zeeland 119 nog heel vaak aan jullie denken' Petra Coppoolse en Peter Cijsouw zijn onklopbaar in sjees Dronken Belg Middelburger rijdt door na aanrijding Duitser kwijt UITVERKOOP DELSCHER. dinsdag 4 augustus 2009 'Zo moe, ga je mee? Kom maar aan de arm' Fia Bieijenberg-withagen, dochter 'Prachtig hé. ja, dat zal hier goed bevallen' Saar Withagen (89) over haar nieuwe van Saar Withagen, helpt haar moeder verhuizen appartement aan de Gerbrandylaan in Middelburg foto Ruben Oreel Saar Withagen is één van de eerste bewoonsters die gisteren het tijde lijke zorgcentrum Roggeveen heeft verruild voor een prachtig apparte ment in een nieuw complex aan de Gerbrandylaan. De komende weken verhuizen twintig ouderen naar de andere kant van de stad; terug naar waar ze vandaan ko men eigenlijk. En voor zes van hen is dat ook echt het geval, want zij kwamen in 2004 al van het oude Roggeveenhuis naar de nood woningen. Saar Withagen woonde ruim twee jaar in het tijdelijke zorgcentrum. In een kamer naast de hoofdin gang. Ze heeft het er 'stikgezellig' gehad. „Als je je advocaatje maar kreeg hè", lacht zorgmanager Ag nes Selij, maar dat wordt meteen gecorrigeerd. „Advocaatje? M'n borrel! Maar op z'n tijd hé, alles op z'n tijd." Intussen zijn haar dochters Fia en Janny teruggekomen. „Zo moe, ga je mee? Kom maar aan de arm." Of het plastic kleerhangertje mee moet, vraagt moe, maar dat mag aan de deurknop blijven hangen. Om half drie loopt ze voor de laat ste keer door de hoofdingang naar buiten. Draait zich voorzichtig nog eens om en zwaait terug naar de dames van Zorgstroom die zo goed voor haar hebben gezorgd. „Nou daag hoor. Ik zal nog heel vaak aan jullie denken." Maar zo lang hoeft ze de dames niet te missen. Veel verzorgsters gaan met de bewoners mee naar het nieuwe complex, vertelt Agnes Selij. Er is in die vijfjaar een hech te band ontstaan tussen personeel en bewoners. „Het lijken van de buitenkant wel barakken, maar we hebben hier een superteam. We hebben er met z'n allen echt iets van weten te maken", vindt Selij. „Daarom zij we ook zo blij dat we met een heel team mee kunnen naar de Gerbrandylaan." Selij wordt de zorgmanager in het nieuwe complex en ze blijft dat van zorgcentrum Roggeveen. Want dat blijft voorlopig nog deels in gebruik voor crisis- en tijdelijke opvang. „Want die opvangplaatsen in Buitenrust in Middelburg en Paauwenburg in Vlissingen zijn ge sloten", verklaart Selij. „En hier hebben we straks veel lege ka mers." Er komen maximaal 25 plaatsen voor tijdelijke opname. De deur van appartement 2E aan de Gerbrandylaan staat open. Saar Withagen schuifelt trots door haar nieuwe woning. Ruime woonka mer met open keuken, aparte slaapkamer, badkamer, extra toilet en nóg twee kamertjes. Met uit zicht op de Noordweg. Bekend ter rein, ook al woonde ze in Vlissin gen voor ze naar Roggeveen kwam. „Ik heb lang in Middelburg gewoond hoor. Noordweg, Seissin- gel, de bolwerken. Ik ken het alle maal hier. Op de bolwerken heb ik veel gewandeld toen ik verkering had." Bij de gedachte aan haar man wordt het haar even te veel. „Had hij het nog maar kunnen meema ken", verzucht ze ietwat verdrietig. „Ach, laat me maar even." Saar Withagen zet zich in een van de twee nieuwe bruinlederen fau teuils en kijkt eens rond door haar appartement. Ze straalt weer. „Prachtig hé. Ja, dat zal hier goed bevallen." Daar hebben Fia en Janny wel voor gezorgd. Vloer, behang, gor dijnen, alles nieuw. „Ja echt", zegt moe dankbaar, „ik heb hele lieve dochters hoor." Roggeveenhuis Zorgcentrum Roggeveen is in 2004 aan de Koudekerkseweg (Ar duinterrein) in Middelburg geo pend als tijdelijke opvang voor be woners die het Roggeveenhuis aan de Noordsingel