Spelen zijn niet in trek PZC Pas 1255 inschrijvingen Senior Games verder Rechtbank wijst eis inzage dossier AIVD af Uren vast in vertrekhal fiets-voetveer 10 13 Lange files naar de Zeeuwse stranden De Senior Games worden veel kleiner dan was verwacht. Van wege het geringe aantal inschrij vingen heeft het sportevene ment al flink moeten inkrimpen. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De organisatie van de eerste Senior Games (7-12 sep tember) heeft: een maand voor de openingsceremonie pas een derde van het verwachte aantal inschrij vingen binnen. De teller staat op een schamel aantal van 1255. In 2006 voerde het consultancybu reau BenS een onderzoek uit. Daar uit kwam naar voren dat de Senior Games 3440 sporters van boven de vijftig jaar moesten kunnen trekken. De organisatie, onder leiding van general manager Ton Kienhuis, heeft daarna voor het gemak het getal 3500 aangehouden. Maar de afgelopen maanden werd steeds duidelijker dat dat aantal nooit ge haald zou worden. Voor vier van de 22 geplande spor ten was zo weinig animo, dat die van het programma werden ge haald. Voor volleybal viel het doek een maand geleden, gisteren werd ook nog een streep gehaald door bridge, petanque en paardensport. Tegelijk zette Kienhuis achter twee sporten een groot vraagte ken: schaken heeft immers pas elf aanmeldingen, biljarten 21. „Bij bei de sporten hebben we 32 deelne mers nodig om een aantrekkelijke wedstrijd te krijgen", zei hij. Binnen enkele sporten die wel op het programma zijn blijven staan, zijn de gevolgen van het geringe aantal inschrijvingen ook zicht baar. Het wielrennen besloeg aanvanke lijk vier dagen, maar nu wordt er nog maar op één dag gekoerst. Het mountainbiken was op twee da gen gepland en daar is er eentje van overgebleven. En bij het zwemmen krijgt men maar twee middagen vol, terwijl er op drie was gerekend. Kienhuis wijt het gebrek aan in schrijvingen hoofdzakelijk aan een gebrekkige samenwerking met de nationale sportbonden. „Ik ben niet teleurgesteld over het aantal deelnemers, maar wel over hoe de werving van de sporters ging." pagina 31: analyse; overzicht inschrijvingen per sport Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 13; Menin gen: 15; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 29 t/m 33; Televisie: 34 en 35; Bijlage: Zomer- krant inclusief UitGids. MIDDELBURG - Loeidruk was het gisteren op de wegen naar de Zeeuwse kust. Door de toestroom van toeristen liep het verkeer op alle inkomende wegen vast. Op een paar aanrijdingen met blikschade na, zijn er geen noe menswaardige ongevallen gebeurd. Wie niet over Schouwen-Duiveland maar via Goes naar Zierikzee reed, kon gistermiddag achteraan sluiten op de N256 (Deltaweg). Gevolg: een file van 10 kilometer. pagina 3: files van 's ochtends tot laat in de middag MIDDELBURG - Oud-korpschef Fup Goudswaard van de Politie Zee land krijgt geen inzage in het dos sier dat de inlichtingendienst AIVD over hem heeft aangelegd. De rechtbank in Den Haag ziet geen reden de uitkomst van dat veiligheidsonderzoek in twijfel te trekken en heeft de eis afgewezen. De dienst heeft zich netjes aan de wettelijke kaders gehouden, oor deelt de rechtbank. De Middel burgse burgemeester Koos Schou- wenaar krijgt evenmin zijn getui genverklaring te lezen. Gouds waard gaat in hoger beroep. AL^\ pagina 27: Goudswaard gaat in V-beroep BRESKENS - Peter Snaaijer uit Vlis- singen is een 'rustig persoon'. „Maar iemand met hartklachten had zich een stuk minder gemak kelijk gevoeld." Snaaijer zat zon dagavond enkele uren opgesloten in de Breskense vertrekruimte van het fiets-voetveer. Rond 1.15 uur werd hij bevrijd door een bewa kingsbedrijf Wim Dijkgraaf van Veolia: „De melding dat de deuren van de ver trekhal sluiten, stond waarschijn lijk een beetje zacht. Die laten we in het vervolg harder door de hal schallen." pagina 25: Veolia zet waarschu- wing harder Kleine Senior Games zijn ook leuk reageer op www.pzc.nl reacties: 342 Pokeren moet overal kunnen eens 36% 64% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530» DONDERDAG 6 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 183 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN %t«l, Tropisch 30° Zandkastelen ook voor stoere kerels Tomatensoep met knakworst, hoera! Het gaat om jóu als je hier komt André Kuipers gaat de ruimte weer in Maurice de Hond mag geen reclame maken HTC Touch Diamond 2 Compacte smartphone Windows Mobile 6.1 professional GPS-onfvanger 2-jarig Hi Online 25 €19,95 Mobiel internet, nu 1 €20.95 f Internet i op je mobiel /mnd* Ga naar hi.nl, de (H)Winkel of bel 0800-0346. ^-7 Welkom Korting internet op je mobiel geldt 1 e 12 maanden vanaf een 2-jarig Hi 25 of zjvn riii de Hi Online 25. l .-car de .oo'.vaarcen op hi.ni SÓCIGly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1