vleugje Hollywood G ■i §y L m 1111 H O Kris Derks De zomerredactie in augustus bestaat uit: Gijs Kamphuis Christal Gadiot Authentieke landbouw Konijnen zoeken Wel bezichtiging Excursie op de Westenschouwen in vismijn Haringvreter dinsdag 4 augustus 2009 Actrices Kim en Diane in actie voor de bioscoop in Vlissingen. niks doen zonder aan mijn film te denken." Het leven van een regis seur gaat dus niet altijd over rozen, maar toch ziet de jonge filmmaker de toekomst rooskleurig: „Ik heb als doel gesteld dat ik binnen nu en tien jaar word genomineerd voor een Oscar." Als je net als Ruben zelf ook droomt over rode lopers en eeuwi ge roem, maar nog niet veel erva ring hebt met filmen of acteren biedt het festival Film by the Sea ook dit jaar weer uitkomst. Op 12 en 13 septemer zijn er verschillen de workshops te volgen met be trekking tot de verschillende disci plines in de filmwereld. Aan de voorbijgangers op de boule vard was in ieder geval te zien dat ze stiekem ook graag best zouden Film by the Sea Ook na de zomer biedt Zeeland ge noeg vertier voor (dag)toeristen. Het festival Film by the Sea bijvoor beeld, dat plaatsvindt in CineCity Vlissingen van vrijdag 11 tot en met zondag 20 september. Het aanmeldingsformulier voor de korte film-competitie is te dowloa- den op www.filmbythesea.nl. Mee doen kan tot 15 augustus. Ook willen schitteren op het witte doek. En eerlijk is eerlijk: het lijkt mij ook wel wat! vindt u hier meer informatie over het programma en het reserveren van kaarten. Dat laatste kan ook bij CineCity en De Drukkerij in Middel burg. U kunt stemmen op uw favoriete korte film. Dit kan tot 20 augustus op www.zeelandnet.nl. Deze stemmen tellen mee voor de uitslag. Zomer in Zeeland, een spoor in het duinzand. Een stukje grond in groen verborgen." Ja, Sas- kia en Serge hebben zo hun eigen opvatting over onze provincie. Want het zou natuurlijk saai zijn als de zomers in onze provincie uit niets anders zouden bestaan dan dat. Zeeland is niet saai naar mijn mening. Daarom vind ik het leuk om dit deze maand te gaan bewijzen als medewerker van de zomerkrant. Werk dat goed aan sluit op mijn studie journalistiek, die ik volg in Tilburg. Ik ben Gijs Kamphuis, geboren in Sluis en ver huis na de zomer, vanuit Roosen daal, daar ook weer naar toe. Want met mijn voeten in de Zeeuwse, of beter in de Zeeuws-Vlaamse klei voel ik me het best. Maar Walcherse, Beve- landse of Schouwse klei mag ook. Afgelopen jaar heb ik mijn ouderlijk huis in Delft ver ruild voor een kamertje in Middel burg. Ik heb mijn studie Genees kunde gewisseld voor Cognitive Science en Wiskunde aan de Roos evelt Academy. Mijn bescheiden doel als verslaggever is om u de ko mende maand leesplezier te bie den. Mijn naam is Christal Gadiot, ik ben twintig zomers jong en ei genlijk nog niet zo bekend in Zee land. Er is zoveel wat ik nog niet heb gezien. Ik voel me hier wel al helemaal thuis. De landschappen, oude steegjes en de rust die ik hier vind zijn heerlijk en een welkome verandering sinds de Randstad. Ik kijk uit naar de dingen die ik de ko mende maand mag zien en bele ven, en hoop dat u veel plezier be leeft aan mijn avonturen in het Zeeuwse landschap. Dit is mijn eerste Zeeuwse zo mer en hoe kan ik die beter doorbrengen dan bij de redactie van de Zomerkrant? Omdat ik nog een leek ben op het gebied van al het Zeeuwse schoon kan ik mij goed inleven in de ge middelde toerist die hier zijn va kantie doorbrengt. Ik zal mij even voorstellen. Ik ben Kris Derks, ne gentien jaar jong en woon en stu deer sinds een jaar in Middelburg. Vol goede moed bestorm ik deze maand het Zeeuwse water en land voor mooie verhalen en avontu ren. Ik studeer psychologie en film wetenschappen aan de Roosevelt Academy en droom ervan docu mentairemaker te worden en ooit mijn eigen films op het televisie scherm terug te kunnen zien. Op de zomerredactie wil ik journalis tieke ervaring opdoen en die ge bruiken in mijn verdere carrière! 