sport 129 Provoost krijgt Rus niet onder de knie Tiggelman strijdend ten onder Wielrenner Impey maakt zijn rentree Tiger Woods heeft de vorm snel terug Zware straffen geëist tegen Pellè em Swerts Lesley Kerkhove mist hoofdschema future Feyenoord drie weken zonder keeper Darley Motorcrosser Spruijt op podium in België dinsdag 4 augustus 2009 i'i'iiiHiwiiiw"iii'iiwii'i'iiir"n'ii'wjaii>rimnwuMniwwwi" 11 i:irrf rirnr door Rudy Boogert De volle zaal met dammers kijkt geconcentreerd op de borden tijdens de openingsronde van het Hiltex Zeeland Damtoernooi. foto Ronald den Dekker door Daaf Kasse GOES - Bennie Provoost kan terug zien op een prima start in het Hil- tex Zeeland Damtoernooi. Een overwinning zat er gisteren niet in bij de opening, maar de voordelige remise (1.02-0.98) tegen de Rus Andrej Kalmakov was zeker geen slecht resultaat voor de man uit Aagtekerke. De hele partij had hij iets beter spel, maar Kalmakov, vo rig jaar winnaar van de open groep, was geroutineerd genoeg om beslissend nadeel uit de weg te gaan. De drie andere partijen in de groep van Bennie Provoost eindig den ook in een gelijkspel. Alexan der Georgiev, die in Goes zijn titel verdedigt, vocht een interessant duel uit met de Duitser Wadim Wirny. Het werd 1.02-0.98 voor de Rus, zodat Georgiev en Provoost op basis van de bonuspunten voor lopig de eerste plaats in hun groep delen. Pim Meurs en de Senega- lees Macodou NDiaye vochten een spannend duel uit met voortdu rend wisselende spelbeelden, maar een winnaar leverde dat niet op. Ook de partij tussen de voor malige Nederlandse kampioenen Auke Scholma en Ron Heusdens eindigde na een pittige strijd in een gelijkwaardige remise. In de andere groep vielen drie be slissingen, een opmerkelijk feit voor e'en toernooi op dit niveau. Alexander Schwarzman was de eerste die zijn partij winnend af sloot. Zeeuws kampioen Martijn Rent meester vocht voor wat hij waard was, maar tegen het subtiele wurg- spel van de wereldkampioen was geen kruid gewassen. Ook Alexan der Baljakin, op het laatste mo ment ingevallen voor Harm Wiers- ma, pakte twee punten. Alexander Domchev investeerde te veel schij ven in een doorbraak naar dam. Dat werd door de Nederlandse kampioen uit Arnhem vakkundig afgestraft. Kees Thijssen boekte zijn eerste zege in dit toernooi ten koste van zijn oude ploegmakker Jean-Marc Ndjofang, die in een ver loren eindspel terechtkwam. In het duel tussen de nummers één en twee van het Open NK, Martin Dolfing en Guntis Valneris, werd Valneris de morele winnaar. Het werd remise, maar de Let verover de het maximale aantal bonuspun ten. In de open groep sloten slechts twee Zeeuwen hun eerste partij winnend af. Andres van den Berge versloeg Piet Walraven en Daaf Kasse won door een combinatie van Leonie de Graag. VLISSINGEN - De jonge Duitser Ilja Zagaratski was gisteravond de eer ste speler op het HZ-toernooi die zijn vierde overwinning op rij be haalde. De twintiger hield de In diër Sundar Shyam eronder en be->- hield zo zijn honderdprocentscore. Oud-winnaar Michal Krasenkow (Polen), de Oekraiener Andrey Vo- vk, de Nederlander Erik van den Doel, de Duister Michael Hoff mann en de Rus Ildar Khairullin voegden zich later bij hem aan de leiding. Khairullin, nummer