41 binnenland 'Ik wil eens gewoon Cath Geurtsen volgt onder tussen een opleiding tot bloembinder, het is haar ticket uit de bijstand. „Ik heb geen wensen, maar misschien kan ik straks eindelijk eens gewoon bood schappen doen. Hoefik niet meer bij de voedselbank aan te kloppen en kan ik winkelen zonder op te letten wat een brood kost. Het is mijn enige droom." m Rugmassage kussen LEZERSEMTRA PZC Woodstock 40 jaar EO besluit af te zien van Jezus-cabaret Boere in oktober voor Duitse rechter Verdachte 'oude' verkrachting gepakt Agente ontslagen omdat ze haar partner hielp bij belastingfraude peter van straaten BIJSTAND Rondkomen van amper vijfentwintig euro in de week dinsdag 4 augustus 2009 Veertig jaar geleden, op 15,16 en 17 augustus 1969, vond in Amerika het Woodstock Music Art festival plaats. Het werd een legendarisch concert. We besteden ruim aandacht aan het historische festival en laten daarbij graag lezers aan het woord. Welke herinnerin gen heeft u aan Woodstock en welke emoties roept het op? Hoe zag uw leven er toen uit en hoe kijkt u terug op die pe riode? Stuur uw bijdrage naar: nieuwsredactie@wegener.nl of postbus 36 6500 DA Nijmegen HILVERSUM De Evangelische Omroep (EO) komt toch niet met een program ma waarin ongelovige cabaretiers een voorstelling maken over Jezus. Na commotie in de media heeft de omroepleiding besloten te stoppen met de productie van 'Loopt een man over het water...'. „Belangrijk ste reden is dat halverwege het pro ces is gebleken dat de intentie van het programma en de uitvoering er van niet meer op elkaar aanslui ten", liet een EO-woordvoerder gis teren weten. KEULEN Het proces tegen de Nederlandse voormalige SS'er Heinrich Boere begint op 28 oktober. Dat heeft een rechtbank in Keulen gisteren be paald. Boere wordt verdacht van de moord op drie Nederlandse bur gers in de Tweede Wereldoorlog. Boere schoot de mannen samen met medeplichtigen in 1944 dood uit wraak voor aanslagen op NSB' ers. De Keulse rechters bepaalden vorige maand al dat de 88-jarige Boere gezond genoeg was voor een proces. EINDHOVEN Een 44-jarige inwoner van Schie dam die ervan wordt verdacht een destijds 84-jarige Eindhovense vrouw te hebben verkracht, is gis teren aangehouden. De verkrach ting gebeurde op 6 november 1998 in de woning van de vrouw in Woensel. De man overviel de be jaarde toen zij haar deur opendeed. Door een DNA-match kwam de po litie de man op het spoor. De ver dachte woonde ten tijde van de ver krachting in Eindhoven. Het slacht offer is inmiddels overleden. LEIDERDORP - Een 45-jarige agente van het politiekorps Hollands Mid denper is per direct ontslagen we gens ernstig plichtsverzuim. De vrouw zou haar partner hebben ge holpen bij belastingfraude. De politie begon een disciplinair onderzoek tegen de agente toen haar partner werd aangehouden op verdenking van belastingfrau de. Ze meldde de aanhouding zelf bij haar leidinggevende. O. Uit het onderzoek bleek dat de vrouw haar partner hielp met het veiligstellen van gelden die hem ontnomen hadden kunnen wor den, stelt de politie. Justitie is door de brigadier bewust tegengewerkt in plaats van geholpen. Zo was de vrouw tijdens het onderzoek niet eerlijk. Eerst zei ze niets te weten van het handelen van haar part ner, later legde ze twijfelachtige verklaringen af Zo'n honderdduizend gezin nen leven van een bijstands uitkering. Nooit is onder zocht wat echt toereikend is voor hen. door Hans Certsen en Annemieke Kooper Thuis staat een gammele oude computer waar geen geluid uitkomt, die geen bestanden kan op slaan en waarmee geen printjes kunnen worden gemaakt. Ooit was het een cadeau. De familie Geurtsen, die al jaren van een bij standsuitkering leeft, moet het er mee doen. Twintig tot vijfentwintig euro in de week heeft Cath Geurtsen (45) uit Arnhem om zichzelf en drie kinderen van te onderhouden. Dat betekent nooit met vakantie, kle ren van de kerk en regelmatig naar de voedselbank. Toch