Wandelcoaching zorgt i8lzeelam Gemeente waarschuwt voor containerreinigers Musicalgezelschap van 'Joseph' naar 'The Wiz' Voor ieder wat wils op tweedehands boekenmarkt Bolussen bakken én proeven in museum Motorcrosswedstrijd De Zaffels voor KiKa Kynologenclub verhuisd dinsdag 4 augustus 2009 door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - Na Goes, Noord-Beve land en Sluis waarschuwt nu ook de gemeente Schouwen-Duive- land haar inwoners voor een be drijf dat afvalcontainers reinigt. De gemeente kreeg meldingen van - een bedrijf dat op Schouwen-Dui- veland langs de deuren gaat en be weert dat het samenwerkt met de gemeente en met het bedrijf Afval Service Zeeland (ASZ) in Renesse. Dit is niet waar, benadrukken de gemeente en ASZ. „Wij reinigen geen containers op locatie", zegt ASZ-directeur Mar tin Bouwman. „Daarvoor verwij zen wij particulieren door naar een bedrijf in Middelharnis, waar wij al lang mee samenwerken." ASZ kreeg lucht van de verkoopac tie nadat het bedrijf bij ASZ-chauf- feurs aan de deur kwam. „Zij bo- den aan om voor zes euro per maand de rolemmer schoon te ma ken. Op zich geen gek bedrag. Maar als je per automatische incas so betaalt en ze komen na één of twee keer niet meer opdagen..." Volgens Bouwman opereert het schoonmaakbedrijf onder verschil lende namen. „Ik heb er bedenkin gen bij. Ik ga mensen niet vertel len dat ze er niet mee in zee moe ten gaan, maar ik zou ze wel wil len waarschuwen om heel goed op te letten voordat ze een handteke ning zetten onder een contract." De gemeente geeft deze tip ook, en voegt daar aan toe om in elk ge val niet vooraf te betalen. Toch is het aanbieden van dergelijke dien sten niet illegaal, stelt ambtenaar Ruud Lak. „Voor die activiteit is geen vergunning nodig. Bedrijven mogen dus huis-aan-huis hun rei nigingsdiensten aanbieden." ZIERIKZEE Het Havenplein in Zierikzee is za terdag het decor voor een tweede hands boekenmarkt. Het is de veer tiende keer dat er een dergelijke boekenmarkt wordt gehouden in de stad. Vanaf 10.00 uur kunnen boekenle zers en -verzamelaars snuffelen tus sen de tienduizenden tweede hands en antiquarische boeken, prenten en strips. BRUINISSE Stichting Brusea, van de Oudheid kamer en het Visserij museum, houdt morgen een demonstratie ambachtelijk bolussen bakken. Er mag ook geproefd worden. De demonstratie duurt van 14.00 tot 17.00 uur en vindt plaats achter de musea aan de Oude Straat 23 in Bruinisse. Q www.brusea.nl GOES - Musicalvereniging De Musi cal Vrienden uit Goes en omstre ken krijgt een vaste jaarlijkse subsi die van 4500 euro van de gemeen te Goes. De vereniging dankt die bijdrage mede aan de prestaties die ze neerzette in het openlucht spektakel Ubuntu, dat in juli ne gen keer werd opgevoerd aan en in het Goese Meer. Willian Heesters, kartrekker, secre taris én productieleider van de Mu sical Vrienden, is in haar nopjes met de jaarlijkse subsidie van Goes. Het is voor een amateurge zelschap al moeilijk genoeg om geld bij elkaar te schrapen voor een productie in de schouwburg. „Want", zegt Heesters, „door de fi nanciële crisis zijn fondsen min der scheutig met bijdragen." Vorig jaar speelde het gezelschap 'Soms is het alleen bewegen en je verhaal kwijt kunnen. Gewoon praten met een onafhankelijk klankbord, zonder verplichtingen' De Zeeuwse geschiedenis wordt in verschillende gedrukte vormen aangeboden op deze dag. Maar ook kinderboeken, oorlogsboeken, de tectives, thrillers, romans litera tuur, kookboeken en meer is te ver krijgen op de boekenmarkt. Ongeveer twintig kramen van deel nemers uit heel Nederland doen mee. De boekenmarkt duurt tot 17.00 uur en de toegang is gratis. OUDDORP Motorclub De Zaffels uit Ouddorp houdt vrijdag voor de tweede maal de 'Zaffelcross'. Deze motorcross wedstrijd wordt gehouden aan de Langedijk in Ouddorp. De netto op brengst is voor Kinderen Kanker- vrij (KiKa). Vorig jaar kon de mo torclub ruim 10.000 euro overma ken aan Kika. De wedstrijd duurt van 12.00 tot 21.00 uur. Daarna is er feest. Marianne Ketting loopt overal; de mensen met wie ze loopt zijn leidend. 'Joseph'. Heesters: „Daarmee wa ren we vier maal uitverkocht in theater De Mythe. Dat liep zeer goed, artistiek én financieel." Niet in de laatste plaats was dat te dan ken aan Amir Vahidi, een jong ta lent dat een flink eind was geko men in het Avro-programma Op zoek naar Joseph, waarin een nieu we hoofdrolspeler werd gezocht voor Joseph and the Amazing Tech nicolor Dreamcoat. Vahidi speelde ook een rol in Ubuntu. Nu stort Musical Vrienden zich op The Wiz, een logische keuze na het overlijden van Michael Jackson. De vereniging begint dit najaar met de repetities. Ze voert The Wiz vier maal op in 2010: 14, 15, 16 en 17 juli in theater De My the. o www.musicalvrienden.nl De Kynologenclub Zeeland is verhuisd van de hoge Blokweg naar de Van Veenlaan in Zierikzee. De kantine is verplaatst en er is een terras aange legd. Deze week komen daar de lichtmasten nog bij. Op 5 september houdt de club een open dag en wordt de nieuwe locatie officieel geopend. Maandag 7 september beginnen de cursussen weer. foto Dirk-Jan Gjeltema IN ZEELAND Vanmiddag op www.pzc.nl: Beelden van de kermispret in Zierik zee. MEEST CELEZEN: 1. Van Veldhuyzen is wijnkoningin 2. Loos alarm KNRM wensballonnen 3. Als de rooksmaak er maar inzit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Al het nieuws uit uw regio: www.pzc.nl/schouwen-duiveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 54