Kind vaker zoek aan PZC 4 27 Zeeuwse reddingsbrigades registreerden in een week tijd al twaalf zoekacties 'i Jongen van 17 is eerste Nederlandse griepdode verder KRAS N Jackpot valt gegarandeerd! wVL'i //ltx Zonnig 27° Minister: meer legale pokerplaatsen FC Twente gaat in blessuretijd onderuit WOENSDAG 5 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 182 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Topartiesten op Lo- - kerse Feesten ^""'^5 g- Kampeertrend: zwembad mee Vuurwerkspektakelfejl 9 op Westerschelde Jd a. WALCHEREN -. •- -. r.T. ,-r- De piekdrukte op de stranden zorgt voor een toename van ver miste kinderen. In één week tijd registreerden de Zeeuwse red dingsbrigades 12 gevallen, ruim een derde van het totaal over vijf weken. De meesten worden binnen een uur teruggevonden. door Marcel Modde middelburg - Alleen al de afgelo pen week in Zeeland moesten hulpverleners twaalf keer een speuractie op touw zetten, waar van zeven langs de Schouwse kust. Wanneer ook het gebied rond Ouddorp wordt meegeteld, komt dat aantal achttien kinderen. Sinds het begin van de zomerva kantie vijf weken geleden regis treerde de koepelorganisatie Red dingsbrigade Nederland in totaal 33 vermissingen aan de Zeeuwse stranden. In verreweg de meeste gevallen worden de kinderen bin nen een uur teruggevonden en herenigd met hun ouders. Landelijk registreerde Reddingsbri gade Nederland vorige week 77 kinderen die hun ouders waren kwijtgeraakt bij een dagje aan zee. Dat is flink meer dan' het wekelijks gemiddelde (40 tot 50) tot dusver, maar ook een uitschieter ten op zichte van het jaargemiddelde (65 per week) vorig seizoen, consta teert directeur Raymond van Mou- rik. Omdat gisteren nog niet alle cijfers binnen waren, houdt hij er rekening mee dat het werkelijke aantal zelfs nog iets hoger ligt. Een verklaring voor de uitschieter heeft hij niet. Als mogelijke oorzaak noemt hij dat nu ook het zuidelijk deel van Nederland vakantie heeft en de paar mooie dagen in hun eerste week veel mensen naar de kust hebben gelokt. „Het is even vreemd, ze zijn druk zijn met van alles op het strand, of vallen in slaap, hoe dan ook, de kinderen worden minder scherp in het oog gehouden." Hoofdstrandwacht Albert Dijkstra in Vlissingen heeft zelf niet die er varing. „Wij hebben er gemiddeld vier tot vijf per week en dat is al ja ren zo. Meestal lopen ze naar een ander strand en soms gaan ze het duin over of vinden we ze terug op de boulevard." Blijft de zoek tocht na een uur zonder resultaat, dan wordt de politie ingeschakeld. Dijkstra en Van Mourik adviseren ouders zoveel mogelijk in de buurt van een herkenningspunt (zoals een verdwaalpaal) te gaan zitten. pagina 2 en 3: strandtenten draaien 'dubbele dagen' De driejarige Kyra is op het strand van Breskens haar oma kwijt en wordt bij de 'Koe' opgevangen. foto Peter Nicolai BILTHOVEN - Nederland betreurt de eerste dode aan Mexicaanse griep. Een 17-jarige jongen overleed in de nacht van maandag op dinsdag aan deze griepvariant. Hij was al ernstig ziek toen hij de griep erbij kreeg.De familie wil niet dat be kend wordt waar de tiener van daan komt. Ook wil het Rijksinsti tuut voor Volksgezondheid en Mi lieu niet zeggen waaraan de jon gen al leed. In principe kan ieder een aan griep sterven, maar over het algemeen overlijden alleen mensen met minder weerstand. pagina 5: verdeling Tamiflu be gint Zeeland: 2 en 3, 17 t/m 21; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Themaspread: 8 en 9Economie: 10 en 11; Meningen: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 23; Sport 26 t/m 29; Televisie: 30 en 31; Bij lage: Zomerkrant. Staatsloterij waarom zou je meer betalen Pokeren moet overal kunnen Zie pagina 4 Bijstandsuitkering is hoog genoeg reacties: 426 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 .8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1