drie in Vlissingen op basis van zijn ra ting, moest van de zes koplopers het diepst gaan. Hij had zijn han den meer dan vol aan René Tiggel man uit Vlissingen. Na bijna vijf uur spelen gaf Tiggelman zich ge wonnen in een lopereindspel met een pion minder. Voormalig Oostburger Simon Pro voost, nu woonachtig in Amstel veen, consolideerde zijn hoge klas sering. Na zijn zondagse zege op Vyacheslav Ikonnikov hield hij nu stand tegen de Indiër Adhiban, die twee weken geleden het zomer- toernooi in Leiden op zijn naam schreef. Hij staat na vier rondes op drieënhalve punt. Dezelfde score hebben Arthur Kogan uit Israel en Manuel Bosboom die onderling re miseerden. De Nederlanders Sipke Ernst en Friso Nijboer blevene eveneens op een half punt van het maximum. Nijboer overleefde tijd nood tegen Robin Leenaerts. De grootste verliezers van het ope ningsweekeinde herstelden zich in de vierde ronde. De grootmeester met de hoogste rating, Alexander Beliavsky, versloeg in een strijd der generaties jonkie Nick Beijerin- ck uit Arnhem. De Russische grootmeester Vyacheslav Ikonnov, die zondagavond zijn meerdere moest erkennen in Simon Pro voost, boekte een vlotte zege op Frans Arp. En de Oekraiense groot meester Yuri Vovk, broer van Andrey, was vlot klaar tegen An ton Rosmuller. Rome Daryl Impey maakt deze week in Italië zijn rentree in het wielerpelo- ton. De Zuid-Afrikaan werd in april tijdens de Ronde van Turkije van zijn fiets getrokken door Theo Bos. Impey brak bij de val twee van zijn onderste rugwervels, Bos werd voor het incident geschorst. Impey rijdt de eendaagse klassie kers GP Carnago en GP Camaiore. GRAND BLANC Golfer Tiger Woods heeft de kater van zijn mislukte Brits Open weg gespoeld met winst in het Buick Open in de Amerikaanse plaats Grand Blanc. De Amerikaan eindig de na vier ronden op 268 slagen, twintig onder par. De Australiërs Greg Chalmers en John Senden en de Amerikaan Roland Thatcher deelden de tweede plaats met drie slagen meer dan de winnaar. ZEIST De aanklager betaald voetbal van de KNVB eist zware straffen tegen de AZ-spelers Graziano Pellè en Gill Swerts. Pellè heeft een schik kingsvoorstel gekregen van vijf duels schorsing, Swerts van vier. Beide AZ-spelers hadden nog een voorwaardelijke straf van één wed strijd staan wegens een vergrijp in het vorige seizoen. REBECQ Tennisster Lesley Kerkhove is er gisteren niet in geslaagd het hoofd schema van het futuretoernooi in Rebecq te halen. De zeventienjari ge Zierikzeese verloor in de derde en laatste kwalificatieronde van de Fran^aise Jessica Ginier: 6-3 6-4. De Schouwse won in België in de eerste twee rondes nog wel van Jo anna Bougon (Fra) Alison van Uyt- vank (Bel). ROTTERDAM De knieblessure van Feye- noord-doelman Darley lijkt mee te vallen. De 19-jarige Braziliaan raak te zondag tegen NEC in de eerste helft geblesseerd aan zijn rechter knie en werd vervangen door routi nier Rob van Dijk. Uit onderzoek blijkt dat alleen de binnenste knie band is verrekt. Darley is één tot drie weken uit de roulatie. VOLKEGEM In het Belgische Volkegem heeft motorcrosser Kevin Spruijt uit Me- liskerke een derde plaats behaald in een wedstrijd die meetelde voor het Belgisch kampioenschap bij de MCLB. Spruijt