moesten verlaten. In het Roggeveenhuis zijn in 2005 studenten van de Roosevelt Aca demy komen wonen. Op de hoek van de Gerbrandylaan en de Noordweg, achter het Rogge veenhuis, is een complex met 56 huurappartementen gebouwd door Woonzorg Nederland. Daarvan zijn 24 appartementen be stemd voor ouderen die veel zorg nodig hebben. Ze krijgen dezelfde zorg als in een verzorgingshuis. Die wordt betaald uit de AWBZ. Vijf jaar geleden verlieten ouderen het Roggeveenhuis om plaats te maken voor studenten van de Roosevelt Academy. Cisteren keerden de eerste bejaarden terug naar hun splinternieuwe appartementen achter het oude verzorgingshuis. door Maurits Sep Zo helemaal alleen in de grote fauteuil in haar leeggeruimde kamer zit Saar Withagen (89) er wat verloren bij. Niks aan de hand hoor, ze wacht rustig tot haar dochters haar komen halen. Die zijn net wat spulletjes naar de auto aan het brengen. De mand op het oude bed moet ook nog mee. En de klok aan de muur niet te verge ten. De fauteuils blijven wel staan. „Ik heb een paar nieuwe gekocht, bij Van Belle in Vlissingen." CADZAND - Een 53-jarige Belg moest zondagnacht zijn rijbewijs afstaan omdat hij dronken over de boulevard in Cadzand-Bad reed. Langdurig claxonnerend verliet hij een parking. Uit een blaastest bleek dat hij 3,3 maal de toegesta ne hoeveelheid alcohol op had. ZOMER AANBIEDING onderbenen bikinilijn van €185 voor 99 hele bikinilijn oksels van 85 voor 50 bovenlip kin van 40 voor 20 Expertsalon Carola 0113-563470 Vermetstraat 11, 's Heer Arendskerke, DOMBURG - Een i8-jarige Middel burger is in de nacht van zondag op maandag in Domburg aange houden. Hij was even daarvoor op de parkeerplaats aan de Van Voort- huijzenstraat tegen een geparkeer de auto gereden en er vandoor ge gaan. Een getuige had het kente ken doorgegeven aan de politie. Die zag de Middelburger om streeks half twee rijden over de Singel. De bestuurder is maandag ochtend weer in vrijheid gesteld. Zijn auto is voor technisch onder zoek bij de politie gebleven. Op dezelfde parkeerplaats stond nog een auto met schade. Uit het onderzoek moet blijken of die ook door deze man veroorzaakt is. door Sjaak Janse WESTKAPELLE - In Westkapelle zijn Petra Coppoolse en Peter Cijsouw gisteren winnaar geworden van de jaarlijkse sjezenwedstrijd. Van de veertien combinaties miste Petra als enige geen enkele ring en werd zodoende met 88 van de 88 ringen samen met Peter Cijsouw winnaar van deze wedstrijd. Na het succes van "haar man Krijn Coppoolse in Vlissingen afgelopen zaterdag, opnieuw succes dus voor huize Coppoolse. De tweede plaats met 86 ringen was voor Di- ny Krijger mét haar echtgenoot Krijn Faasse en Patty Brouwer, die samen met haar vader Helm reed, eindigde als derde. De mooist ver sierde sjees was van Christel en Ri- nus Moens, de tweede plaats was voor Lenie Janse en Adrie Davidse en derde werden Martine en Jan Willem Minderhoud. De boere- ronde werd in Westkapelle gewon nen door Rinus Moens die de rin gen stak en zijn dochter Christel die het paard mende. Agenda ZRV: 4 aug. Sjezenrijden Vlissin gen (Beliamypark) 13.00-19.00 uur OUDDORP - Een Duitse zwemmer is zondagavond een paar uur kwijt geweest nadat hij bij strand Noord de zee was ingegaan. Na 2 uur was hij nog niet terug, waarna de KN- RM-stations Ouddorp en Stellen dam zijn gealarmeerd. De Duitser is op eigen kracht teruggekeerd. t/m donderdag 6 augustus daarna gesloten t/m 11 augustus Woensdag 12 augustus geopend met de nieuwe wintercollectie Grote Markt 11-13 Goes In haar appartement aan de Gerbrandylaan zit Saar Withagen in een gloednieuwe fauteuil. „Prachtig hé. hier goed bevallen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21