meningen 113 CARS Polder houdt het nog wel even droog ZC brieven vanaf nu verkrijgbaar dinsdag 4 augustus 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Illegaal downloaden Ik lees vrijdag op de voorpagina van de krant dat Nederlanders nog tien dagen illegaal kunnen down loaden 'vanaf de grootste piratensi- te ter wereld' Pirate Bay. Volgens mij zit daar juist de crux; het is niet 'vanaf. De site verwijst immers door naar mensen die de bestanden op hun eigen pc heb ben staan. Dan zou Google toch ei genlijk ook verboden moeten wor den? Ruud Jobse Haringvlietstraat 122, Middelburg Kattenverjager 3 Mevrouw/heer Verschure verge lijkt katten met honden. Onmoge lijk. Ieder levend wezen heeft vrij heid nodig, maar een kat in het bij zonder. Zoals niet alle hondenbezitters Me boel' opruimen, nemen ook niet al le katteneigenaren de volle verant woordelijkheid voor hun dier. Castratie/sterilisatie op geslachtsrij pe leeftijd - en dat is-al jong - lost de territoriumdrang grotendeels op. Uitzonderingen daargelaten. Zorg voor vrije toegang tot het ei gen huis (territorium) door middel van een kattenluikje, zet binnen eten klaar en de kat heeft geen be hoefte om weg te lopen of bij de buren heil te zoeken voor voedsel of onderdak. Een tegenargument voor een luikje is dat dit zwervers zou aantrekken. Echter wanneer men het bovenstaande toepast lost het zwerfkattenprobleem zich waarschijnlijk zelf op en zijn dure apparaten overbodig. En ja, de kat is een jager. Mevrouw/heer Ver schure, bent u vegetariër? M.A. Beek Prins Bemhardstraat 18, Hulst Stadspark Naar aanleiding van de enthousias te berichten over het Vlissings stadspark Scheldekwartier toog ik gisteren vol goede moed naar dit nieuwe stadspark. Helaas was het toegangshek aan de Aagje Deken straat hermetisch gesloten. Na enig zoekwerk (geen enkele aanwijzing) toch een openstaand hek gevon den. Wat ik zag was een trieste ka le vlakte waar alleen zeemeeuwen rondliepen. Geen Vlissinger en geen bezoeker te zien! Wel dreef er een ronde reddingsboot(?) rond en was er een gele container met EX PO erop. Vol goede moed ernaar toe gefietst, maar u raad het al, de container was zelfs van twee hang sloten voorzien en dus potdicht. Stiekem door de ramen gegluurd en iets gezien van de foto's van het dokje van Perry. Met een dyna misch vol terrein en veel mensen. Ik ben bang dat dit weer de zoveel ste mislukte poging is om voor heel veel geld iets te maken van niets. Dit stadsbestuur gooit wel erg veel geld over de kaai. Niek Peters R. de Beerenbrouckstraat 20, Vlissingen Hendrikse Alweer een knuppel in het hoen derhok. Ondanks alle studies en 'verworven kennis' van de heer Hendrikse heeft hij de Bijbel nooit begrepen. Zijn carrière als dominee/predikant heeft hij mijns inziens behoorlijk misgelopen. Blijkbaar heeft deze boekenschrij- ver nogal wat boeken over en denkt op deze manier nog wat boe ken te kunnen slijten. Als de heer Hendrikse zegt: „Een bijbelverhaal leg ik meestal niet uit dat vind ik niet zo boeiend, of ei genlijk gewoon saai", zo'n uit spraak komt op mij over als zelf geen raad weten met de inhoud van de Bijbel en zijn kennis helaas nihil is. lammer voor de heer Hendrikse, want 'een rijke schat van wijsheid, gaf God ons in Zijn Woord'. Corry Verdoorn-Scheele Stoofboogerd 7, Kapelle Goese Meer 10 Alle mensen zijn gelijk, maar niet hetzelfde. Niemand kiest ervoor om anders geboren te worden. Vroeger werden mentaal gehandi •m knip de bon uit de zaterdagkrant! 