'Bijstand is te laag' PZC 29 Honderdste landbouwshow Opmeer en verder Ferdi E. overlijdt na botsing met graafmachine Zeeuwse pas voor toeristen op z'n vroegst in 2011 WALCHEREN Zonnig Croede pakt uit in K(k)unst Concentratie tijdens Hilltex Damtoernooi DINSDAG 4 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 181 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 i/ t/ Boulevard voor even Hollywood 'Zeeland is echt mijn vakantieplek' Kitesurftopper op de Brouwersdam Enquête: minima moeten kunnen internetten Ook minima moeten kunnen in ternetten en hebben er recht op naar het zwembad te gaan, lid te zijn van een sportclub en een mobieltje te bezitten, blijkt uit een enquête. den haag - Iedere inwoner van Ne derland moet van zijn inkomen naar het zwembad kunnen gaan, verjaardagen kunnen vieren, fami lie en vrienden kunnen bezoeken en het lidmaatschap van een sport club kunnen betalen. Ook moet ie dereen kunnen beschikken over mobiele telefoon en een computer met internet. Dat vindt een representatieve groep Nederlanders, die voor dat doel is ondervraagd door het So ciaal Cultureel Planbureau (SCP) en het Nederlands Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud). De re sultaten van het onderzoek wor den vandaag gepubliceerd. Een bijstandsuitkering is lang niet altijd voldoende om in deze levens behoeften te voorzien, blijkt uit het onderzoek. Volgens de helft van de Nederlanders kunnen voor al eenoudergezinnen en paren met kinderen daarvan niet fatsoen lijk rondkomen. Zij kunnen er al leen noodzakelijke goederen zoals eten en kleding en voorzieningen als gas, water en licht en huisves ting mee betalen. Sinds de Bijstandswet 45 jaar gele den werd ingevoerd, is nooit pre cies vastgelegd wat een bijstandsge rechtigde van zijn uitkering zou moeten kunnen betalen. Een van de aanbevelingen van het Nibud en het SCP is daarom om het wet telijk sociaal minimum nu wel con creet vast te leggen. Christen- Unie-Kamerlid Cynthia Ortega wil onderzoeken of bijstandsge rechtigden tekort komen. Zij krijgt nog 'geen signalen' dat mensen niet rondkomen. „Naast een uitke ring kunnen gezinnen met een mi nimuminkomen in veel gemeen ten aanspraak maken op een ge subsidieerde televisie of compu ter", aldus Ortega. Volgens SP-Ka- merlid Sadet Karabulut zijn echter lang niet alle gemeenten zo vrijge vig en komen 'extraatjes' vaak niet bij de belanghebbenden terecht. Ze vindt dat de bijstand met twee tot drie procent omhoog moet. pagina 4 en 5: 'ik wil eens ge- woon boodschappen doen' Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4, 5; Buitenland: 6, 7; Beurs: 10; Economie: 11; Meningen: 13; Weer: 14; Strips: 15; Cultuur: 25; Sport: 27 t/m 29; Televisie: 30, 31. Bijlage: Zomerkrant. OPMEER - Een jonge bezoeker ver maakt zich tussen de koeien tijdens de jubileumeditie van de Landbouw show in Opmeer. Het evenement ter promotie van de landbouw is gis teren voor de honderdste keer ge houden. Duizenden bezoekers kwa men op het jubileum af. Op de show werd onder andere de mooiste zwartbonte koe van Noord- Holland gekozen. Ook andere ras sen werden getoond. Daarnaast wa ren er schapenkeuringen en was te zien hij een hond loopeenden drijft. foto Koen Suyk/ANP vorden - Bijna 22 jaar nadat hij toenmalig Ahold-topman Gerrit )an Heijn ohtvoerde en vermoord de, is Ferdi E. om het leven geko men. E. fietste gisteren in Vorden, waar hij geen voorrang gaf aan een graafmachine en werd aangere den. Op 9 september 1987 wachtte E. Heijn op bij diens villa in Bloe- mendaal. In een bos vermoordde hij Heijn met een schot in het hoofd en begroef zijn lijk. E. nam Heijns bril mee en sneed een pink af, die hij later als pressiemiddel ge bruikte bij zijn eis voor losgeld. pagina 6: 'ik was toen gek' hartstikke middelburg - Een toeristenpas voor heel Zeeland zal niet eerder dan in 2011 ingevoerd kunnen wor den. Dat zegt Herman van Oost, een van de ondernemers achter de Schouwen Duivelandpas. Gedeputeerde Harry van Waveren vindt een Zeelandpas 'een uitste kend idee'. De provincie geeft sub sidie, maar laat het initiatief bij de ondernemers. Een Zeelandpas geeft toeristen allerlei voordelen, zoals gratis reizen met het openbaar vervoer. pagina 2/3: pas voor toeristen is meer dan gratis OV-kaart pagina 3: commentaar Bijstandsuitkering is hoog genoeg reageer op ww reacties: 282 Gay Pride is een heterofeestje geworden 55% 45% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1