zeeland 121 Criminelen staan op film Provincie biedt geen garantie huur KvK Politie haalt langzame man van de snelweg nodig? Overleg tussen Goes en Arduin Bijna 25.000 vlinders geteld Sport en spel GESLOTEN Skimmers hebben weinig succes bij tankstation Sint Laurens dinsdag 4 augustus 2009 SPANDOEK 0E VEY MESTOAGH WWW.OEVEY,NU PRESIDENT ROOSEVELTLAAN 737 VLISSINGEN t 0118-440555 e INFO@DEVEY.NL Het lijkt een slapstick, een crimi nele actie uitvoeren onder het toeziend oog van een camera. De skimmers die afgelopen weekeinde in Sint Laurens hun slag wilden slaan bij een onbe mand tankstation, hebben wei nig succes gehad. door Annemarie Zevenbergen sint laurens - Het pompstation in Sint Laurens wordt weer druk gebruikt. De skimapparatuur is ver wijderd en eenieder kan met een gerust hart z'n tank volgooien. Volgens politie Zeeland is er één klant slachtoffer geworden van de skimmers die zaterdagnacht om streeks 03.00 uur de skimappara tuur in de betaalautomaat instal leerden. Volgens Tamoil, met 15 tankstations in Zeeland en ruim 160 in Nederland, is de kans ge- goes - Arduin en de gemeente Goes weten nog niet hoe ze zullen reageren op het stilleggen van de verbouw van een groepswoning voor zes verstandelijk gehandicap ten aan de Oesterbank in Goes. Ar duin en de gemeente overleggen daar binnenkort over. De voorzie- ningenrechter legde de verbouw vorige week stil, nadat bewoners een procedure waren begonnen. De rechter was het met omwonen den eens dat Goes in strijd handelt met de eigen voorschriften in het bestemmingsplan. Die voorschrif ten reppen van gezinsbewoning. ring dat er tankers gedupeerd zijn. Woordvoerder Patrick van Kaam: „Op het moment dat skimmers de paal openen waarin de betaalauto maat zit, gaat bij ons onmiddellijk een fraudealarm - af. Daardoor wordt de betaalautomaat direct buiten gebruik gesteld." Het fraudealarm kwam om 03.36 uur zaterdagnacht binnen bij Tam oil. Hans Sturm van het gelijkna mige autobedrijf, beheerder van het tankstation, ontdekte zaterdag ochtend om 09.00 uur dat er 'ge manipuleerd was aan de paal'. Saillant detail: de daders staan op film. De bedrijfscamera aan de bui tengevel van het autobedrijf draait 24 uur per dag en heeft de actie van de skimmers vastgelegd. Vol gens Hans Sturm zie je op die film beelden 'twee mensen die aan die paal zitten en vervolgens heen en weer lopen.' „Het is toch wel heel brutaal om dat te doen terwijl er een camera draait. Misschien heb- goes - De politie heeft zondaga vond om kwart over elf op de Del taweg bij Goes het rijbewijs inge nomen van een 84-jarige automo bilist uit de gemeente Goes. Enkele getuigen hadden gezien dat de bejaarde automobilist-met een snelheid van veertig kilometer per uur over snelweg reed. Daardoor bracht hij het overige verkeer en zichzelf in gevaar. Een van de getuigen had de man kort daarvoor gesproken bij een ben ze die niet gezien. Ik heb de in druk dat ze ook niet wisten dat de betaalautomaat niet meer werkte door dat fraude-alarm. Ze blijven in beeld tot een uur of zes, zeven en dan verdwijnen ze." „Het zijn echte criminelen, niet zo maar boefjes van om de hoek. De skimapparatuur was op maat ge maakt. Ze hebben moeten boren om de gemanipuleerde kaartlezer te installeren. Het ijzervijlsel lag op de grond. Ik heb het cameraatje gezien dat ze geplaatst hebben, net een speldeknop." Tamoil heeft inmiddels de betaal automaat uitgelezen en geconsta teerd dat er tussen 03.36 's nachts en 14.34 zaterdagmiddag, toen de automaat weer in werking werd ge steld, geen transacties zijn geregis treerd. Toch heeft een klant bij po litie Zeeland aangifte gedaan. De