PZC Cavendish klopt Contador en Schleck J #5. Rentree Nadal n Furlan wint rit in in Montreal Renault ontdoet zich van Piquet Ronde van Poien 27 28 29 Beste sprinter van de Tour ook snelste in Roosendaal Bryan Ruiz op avontuur bij FC Twente Veelbelovende start van Bennie Provoost in damtoernooi Dinsdag 4 augustus 2009 Tip? sport@pzc.nl De Mark Sr Mark-show van Team Columbia, in de voorbije Tour de France goed voor zes etappezeges, werkte gistera vond Ook op de Draai van de Kaai. Gegangmaakt door Mark Renshaw won Cavendish de der tigste editie. ROOSENDAAL - Mark Cavendish is een snelle leerling. Of eigenlijk: Mark Cavendish is met afstand de snelste leering. Goed twee en half jaar geleden zat de Brit nog als een verlegen manneke in een tot pers zaal omgeturnd wijkhuis in Scho ten, nadat hij als grote onbekende de Scheldeprijs gewonnen had. Schuchter gaf het jochie van het ei land Man - waar ze wel aan snel heid gewend zijn - antwoord op - de vragen van de veelal Belgische journalisten die om hem heen zwermden. Antwoorden van stee vast een woord dat de toen nog piepjonge Cavendish bijna fluiste rend uitsprak. Nog geen dertig maanden, een overwinning in Milaan-San Remo en tien etappezeges in de Tour de France later, is Mark Cavendish een grote meneer in de wielerwe- reld. Ook met de pers heeft 'Cav' geen moeite meer, hij zorgt regel matig voor gepeperde uitspraken. En het Britse sprintkanon weet in middels ook hoe het in de crite riums werkt en dat hij daar als een van de grote namen uit de Tour mag oogsten. De afgelopen week won hij al twee keer in Belgie (Aalst en Peer) en een keer in Duitsland (Bochum). Gisteravond was het de beurt aan ons land, waar Cavendish een van de pu bliekstrekkers was op de Draai van de Kaai. En vooraf al de gedoodverfde win naar. Natuurlijk, Tourwinnaar Alberto Contador was er ook, maar die had de Draai twee jaar geleden al in het geel gewonnen. En Caven dish had bovendien zijn eigen per soonlijke lanceerinstallatie Mark Renshaw meegenomen naar Roosendaal. Vorige maand voerde het duo in de Tour zes keer met succes een Mark Mark-show uit. Met als hoogtepunt de demonstra tie op de Champs-Elysées, waar de rest van de sprintelite tot een stelletje krabbers werd gedegra deerd. Gisteren in Roosendaal deden Mark en Mark het nog eens dunne tjes over. Aan het eind van een fan tastische wielershow waar het pu bliek zich de vingers bij afkon lik ken. Nadat Servais Knaven en Frank Schleck negen ronden voor» het einde de beslissende ontsnap ping van twaalf man hadden inge leid, voorzag het scenario van de dertigste Draai erin dat uitgere kend Tourwinnaar Alberto Conta dor en klimgeit Frank Schleck op twee ronden voor de finish uit de kopgroep wegreden. Flet duo raak te nooit uit het zicht van de achter volgers en in de laatste kilometer dichtte Renshaw het gat naar de twee koplopers, waar echter alleen Cavendish nog overheen kletste. Marianne Vos won de wedstrijd» bij de vrouwen, Sander Lormans bij de elites, waar Nick Nieuwdorp keurig derde werd. Marianne Vos was met afstand de snelste in de pelotonspurt van de Draai van de Kaai voor vrouwen. foto Peter van Trijen MADRID - Rafael Nadal maakt vol gende week in Montreal toch zijn rentree op de tennisbaan. De Span jaard sprak vorige week nog zijn twijfels uit, omdat hij niet zeker wist of hij er fysiek klaar voor was. Nadal kwam voor het laatst in ac tie op Roland Garros, waar hij ver loor van de latere Zweedse finalist Söderling. Na die partij werd dui delijk dat Nadal kampte met knie problemen. Rio DE JANEIRO - Renault heeft For mule l-coureur Nelsoni Piquet jr de wacht aangezegd. De 24-jarige Braziliaan kreeg gisteren te horen dat hij dit jaar niet meer in actie komt voor de renstal. „Ik ben door Renault ingelicht dat ik dit seizoen niet meer voor hun zal rijden", be richtte Piquet op zijn website. De Braziliaan, zoon van een Ne derlandse moeder, schrijft dat hij opgelucht is dat er nu een einde komt aan „de slechtste periode uit mijn carrière". Piquet begon zijn Formule i-loopbaan bij Renault in 2008. Dit seizoen heeft hij nog geen punt gehaald. „Ik heb nu de mogelijkheid om mijn carrière weer op de rit te zetten en mijn re putatie als snelle, winnende cou reur te herstellen." De Braziliaan haalt uit naar zijn baas bij Renault, Flavio Briatore. „Ik ben een team speler en er zijn tientallen mensen waarmee ik heb gewerkt die over tuigd zijn van mijn talent en karak ter, behalve helaas de persoon die de meeste invloed op mijn carrière in de Formule 1 heeft gehad." Volgens Piquet heeft Briatore hem regelmatig onder druk gezet. „Meerdere keren heeft hij, vaak vijftien minuten voor de kwalifica ties en de race, gezegd dat hij een andere coureur klaar had staan als ik geen goed resultaat behaalde." BIALYSTOK - De Italiaanse wielren ner Angelo Furlan heeft de tweede etappe van de Ronde van Polen ge wonnen. De coureur van Lampre troefde na 219,1 kilometer de Belg Jurgen Roelandts af. De Sloveen Borut Bozic blijft lei der in de koers voor de ProTour, voor Furlan. Johnny Hoogerland, ploegmaat van Bozic, eindigde gis teren in de tweede etappe als ne gentigste in het peloton. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59