Zeeland PZCI17 Amadore verder met één directeur Juliana zesde korps op WK Grote meid WALCHEREN 18 en 19 23 Joost van Damme stapt uit horecaketen; Jerry van Zuijlen blijft Man botst op twee stilstaande auto's almanak Dinsdag 4 augustus 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Bewoners Roggeveen keren terug naar hun oude omgeving Onrust over kleinere bemanning van brandweerauto Joost van Damme en Jerry van Zuijlen zijn uit elkaar. „Als vrien den." Nadat ze vier jaar het hore- caconcern Amadore samen heb ben geleid, gaat Jerry van Zuij len alleen verder. door Wendy van den Hurk VUSSINGEN - Een maand of drie te rug zat Jerry van Zuijlen, zoals zo vaak, met Joost van Damme aan ta fel. Het gesprek ging over 'het dip je' dat hun bedrijf destijds te duch ten had en de komst van een Van der Valk-hotel in Middelburg. „Op een goed moment bood Joost mij zijn aandelen van Amadore aan. Allemaal, vijftig procent. Het ge sprek werd zakelijk. Ik heb over legd met mijn bank, die zei 'doen' en toen was ik in mijn eentje direc teur." Behalve strandappartementen Gul den Stroom in Vlissingen, is alles nu van Van Zuijlen. Ook Hotel Arion in Vlissingen, dat de Van Dammes groot hebben gemaakt, loost van Damme wil er niet al te veel over kwijt. Of eigenlijk, niets. „Ik was gewoon toe aan iets an ders, iets nieuws. Daar ben ik nu mee bezig. Op het moment dat ik dat naar buiten breng, zul je wel begrijpen waarom." Van Damme blijft een horecaman. Maar niet op Walcheren of de Be- velanden. „Dat hebben we zo afge sproken. We vissen niet in eikaars vijver. Maar stel dat ik ergens een hotel koop, dan zou dat best weer een Amadore-hotel kunnen wor den. ]a, waarom niet?" Daar denkt Van Zuijlen hetzelfde over. „Alleen maar handig, omdat hij gewend is aan ons systeem. We zijn ook niet door een conflict uit elkaar gegaan. Ik ben mijn compag non kwijt, maar mijn vriend heb ik nog. Sterker nog: we zijn vorige week nog wezen waterskiën. De sa menwerking is altijd goed gegaan. Het is alleen wel zo dat hij anders denkt over betrokkenheid bij het bedrijf dan ik. Ik leef volledig voor Amadore, zeven dagen per week. Terwijl hij meer op zijn vrijheid is gesteld. En dat is ook goed." 'Joost haalt ze binnen, Jerry houdt ze binnen'. Zo ging dat altijd. Nu komt het allemaal aan op Van Zuij len. „En mijn medewerkers. Maar dat komt goed. Ik hoef nog steeds niet extra hard te werken. Het is wel makkelijker sturen. Als je een fout maakt, hoef je alleen maar in de spiegel te kijken. Gek is het wel. ]a, ik mis 'em wel een beetje. Het is net of mijn verkering uit is. Vori ge week zaten we tegenover elkaar en ik dacht echt even: jeetje..." Britannia, dat was altijd het geza menlijke doel van de heren. Dat is voorbij. Van Damme wilde er niet op wachten, Van Zuijlen heeft de tijd om door te sparen. „En intus sen heb ik genoeg om me mee be zig te houden." Het duo 'Joost en Jerry' bestaat niet meer; Amadore wel. Jerry van Zuijlen (rechts) gaat alleen verder met onder meer Hotel Arneville in Middelburg, dat wordt opgeknapt. foto Ruben Oreel MIDDELBURG MIDDELBURG Een 34-jarige automobilist uit Ber gen is gisteren op de Schroeweg in Middelburg tegen twee auto's ge botst. Dat gebeurde rond 10.00 uur bij de kruising met de Torenweg. Twee auto's wachtten naast elkaar voor het rode verkeerslicht. De man uit Bergen werd afgeleid en reed er achterop. Zijn auto moest worden weggesleept. De andere au to's hadden lichte schade. Muziekkorps Juliana uit Middel burg is uiteindelijk zesde gewor den op het wereldkampioenschap voor muziekkorpsen in Kerkrade. Tot voor dit weekeinde stond het drum bugle corps op de derde plaats. In het laatste weekeinde van het Wereld Muziek Concours heb ben drie andere korpsen echter zo goed gepresteerd dat ze Juliana zijn voorbijgestreefd. „We hadden er al wel rekening mee gehouden", reageerde korpsdi recteur Rob stroet. Vorige week hoopte hij dat het korps zou uitko men op een vierde of vijfde plaats maar het werd dus de zesde. „Maar we zijn nog steeds het beste Euro pese korps." Wereldkanpioen is een korps uit Thailand geworden. Ook de nummers twee en vier ko men uit Thailand. De tweejarige Evi kletst er al lekker op los. Elke zin van vaderen moeder wordt zorgvuldig gekopieerd. Zo geeft de klei ne meid haar poppen tijdens het spelen regelmatig een wijze les of een welge meend compliment. Kater Willem moet het vaak bekopen met een afkeurende opmerking en een boze blik. Inmiddels hebben de praatjes zich uitge breid tot aan de eettafel. Elke maandag- Tip? redactie@pzc.nl avond eten vader, moeder en Evi bij opa en oma. Het avondeten wil er, op de vleesjes na, meestal niet in. Dus wan neer het bordje een keer wel leeggegeten wordt, krijgt Evi van alle kanten ap plaus en complimentjes. En op die ene avond, toen opa de laat ste restjes van zijn eigen bord schraapte en in zijn mond stak, klonk er vanuit de kinderstoel: 'Goed zo opa, grote meid!'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19