kwam uit in de klas se Juniors MX 2. De 15-jarige Yamaha-coureur werd tweede in de eerste manche en na een val bij de start vierde in de tweede manche. UIT p- DUIVENSPORT Morlincourt met 11053 jonge duiven: Sa menspel 1 (1697 m/m): 1. J. v.d. Plasse, 2. J. de Krijger&Zn, 3,4- AJ. Scheele, 5. G. Tanghe. Samenspel 2 (1557 m/m): 1. comb. Roegiest/de Visser, 2. F. Temmerman, 3. J. Moes, 4. gebr. Scheele, 5. comb, de Mul/Vermeirssen. Samenspel 3 (1518 m/m): 1,5. J. van Spaandonck, 2. mevr. de Waal, 3. comb. C&H. de Beule, 4. A. Schuren. Samen spel 4 (1615 m/m): 1,3. J. de Vos, 2. J. Buise, 4. comb, de Kooning, 5. comb. R&L. Traas. Sa menspel 5 (1578 m/m): 1. L. van Wallenburg, 2. J. v.d. Plasse&Znn, 3. H. van Iwaarden, 4. A. Mieras, 5. M. Hengsdijk. Samenspel 6 (1555 m/m): 1,3,4,5. G. v.d. Kamp, 2. J. den Hengst. Samenspel 7 (1651 m/m): 1. L. van Wallen burg, 2. P. v.d. Woestijne, 3. JC. Roels, 4. J. Boone, 5. B, Houmes. Bordeaux proviniaal met 3359 duiven (1369 m/m): 1. A. Maljaars, 2. J. Duinkerke, 3. W. Kooremans, 4. L. van Schrouwen, 5. J. Franse, 6. J. Melis, 7. J. Melio, 8. H. Zegers, 9. C. Bal, 10. H. Verburg&Zn/Kzn, 11. W. Muller, 12. H. Melis, 13. E. Dek, 14. G. Baan, 15. comb. Flip- se. Perpignan nationaal met 6505 duiven (1465 m/m): 1. Th. Degens (Heerlerheide), Zeeuwen in top 100: 10. W. Muller, 20. T. Pouwels, 23. W. Kooreman, 31. J. Melis, 38. J. v.d. Graaff, 39. E. Dek, 56. H. Calon, 60. M. Houtekamer, 65. J. Reijngoudt, 74. J. Dingemanse, 87. J. Buyze, 95. C. Dominicus, 99. E. Adriaansen, 100. S. v.d. Velde&Zn. SCHAKEN Vlissingen. HZ-toernooi, vierde ronde, be langrijkste uitslagen: Henrichs-Krasenkow 0-1, Van den Doel-Rubio-Mejia 1-0, Bitalza- deh-Hoffmann 0-1, Khairullin-Tiggelman 1-0, Bosboom-Kogan remise, A Vovk-Zelbel 1-0, Adhiban-Provoost remise, Shyam-Zagaratski 0-1, Piasetski-Ernst 0-1, Leenaerts-Nijboer 0-1, Spoelmann-Sarrau 1-0, Marcziter-Karthikeyan 0-1, Lalith-Van den Berg 1-0, Van Weersel-Ko- hlweyer 0-1, Van Dongen-Haak 1-0. Stand aan kop: 1Krasenkow, Van den Doel, A. Vovk, Za garatski, Hoffmann, Khairullin 4 punten; 2. on der anderen Bosboom, Kogan, Adhiban, Pro voost, Ernst, Spoelmann, Kohlweyer, Nijboer, Lalith, Van Dongen, Timmermans 3,5 punten. WIELRENNEN Roosendaal. Draai van de Kaai. Profs. 1. Mark Cavendish, 2. Alberto Contador, 3. Frank Schleck. Vrouwen: 1. Marianne Vos (Meeuwen), 2. S. de Goede (Zoeterwoude), 3. C. Hesking (Australië). Elite/beloften: 1. San- der Lormans (Heemskerk), 2. Adam Blythe (En geland, 3. Nick Nieuwdorp (Yerseke). Junio ren: 1. Jasper Bovenhuis (Staphorst), 2. J. Cop- pens (Noordhoek), 3. Sander Vleugel (Wemel- dinge), 14. Brian van Goethem (Sluiskil). Bialystok. Ronde van Polen. Tweede etappe, Serock - Bailystok: 1, Furlan (Ita) 219 km in 4.57.25, 2. Roelandts (Bel), 3. Haedo (Arg), 4. Oesov (WRu), 5. Brown (Aus), 6. Greipel (Dui), 41. Tjallingii, 64. Tankink, 90. Hoogerland, T13. Weening, 148. Pronk 3.08, 153. Flens 4.43. Algemeen klassement: 1. Bozic (Slv) 7.10.11, 2. Furlan, 3. Loosli (Zwi) 0.01, 4. Roelandts 0.04, 5. Greipel, 6. Janiackzyk (Pol), 65. Tan kink 0.10, 67. Tjallingii, 93. Hoogerland, 108. Weening, 146. Pronk 3.18, 152. Flens 4.53.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 71