op het Van Vulpen-orgel in de Middelburgse Koorkerk. Dat was de eerste keer dat dit orgel werd gedocumen teerd op een geluidsdrager. De op brengst uit de verkoop van de cd kwam ten goede aan de renovatie en de herinrichting van dit kerkge bouw. Leen de Broekert wordt zondag 16 augustus door familie en vrienden herdacht met een samenzijn met veel muziek en enkele woorden om 16.00 uur in de Koorkerk, waar hij een groot deel van zijn leven zo intens mee verbonden was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29