'Nou daag hoor. Ik zal 181 zeeland Vier ton subsidie voor 'Mannen van Staal' Schouwen waarschuwt voor containerreinigers Russische bespeelt carillon abdijtoren Koperen jubileum van struisvogelboerderij Museum tijdelijk in oude politiepost Bram Beekman geeft orgelconcert Boekenmarkt op de Vismarkt Rommelmarkt voor hulp aan Roemenië SWM geeft workshop jeu de boules Werkend trekpaard toont tarweoogst dinsdag 4 augustus 2009 Het lijken van de buitenkant wel barakken, maar we hebben er met z'n allen echt ietS Van weten te maken Agnes Selij, Zorgmanager Roggeveen over het tijdelijke zorgcentrum Saar Withagen wordt uitgezwaaid door het team van het tijdelijke zorgcentrum Roggeveen. www.pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het project 'Mannen van Staal', waarmee Vlissingen de geschiedenis van De Schelde-arbei- ders in beeld wil brengen, heeft 400.000 euro Europese subsidie ge kregen. Het project bestaat uit de restaura tie van de oude Scheldekraan, het plaatsen van een monument voor de werfarbeiders bij het Dokje van Perry, het terugbouwen van een pompgebouw bij het droogdok en het plaatsen van informatiepane len in de nieuw te ontwikkelen wijk Scheldekwartier. Volgens wethouder Piet Polder man hadden de gemeente en het maritiem Muzeeum méér subsidie aangevraagd. „Maar deze bijdrage brengt ons toch weer een stapje dichterbij. Uiteraard zijn we er blij mee, maar we staan nog niet te jui- MIDDELBURG De Russische Olesya Rostovskaya (1975) geeft vandaag een concert op de beiaard van de Lange jan in Mid delburg. Het concert begint om 18.45 uur. Ze brengt oude werken ten gehore, maar ook eigen compo sities. Rostovskaya studeerde in 2008 af aan het conservatorium in Sint-Petersburg. Ze heeft inmiddels al diverse compositieprijzen ge wonnen. SLUIS Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve in Sluis viert zaterdag 29 en zon dag 30 augustus het koperen jubi leum. De rondleidingen tussen 10 en 18 uur zijn ter ere van de feeste lijke gelegenheid gratis. Voor of na een toertje over het be drijf kunnen mensen struisvogel producten kopen in de winkel of genieten van bijvoorbeeld struisvo gelcake in het restaurantje. SINT-ANNALAND De bouw van een nieuw depot voor streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland laat waarschijn lijk nog jaren op zich wachten. Om de nood een beetje te lenigen, kan het museum binnenkort ge bruik maken van de voormalige po litiepost. Die politiepost bevindt zich in het zelfde gebouw als het Thoolse mu seum. MIDDELBURG In de serie zomerconcerten is het vanavond organist Bram Beekman die het orgel van de Nieuwe Kerk van Middelburg bespeelt. De van oorsprong Vlissinger, die sinds 1980 als hoofddocent orgel is verbonden aan het Brabants Con servatorium, weckt al sinds 1997 als organist van de Middelburgse Oostkerk. Hij maakt om 19.30 uur dus een uitstapje binnen zijn stad. chen. Er is nog erg veel geld nodig. Voor de restauratie van de kraan hebben we zelf ook geld gereser veerd, maar er gaapt nog een groot gat." Hoeveel de restauratie kost, wil Polderman nog niet zeggen. „De bedragen variëren flink per be drijf', zegt hij. „Maar we moeten nu wel gaan kijken hoe we de rest van het benodigde geld bijeen krij gen. Misschien - en dat is een idee dat spontaan opkomt - zijn alle in woners van Vlissingen bereid iets te geven. Een soort kwartjesactie. Of euroactie. Dan kunnen we met een zien of Vlissingers die kraan überhaupt terug willen", zegt Pol derman. „Ja, die discussie is inder daad in de gemeenteraad al ge voerd, maar ik ben toch nog altijd benieuwd hoe de rest van Vlissin gen daar over denkt. Na de zomer zullen we er in de raadscommissie eens over praten." MIDDELBURG Tweedehands boeken worden mor gen te koop aangeboden tijdens de maandelijkse boekenmarkt op de Vismarkt in Middelburg. De boekenmarkt vindt elke eerste woensdag van de maand plaats. De koopwaar varieert van kook- tot kinderboeken, romans, literatuur, thrillers, maritieme werken, Zeeuwse boeken en kunstboeken. De beurs is van 10 tot 16 uur. AAGTEKERKE De opbrengst van de rommelmarkt die vandaag van 09.00 tot 15.00 uur in Aagtekerke plaatsvindt, is be stemd voor hulpprojecten in Roe menië. Het bedrag dat op de markt wordt opgehaald, wordt overigens verdubbeld door de hulporganisa tie NCDO. De rommelmarkt is op het terrein van aannemersbedrijf Minderhoud 8c Zn. aan de Burge meester Bosselaarstraat. MIDDELBURG Op de jeu de boulesbaan naast Het Palet in Middelburg-Zuid worden deze zomer drie workshops jeu de boules gegeven. Op 11,18 en 25 au gustus geeft de Stichting Welzijn Middelburg uitleg over het zomer se spel. De lessen zijn van 19.30 tot 21.00 uur. Inschrijven is gratis en kan tot en met zondag 9 augustus via het e-mailadres r.baijens@wel- zijnmiddelburg.nl. SCHERPENISSE Trekpaarden en een groot aantal vrijwilligers laten dinsdag 11 augus tus zien hoe vroeger, in de tijd voor de trekker en de combine, tar we geoogst werd. De Stichting het Werkend Trekpaard, dat de specia le vaardigheden levend houdt, geeft tussen 14 en 19 uur een de monstratie aan de Hartogsweg in Scherpenisse, naast camping De Oude Hoeve. door Dewi Gigengack ZIERIKZEE - Na Goes, Noord-Beve land en Sluis waarschuwt nu ook de gemeente Schouwen-Duiveland haar inwoners voor een bedrijf dat afvalcontainers reinigt. De gemeen te kreeg meldingen van een bedrijf dat op Schouwen-Duiveland langs de deuren gaat en beweert dat het samenwerkt met de gemeente en met het bedrijf Afval Service Zee land (ASZ) in Renesse. Dit is niet waar, benadrukken de gemeente en ASZ. „Wij reinigen geen containers op locatie", zegt ASZ-directeur Martin Bouwman. „Daarvoor verwijzen wij particulieren door naar een be drijf in Middelharnis, waar wij al lang mee samenwerken." ASZ kreeg lucht van de verkoopactie na dat het bedrijf bij ASZ-chauffeurs aan de deur kwam. Volgens Bouw man opereert het schoonmaakbe drijf onder verschillende namen. Ik ga mensen niet vertellen dat ze er niet mee in zee moeten gaan, maar ik zou ze wel willen waar schuwen om heel goed op te letten voordat ze een handtekening zet ten onder een contract." Het aan bieden van dergelijke diensten niet illegaal, stelt gemeente-ambtenaar Ruud Lak. „Voor die activiteit is geen vergunning nodig. WALCHEREN Ten noorden van Middelburg wordt een nieuwe rotonde aangelegd voor verkeer van en naar de nieuwe N57. MEEST GELEZEN 1Vlissingers trots op hun stad 2. Brandweer: even geen chauffeur 3. A58 geplaagd door ongevallen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto op www.pzc.nl/fotoalbum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20