's-gravenpolder - Twee auten- thieke menwagens voeren op don derdag 6 augustus vanaf 13.00 uur op het landbouwperceel graan aan bij de dorsmachine. Het laden en lossen van deze boerenwagens ge beurt op een manier zoals de boe ren dit in de jaren vijftig en eerder deden. De dorsmachine verwerkt het graan en scheidt dit in rogge en stro. De rogge loopt in zakken en het stro en wordt in pakken ge perst. De demonstratie vindt plaats aan het Groenewegje in 's-Gravenpolder. Dit is een zijweg van de Baarlandse Zandweg, de weg van 's-Gravenpolder naar Hoe- dekenskerke. Meer informatie over demonstraties met trekpaarden op www.trekpaar- www.pzc.nl/zomerkrant lil' OP PAD Van markt tot kermis: er is altijd wat te doen. PODIUM Want niet alleen Blof komt uit Zeeland. STEM OP DE ZOMERHIT MAIL TIPS ZOMER@PZC.NL Stuur uw foto naar www.pzc.nl/foto «n kies voor album Zomer 2009 westenschouwen - Wie eens een konijn wil 'scoren' en wil weten hoe de relatie tussen het Zeeuwse eiland en het knaagdier is, moet morgen naar het Trampolinece- trum van Westenschouwen. Daar is het vanaf de grote parkeerplaats mogelijk om in de duinen op 'ko- nijnentocht' te gaan. De excursie kan per fiets, skelter of te voet wor den afgelegd en kent verschillende lengtes. Konijnen en de duinen op de kop van Schouwen-Duiveland hebben samen een lange geschiedenis. Deelnemers ontvangen bij het ver trekpunt een informatiegids over deze historie en dver welke kna- gers ze tegenkomen. Volgens de or ganisatie is de kans om daadwerke lijk langoren te zien groot. colijnsplaat - In de zomerkrant van afgelopen maandag stond abu sievelijk vermeld dat de vismijn in Colijnsplaat niet te bezoeken is. In deze visafslag wordt echter elke donderdag een rondleiding gege ven. Als de nieuwe vis aan land wordt gebracht, kunnen bezoekers zien hoe de vis en zeedieren wor den verwerkt en wat er daarna mee gebeurt. Tijdens de excursies komt ook de geschiedenis van Colijnsplaat aan bod. Ook wordt ingegaan op de verandering voor de visserij in het dorp na de aanleg van de Zeeland- brug. De tochten door de Colijnsplaatse vismijn beginnen om 10.00 uur en duren ruim anderhalf uur. De kos ten zijn 10 euro per persoon. veere - Staatsbosbeheer houdt morgen een excursie op De Ha ringvreter. Tijdens een rondvaart op het Veerse Meer wordt dit op een eiland gelegen natuurgebied aangedaan. Een gids geeft tijdens een wande ling uitleg over het leven op het ei land. De rondvaartboot zet de deel nemers af op De Haringvreter, haalt ze twee uur later weer op en vervolgt dan zijn tocht over het meer. De excursie duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Het vertrek is vanaf de steiger bij de Campveerse To ren aan de Kaai 2 in Veere. Tickets kosten 9,50 euro voor volwasse nen, voor kinderen tot 12 jaar moet 6,30 euro worden betaald. De tochten zijn op alle woensda gen in augustus en september.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39