politie heeft de aparatuur en de camerabeelden 'veilig gesteld' en is bezig met een onderzoek. tankstation langs de A58. Omdat de man een verwarde indruk maakte, besloot deze getuige de man op te wachten toen deze de snelweg weer wilde oprijden. Om andere weggebruikers te waarschu wen, bleef de getuige met de alarmlichten aan achter de 84-jari- ge man rijden. De politie werd gebeld waarna de bejaarde bestuurder op de Delta weg in Goes aan de kant werd ge zet. Daarover wil men vooralsnog geen nadere mededelingen doen. Tamoil heeft veel ervaring op het gebied van skimmen. Van Kaam: „We zijn constant bezig om de ont wikkelingen op dat gebied te vol gen, maar criminelen worden steeds slinkser. Iedereen loopt nu achter de feiten aan. Ons fraude alarmeringssysteem werkt als er in de automaat iets gemanipuleerd wordt. Maar als een crimineel een frame 'voor' de betaalautomaat vastklikt, wordt het een ander ver haal. Dat hebben we onlangs in Bergen op Zoom ervaren. Het fra me zit er een paar uur en wordt dan verwijderd. Snel, zonder spo ren. Als klant kun je dat frame, als je heel goed kijkt, zien. De auto maat is wat 'dikker' geworden." Sturm gaat in ieder geval vaker in specteren en zeker iedere ochtend de betaalautomaten bekijken. „Ik heb weer veel geleerd, misschien dat dat helpt." terneuzen - E. Matthijs uit Koe wacht telde het afgelopen weekein de tijdens de eerste landelijke tuin- vlindertelling meer dan zevenhon derd vlinders in zijn tuin. Daar mee was Matthijs landelijk record houder. Ruim duizend Nederlan ders deden mee aan de vlindertel ling in eigen tuin. Alles bij elkaar werden 24.702 vlinders geteld. De distelvlinder (8074 keer) was de meest voorkomende soort, ge volgd door de atalanta (2559 keer) en de dagpauwoog (2420 keer). In Zeeland en Friesland zaten de meeste vlinders in de tuin. middelburg - De provincie Zee land geeft toch geen financiële ga ranties af voor de huur van instel lingen in het Ondernemingshuis in Middelburg dat de Kamer van Koophandel (KvK) zou bouwen. De KvK besloot op 30 juni het plan af te blazen omdat het niet de garantie had dat er voldoende huurpenningen zouden worden betaald. Na dat besluit had gedeputeerde Marten Wiersma nog wel een ga rantiestelling aangeboden, maar dat kon het bestuur van de KvK niet vermurwen op zijn besluit te rug te komen. De gemeenteraad van Middelburg heeft zich vorige maand wel bereid getoond die ga rantiestelling af te geven. Middel burg deed daarbij een beroep op andere (Zeeuwse) overheden te helpen bij het realiseren van het Ondernemingshuis, omdat het een zaak van Zeeuws belang is. Hoewel er dus geen garantiestel ling van de provincie komt, zijn Gedeputeerde Staten wel bereid 'mee te denken over initiatieven om het Ondernemingshuis opti maal te benutten' als de Kamer van Koophandel in haar volgende vergadering terugkomt op haar be sluit. middelburg - Om kinderen tussen vier en veertien jaar de komende weken uit hun luie strandstoel te sleuren, staan de projectmedewer kers van Middelburg in Beweging klaar met sport en spel in de wij ken. Vandaag is dat in Dauwendaele, op grasveld 'de drie heuvels'. Mor gen in de Stromenwijk, op het grasveld aan de IJsselstraat en don derdag in Nieuw-Middelburg op het grasveld aan de Koepoortlaan. Vrijdag is het te doen in Klaren- beek, op grasveld Johannes Post- kwartier. Bij slecht weer wijken de zomerac- tiviteiten uit naar de dichtstbijzijn de gymzalen. TILROE OPTIEK 8 AUGUSTUS t/m 15 AUGUSTUS tilroe optiek www.tilroe.nl De betaalautomaat bij het tankstation in Sint Laurens is weer veilig te gebruiken. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23