effeweg.nl Groede pakt uit in K(k)unst cultuur 125 Plasterk invloedrijkst in kunst supervoordelige busreizen Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 dinsdag 4 augustus 2009 Meer informatie? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwieusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en pet persoon, excl. €15, resetvttingskoslen, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd) scr Kijk voor meer informatie op vrvrw.effeweg nl Hoogtepunten: stadsrondrit Barcelona o.l.v. een gids, Eixample, Sagrada Familia, Casa Battlo, Casa Mila, Plata d'Espanya, Montserrat, Olympisch stadion, Nou Camp stadion, Pare Güell, Ramblas, Pueblo Espanyol. 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 7 maal diner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. een Nederlandstalige gids, vervoer per Comfort Class touringcar Het Borghoutstrio met vlnr. Jeroen Borghouts, Kees de Ruiter en Stefan de Ridder treedt zaterdag op in Groede. In de gisteren verschenen vierde editie van Wie is Wie in de Kunstwereld, staat mi nister Ronald Plasterk van Onderwijs, Cultuur en We tenschap net als vorig jaar op de eerste plaats van de lijst van in vloedrijkste personen. Op de twee de plaats staat Ben Janssens, voor zitter van het dagelijks bestuur van de wereldberoemde kunst beurs Tefaf Op de derde plaats, drie plaatsen gestegen, staat de voorzitter van de Raad voor Cul tuur, Els Swaab. In de lijst verder onder meer kunstrecensenten, mu seumdirecteuren, hoofdredacteu ren van kunsttijdschriften en de hoofdredacteur Kunst Cultuur van de NPS. In deze editie zijn 34 personen voor het eerst opgeno men, terwijl 21 dit jaar niet bedui dend genoeg meer werden geacht om opgenomen te worden. De opsomming in Wie is Wie in de Kunstwereld is een bonte verzame ling van mensen die om uiteenlo pend redenen een grote invloed hebben in de kunstwereld. Daarbij zijn opvallend veel vrouwen. worden en bleef de kunst achter wege. Dat hoorde ik bij toeval afge lopen vrijdag toen de jaarmarkt hier juist werd gehouden", vertelt Mostert. Volgens hem is het kunst aanbod zaterdag in Groede zeer di vers: van schilderkunst en beeld houwwerk tot sieraden, kleding, tiffany-kunst en foto's. Wethouder Maria le Roy opent za terdagochtend om 10.00 uur de manifestatie met een poging Elvis weer tot leven te krijgen. In de tuin van huistheater De Twee Dui ven aan de Nieuwstraat zal daar toe een beeld van Elvis Presley staan opgesteld. Meanderend langs de kunstroute komen de bezoe kers tijdens deze dag wellicht nog een opmerkelijk standbeeld tegen. Voor wie tussentijds behoefte heeft aan een sanitaire stop, geldt de waarschuwing 'Pas op voor tan te Agaath'. Het gaat hier niet om de blondgelokte toiletjuffrouw die zich jaren geleden al op festival Zonnemaire Buitengewoon mani festeerde. „Deze 'tante Agaath' komt uit Nijmegen, maar ook zij verwacht wel iets in het schoteltje, anders gebeuren er onverwachte digen", weet Mostert. Verspreid over de route worden de bezoekers onthaald op optredens van Bon Bonne met Franse chan sons, van Maartje van de Ree op accordeon, Rini Fenijn met een straattheateract, zanger Mare Roosen en troubadour Peter Quaak. Het Jeroen Borghouts trio treedt om 17.00 uur op met een re pertoire aan gipsy jazz. 'Groede in Kunst en kunst' wordt om 21.00 uur in huistheater De Twee Dui ven besloten met een optreden van het ensemble Unicorn met een mengeling van Iers, Neder lands, Jiddisch, Schots, Canadees, zeemansmuziek en pop-balades. Zeeuws Meisje van Jacqueline Cox te zien tijdens kunstmanifestatie Groede. ren en daar geen al te hoge prijs kaartjes aanhangen. Volgens Mostert is het zeker niet de bedoeling een scherp onder scheid te maken tussen amateur- en professionele kunstenaars, maar gaat het in de eerste plaats om kwaliteit. „Aanvankelijk viel het aantal aanmeldingen wat te gen, maar plotseling ging het snel en nu doen er in totaal circa vijftig kunstenaars en ruim twintig optre dende artiesten mee. Het belooft een mooi aanbod te worden." De kramen met kunst staan gecon centreerd in de Slijkstraat en in de Molenstraat. Verder exposeren er kunstenaars op tal van locaties in het dorp. Daarmee wordt een zeer oude traditie enigszins in ere her steld. „Heel veel jaren geleden na melijk kwamen bezoekers van heinde en verre hier naar de jaar markt specifiek voor het brede kunstaanbod. Later is die jaar markt veel meer een braderie ge- door Ali Pankow Zowel professionele als amateurkunstenaars krijgen volop de ruim te zaterdag tijdens de manifestatie 'Groede in Kunst en kunst'. „Ons doel is de jaarlijkse kunst- I markt op initiatief van het plaatse- lijke museum Het Vlaemsche Erf goed op een wat hoger plan te til len", zegt Emiel Mostert uit Oost- burg. Hij is dit jaar als enthousias te vrijwilliger toegetreden tot de organisatie. Samen met beeldend kunstenares Jacqueline Cox uit Groede heeft hij gewerkt aan een breder opgezette kunstmarkt en aan een gevarieerde randprogram- mering met muziekoptredens en straattheater. Zij kregen daarvoor een zeer bescheiden budget be schikbaar. Daarom hebben zij het gezocht in jonge, talentvolle arties ten die graag aan de weg timme- Hoogtepunten: Praag, Praagse burcht, de Sint Vitus kathedraal, stadswandeling beneden- en bovenstad Praag o.l.v. een gids, boottocht rivier Moldau, Kokorindal, glasfabriek in Novi Bor, Detenice, Jicin, burchtruïne Trosky. 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet, 4 maal diner, 2 maal stadswan deling Praag o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar Hoogtepunten: stadswandeling Kopenhagen, excursie Malmö, attractiepark Tivoli, Öresundbrug, bijzondere haven Nyhavn, Helsingor, slot Kronborg, beeldje 'de kleine zeemeermin', Kasteel Amaliënborg. 3 hotelovernachtingen, 3 maal Scandinavisch ontbijtbuffet, 2 bootovertochten, vervoer per Tourist Class touringcar, de stadswandeling Kopenhagen en de excursie naar Malmö zijn zeer voordelig bij te boeken!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27