Tonny de Putter hoef O i8l zeeland College Hulst nodigt staatssecretaris uit 'Agrimarkt heeft niet genoeg parkeerruimte' Grote meid Kluis gestolen bij Jubileumexpositie inbraak in horecapand Hof te Zandekerk Boekenmarkt voor Kenia in Hulst Clas-in-lood in atelier en tuin Jampotje almanak Expositie over architectuur van toen Koperen jubileum van struisvogelboerderij dinsdag 4 augustus 2009 door Harold de Puysseleijr hulst - Met de bezuinigingen op welzijnsvoorzieningen voor oude ren ondergraaft het Rijk het eigen beleid, dat er op gericht is ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te la ten wonen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst nodigen staats secretaris [et Bussemaker (Volksge zondheid, Welzijn en Sport) daar om uit eens een keer naar Hulst te komen om in de praktijk te zien hoe de gemeente voorop loopt met de uitvoering van het oude renbeleid. De eerste jaren na de omvorming van verzorgingshuis de Blaauwe Hoeve in Hulst tot zelfstandige wooneenheden voor ouderen die een beroep konden doen op de diensten van zorgstichting Cura- mus, legde het Rijk zo'n vijfhon derdduizend euro voor die voorzie ningen op tafel. Nu is dat bedrag meer dan gehalveerd. „Dat geld is bestemd voor alle zelfstandig wo nende ouderen in de hele gemeen te Hulst, dus niet alleen voor cliën ten van Curamus", aldus wethou der Frank van Driessche. Die zou graag zien dat het Rijk tenminste met een eenmalig bedrag van zes honderdduizend euro over de brug komt, ter compensatie van al le kosten die de gemeente heeft ge maakt voor de zogeheten extramu- ralisering van De Blaauwe Hoeve. „We zijn eerder dit jaar uitgeroe pen tot de gemeente met het beste ouderenbeleid van Nederland en willen de staatssecretaris hier graag eens ontvangen om haar uit te leggen wat dat allemaal kost", al dus Van Driessche. SAS VAN CENT KLOOSTERZANDE Bij een inbraak in een horecagele genheid aan de Zuidstraat in Sas van Gent is een kluis gestolen met daarin een een onbekend geldbe drag. De inbreker(s) verschafte(n) zich toegang tot het pand tussen zon dag 22.30 uur en maandag 01.00 uur. De politie stelt nader onderzoek in naar de identiteit van de dader(s). HULST Op zaterdag 29 augustus vindt er tijdens de Vestingdagen in Hulst een boekenmarkt voor Kenia plaats. De markt vindt plaats in Ca fé De Ster aan de Overdamstraat te Hulst. De deuren gaan open om 10.00 uur. De markt duurt tot 16.00 uur. De markt wordt georganiseerd door de in Hulst gevestigde Stich ting Buru Nyakwere Nederland (SBNN). HEILLE In Galerie Jampotje van de kunste naars annex ambachtslieden Anita Frenks en Peter Clijsen in de buurt schap Heille is de expositieruimte deze zomer uitgebreid tot in de tuin. Er zijn vooral bijzondere glas-in-loodkunstwerkjes te zien onder de titel 'Een prothese voor een soort van geluk'. Jampotje is el ke zondagmiddag en op aanvraag (06-48646014) open. De tweejarige Evi kletst er al lekker op los. Elke zin van vader en moeder wordt zorgvuldig gekopieerd. Zo geeft de klei ne meid haar poppen tijdens het spelen regelmatig een wijze les of een welge meend compliment. Kater Willem moet het vaak bekopen met een afkeurende opmerking en een boze blik. Inmiddels hebben de praatjes zich uitge breid tot aan de eettafel. Elke maandag- 'Sommige deelnemers zijn overdreven fanatiek. Die zetten alles op het spel om de prestigieuze wedstrijd te winnen' Tonny de Putter, deelnemer WorldSkills 2009 De Stichting De kerk in Klooster is voor de tentoonstelling rond het 8oo-jarig jubileum van de Hof te Zandekerk op zoek naar foto's, schilderijtjes, tegels, liturgiën en andere memorablia. De expositie van de van oorsprong Cisterciën zer kapel, nu in gebruik als her vormde kerk, is in oktober. Inleve ren van spullen kan tot eind sep tember bij Cloosterstraat 12. TERNEUZEN In de bibliotheek in Terneuzen is nog tot en met 4 september een ex positie te zien over het werk van ar chitectenbureau De Bruijne. Het bureau werd in 1899 opgericht door Levinus de Bruijne, van oor sprong bouwvakker. Naast banken, fabrieksgebouwen en scholen bouwde hij in de jaren dertig on der meer het raadhuis van Hoek en herenhuizen in Terneuzen. SLUIS Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve viert zaterdag 29 en zondag 30 augustus het koperen jubileum. De rondleidingen tussen 10 en 18 uur zijn ter ere van de feestelijke gele genheid gratis. Voor of na een toer tje over het bedrijf kunnen men sen struisvogelproducten kopen in de winkel of genieten van bijvoor beeld een kop koffie met struisvo gelcake in het restaurantje. Tonny de Putter is er klaar voor. Op 26 augustus vertrekt hij met het Nederlands team naar de WorldSkills in Canada. www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl avond eten vadermoeder en Evi bij opa en oma. Het avondeten wil er, op de vleesjes na, meestal niet in. Dus wan neer het bordje een keer wel leeggegeten wordt, krijgt Evi van alle kanten ap plaus en complimentjes. En op die ene avond, toen opa de laat ste restjes van zijn eigen bord schraapte en in zijn mond stak, klonk er vanuit de kinderstoel: 'Goed zo opa, grote meid!' DEN HAAG - Supermarktketen Agri markt B.V. denkt 150 parkeerplaat sen te kunnen genereren bij een supermarkt in het voormalige Trendhopper-pand aan de Kerk hoflaan in Terneuzen. Dat betoogde Ari Lindenberg van Agrimarkt gisteren tijdens een ho- ger-beroepzaak bij de Raad van State in Den Haag. Volgens de ma nager onroerend goed is op eigen terrein plaats voor 35 parkeervak ken, terwijl op de openbare weg 24 plaatsen beschikbaar zijn. Klan ten kunnen ook gebruikmaken van parkeerplaatsen bij de kerk van de Evangelische Gemeente en het terrein van woningstichting Clavis, betoogt Agrimarkt. Maar het kerkgenootschap verzet zich te gen de komst van een supermarkt en de gemeente Terneuzen wil geen supermarktklanten op terrei nen van Clavis laten parkeren. Want klanten met boodschappen- karretjes moeten geen drukke weg oversteken, aldus een woordvoer der. De gemeente meent boven dien dat de Agrimarkt minstens 179 in plaats van 149 parkeerplaat sen moet hebben. Volgens Terneu zen geldt voor een een supermarkt een strengere parkeernorm dan voor bijvoorbeeld een Ikea-vesti- ging. De Raad van State doet bin nen enkele weken uitspraak. ZEEUWS-VLAANDEREN Hulpdiensten tonen vanaf 13.00 uur hun vaardigheden in Cadzand-Bad. Programma: www.hvdagcadzand.nl MEEST CELEZEN 1 .Strop steeds strakker aangetrokken 2.Hardrijder racet door Clinge 3.Mogelijk subsidie voor zwembad STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48