is ze niet arm, vindt ze zelf, ze hééft immers te eten. Maar echt toereikend is haar uitkering niet, zegt ze. „Het is te veel om van dood te gaan, te weinig om van te leven. Duur speelgoed hebben we niet nodig, mijn kinderen kunnen ook buiten spelen. Maar zonder pc met internet is het tegenwoordig amper meer te doen." Zo'n honderdduizend Nederland se gezinnen leven van een bij standsuitkering. Zij krijgen, afhankelijk van de ge zinssamenstelling, 1300 euro per maand plus nog wat toeslagen en kinderbijslag. Een paar met drie kinderen heeft maximaal 1831 euro te besteden volgens het Neder lands Instituut voor Budgetvoor lichting (Nibud). Geen vetpot, maar voldoende om rond te komen en het hoogstnodi- ge te kunnen betalen, vindt de overheid. Veel te weinig, denken veel Nederlanders. Althans dat blijkt uit een onderzoek van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) en het Nibud. Vooral voor gezinnen met kinde ren is de uitkering te laag. Zij heb ben amper geld voor schoolreisjes, een computer met internet of een mobieltje. Ook dat zijn tegenwoor dig eerste levensbehoeften, zo kre gen de onderzoekers te horen. Lid zijn van een sportclub, rnuziek- .vereniging of de scouting, een bi bliotheekpas en een computer met internet is géén luxe stelt Marja Wittenbols, coördinator van de Stichting Leergeld in Tilburg. Met hulp van de stichting kunnen kinderen uit arme gezinnen bij een activiteitenclub. Heel belangrijk, vindt Wittenbols. „Ze leren er winnen en verliezen, omgaan met autoriteiten en ande re kinderen en ze hebben later bo vendien meer kans op een baan dan kinderen die nooit bij een clubje of vereniging hebben geze- Volgens de helft van de deel nemers aan het onderzoek komen paren met kinde ren in de bijstand veel geld tekort. De schattingen variëren van enke le tientjes tot zelfs enkele honder den euro's per maand. „Sommigen denken dat een gezin met kinderen in een huis met een tuin moet wonen en dat ze vaker gezond moeten eten. Dat kost na tuurlijk veel extra", legt een woord voerster van het Nibud uit. Een deel van de deelnemers denkt dat een paar met drie kinderen rond moet kunnen komen van pakweg 1600 euro, anderen kwamen uit op minimaal 2200 euro voor het zelfde gezin." Het Nibud zelf, dat voorbeeldbe grotingen maakt voor mensen in allerlei mogelijke situaties, ziet ook een probleem voor bijstandsparen met drie kinderen. Het is de enige categorie waarvoor het Nibud de voorbeeldbegroting niet rond krijgt. Paren met drie kinderen komen volgens de deskundigen maande lijks 30 euro te kort. Vreemd genoeg is nergens precies vastgelegd wat iemand van een bij standsuitkering precies moet kun nen betalen. „Er is wel vastgelegd dat een uitke ring een bepaald percentage van het minimumloon moet bedragen en dat er een zeker verschil moet blijven tussen uitkeringen en lo nen, maar niet wat je allemaal van die uitkering zou moeten kunnen betalen", constateert onderzoeker Cath Geurtsen (45, achterin) heeft 20 tot 25 euro in de week voor haar gezin. foto Jeroen Jumelet/GPD Stella HofF van het SCP. Een van de aanbevelingen van het rapport van het Nibud en het SCP is dan ook om, 45 jaar na de invoe ring van de Bijstandswet, daar toch eens een poging toe te doen. „Het kan een goede manier zijn om armoede in de toekomst tegen te gaan." ...wat 15" k£t H iet2- sa/v i HoMedics 10-motorig De 10 krachtige vibratiemotoren in dit massagekussen zorgen voor een ont spannende en doeltreffende massage. De combinatie van programmeerbare regeling van snelheid, intensiteit en de vijf massagezones maakt het mogelijk verschillende spiergroepen te behandelen. Incl. adapter voor in de auto. Massage kussen BPK 300 (47672) Normale prijs 119,95 Lezersprijs 79,95* exclusief 4,50 verzendkosten. Voor meer informatie en levertijden zie webwinkel. Bel bestel: 0900-2002003 (lokaal tarief). 1 ikbestelsnel opvvww.pzc.nl/gezondheidswinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4