meer dan gratis OV-kaart lai Korting voor toeristen, da's niet eerlijk Calamiteitenfolder voor toeristen de kijkkamer de kijkkamer commentaar Toeristenpas Snorfietser (74) gewond dinsdag 4 augustus 2009 Mini Mundi.. ...een dagje naar het watersnoodmuseum in Ouwerkerk... Walcheren kent nog geen toeristenpas, zoals op Schou- wen-Duiveland, of gratis toeristenbus zoals in Zeeuws- Vlaanderen. „En dat is ook echt niet nodig", zegt Henk de Vos uit Soesterberg, die samen met zijn vrouw en dochter op vakantie is in Domburg. Ze liepen gisteren over een snuffelmarkt op de Markt in Middelburg. „Mensen die hier wonen moeten ook gratis met de bus kunnen rei zen. Een jongen die zich de hele dag te pletter loopt op het terras om het ons naar de zin te maken, moet 's avonds betalen voor de bus: dat is toch niet eerlijk? Het zelfde geldt voor kortingen, vind ik. Gezinnen uit Zeeland die niet op vakantie kunnen, mogen toch ook voordelig een dagje uit? Wij komen toch wel terug, daar heb ben we geen gratis bus voor no- dig." Interessant, zo'n pas, vindt Stefa- nie Theobald uit Münster in Duits land. „Nu pakken we automatisch de auto, maar we zouden wel ge bruikmaken van zo'n gratis bus. De kinderen vinden het 'toll'. Ik denk dat we meer zouden doen, als er korting gegeven wordt op at tracties. Zo'n pas zou korting moe ten geven op kinderactiviteiten zo als ponyrijden, zwembad, fietsver huur en minigolf Het maakt je be kender met activiteiten." Thea en Sjef Eliëns uit Eindhoven gaan al 45 jaar op vakantie naar Zeeland. „We zeiden afgelopen week nog te gen elkaar: goh, het zou best fijn zijn als zo'n Schouwen-Duiveland- pas in de hele provincie zou gel den. Het is leuk om met de bus te reizen. Zeker als het slecht weer is. Dan kom je door al die plaatsjes. Het duurt wel lang na tuurlijk, maar ach, we hebben toch de tijd." ongeëvenaard ZEISS i.Scriptipn® brillenglazen Segeersstraat Middelburg 0118-674004 door René Schrier MIDDELBURG - De Veiligheidsregio Zeeland wijst toeristen op de geva ren van een verblijf in de provin cie Zeeland. Met de folder 'Ram pen in Zeeland vallen niet te plan nen. Voorbereidingen wel' wil de veiligheidsregio toeristen uitleggen wat ze' moeten doen als 'de sirene' gaat. Vanuit de gedachte dat buitenland se toeristen geen idee hebben wat hen overkomt als de sirene gaat, wordt uitgelegd dat dit geluid op de eerste maandag van de maand als test te horen is. Verder staat er in beschreven wat te doen als de rampensirene loeit buiten testtij den, omdat dan geen tijd te verlie zen is. In het Frans, Engels en Duits wordt uitgelegd wat de risicofacto ren zijn en wat mensen kunnen doen als er een ramp is. De nieuwe folders zijn sinds giste ren beschikbaar bij alle Zeeuwse gemeenten, die op hun beurt bepa len hoe ze het materiaal versprei den. Ook wordt de buitenlandse bezoe kers verteld hoe ze aan informatie kunnen komen op het moment dat zich een ramp voordoet. Ver der staat er bij dat het zinvol is om een noodpakket aan te leggen met daarin een voorraad drinkwater, houdbaar eten, kaarsen, lucifers en warmhouddekens. De folder past in de landelijke cam pagne 'Denk Vooruit' en is daar een regionale invulling van. ongeëvenaard ZEISS i.Scription® brillenglazen Segeersstraat Middelburg 0118-674004 Zeeuwse ondernemers en politici reageren positief op het plan om een toeristenpas voor Zeeland te introduceren. Maar enthousiasme is niet vol doende, zo leert de praktijk. Op Schouwen-Duiveland duurde het vijfjaar om van plan tot pas te komen. Van de ervaringen die zijn opge daan op Schouwen-Duiveland, kan Zeeland nu profiteren. De toeristen waarderen het initia tief, zo leert onderzoek. Ruim de helft maakt er gebruik van. Een bescheiden steekproef op Walcheren leert dat er onder de toeristen op Walcheren ook be langstelling is voor zo'n pas. Bij dergelijke gemeentegrenzen overstijgende projecten, wordt al snel naar de provincie geke ken. Financiële steun uit die hoek kan als smeerolie werken. Maar uiteindelijk hangt het suc ces niet af van de subsidie-eu ro's. Zoals ondernemer Her man van Oost uit Renesse aan geeft is de belangrijkste voor waarde dat ondernemers het initiatief ondersteunen. NIEUWERKERK - Een 74-jarige snor fietser uit de gemeente Schou wen-Duiveland is gistermiddag even na vijf uur gewond geraakt bij een aanrijding met een bestel auto op de Ooststraat in Nieuwer- kerk. De 32-jarige bestuurder van de be stelauto, ook afkomstig van Schou wen-Duiveland, gaf geen voorrang aan de van rechts komende snor fietser. Het slachtoffer is met ver moedelijk een beenfractuur naar het ziekenhuis gebracht. BIJ NADER Bij het verhaal over ontslaggolven, afgelopen zaterdag in de bijlage Spectrum, werd in het fotobij schrift gesproken van 'vervallen en verlaten panden in Hulst'. Restau rant Reynaerthof en Hotel Hulst, beide op de foto te zien, zijn ech ter geen verlaten panden. Zij zijn beide gewoon geopend. .met korting naar een restaurant. je gratis bussen. .naar Neeltje Jans. .en met de taxi terug naar de camping. foto's Ruben Oreel, Dirk-Jan Gjeltema, Ronald den Dekker en ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3