'm tfêsiAt,,! capten weggestopt in gestichten of nog erger op de kermis tentoonge steld. Zij stierven meestal jong. De tijden zijn gelukkig veranderd, maar helaas niet het gedrag van ve le mensen. Waar u ook woont en wat u ook verdient, denk na. Het had ook uw kind of kleinkind kun nen zijn. Martha Blom Heernisseweg 43, Goes Dijkgraaf Toine Poppelaars wordt genoemd als dijkgraaf. Het is een beetje naïef te veronderstellen dat hij zelf geen deel heeft aan deze lobby. Achter kamertjespolitiek is nooit transpa rant. En een persoon, die voor de Zeeuws-Vlaamse bevolking bewe zen heeft geen empathie op te kun nen brengen, zou zich beter als kandidaat onthouden. Want de on rechtvaardigheid van een dubbele mobiliteitsheffing door tunneltol heeft inmiddels brede ergernis op gewekt. Nog pijnlijker is het gegeven dat het hier een organisatie, het water schap, betreft, die recentelijk niet eens in staat bleek de meest ele mentaire verkiezingsin tegriteit te kunnen waarborgen. Elke stemmer was via een persoonsregistratie op het stembiljet door het waterschap te traceren. Des te kritischer moet daarom deze achterkamertjespoli tiek gecontroleerd worden. Persoonlijk zou ik voorstander zijn, om tegenover het gerommel van een 'old boys network' nu eens aan een controlerend tegen wicht te denken. Een directeur van een Zeeuwse milieuorganisatie bij voorbeeld. Dat ambtelijke beleids makers per definitie een zachte lan ding op het eind van hun carrière moeten maken, is uit de tijd. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Dierenasiel 'Dierenasiel raakt in tijdnood' luid de onlangs de kop van een artikel in deze krant. Het is beneden alle peil dat het zo ver moest komen dat Dieren in Nood genoodzaakt werd een brandbrief te sturen naar de ge meenteraad van Vlissingen om hun verontrusting uit te spreken over het herhaaldelijk uitstellen van nieuwbouw van het dierena siel in Vlissingen. Treurig is het ook dat er zo achteloos en ongeïn teresseerd wordt omgegaan met het belang en welzijn van afstands- dieren op Walcheren die afhanke lijk zijn van een goed dierenasiel. Veertien jaar lang heeft het ge meentebestuur het laten afweten door haar lakse houding en liet be stuur en medewerkers van het die renasiel letterlijk in de kou staan. Door samenvoeging van de asiels Vlissingen en Middelburg resteert nog slechts een asiel op Walcheren dat overvol zit met asieldieren. Het personeel en vrijwilligers doen, on danks de slechte werkomstandighe den door zeer gedateerde huisves ting, alles wat ze kunnen om de dieren een goede verzorging te ge ven tijdens hun noodgedwongen verblijf in het asiel. Alle ogen en hoop zijn nu gericht op wethouder J. Suurmond die voorspelt dat binnen zijn ambtster mijn, voor 16 april volgend jaar de eerste paal voor het nieuwe asiel ge slagen zal zijn. Loura Bosselaar Schubertlaan 5, Vlissingen' door Jasper van de Kerkhof w ie nu terugkeert van vakantie, zou kunnen denken dat het oorlog is in de polder. De bonden, onder aanvoe ring van voorzitter Henk van der Kolk van FNV Bondgenoten, zijn boos op minister Piet Hein Don- ner van Sociale Zaken. Die mis bruikt de crisis om slinks zijn ei gen agenda - de flexibilisering van de arbeidsmarkt - door te druk ken. Grove verwijten vallen in de door gaans zo kalme Hollandse polder. Donner toont zich 'een onbe trouwbare gesprekspartner', aldus de bonden. Via de achterdeur poogt de minister voor elkaar te krijgen wat langs de voordeur niet lukte: afbraak van de ontslagbe scherming. De crisis is de 'kapstok' om voor werknemers nadelige maatregelen aan op te hangen. Donner en de bonden zullen nooit vrienden worden. De volhar ding waarmee de minister - on danks verzet van de sociale part ners - vasthield aan hervorming van het ontslagrecht, zette veel kwaad bloed bij de vakbeweging. Donner heeft ook een public rela- tions-probleem. Hij spant zich nooit erg in om zijn boodschap te verkopen en wekt voortdurend de indruk dat hij doof is voor de me ning van anderen, de bonden in cluis. Toch is de realiteit minder zwart wit dan de bonden willen doen ge loven. De gehekelde 'afbraak' van de ontslagbescherming beperkt zich tot verruiming van het onmis baarheidcriterium en uitbreiding van de flexwet. Werkgevers heb ben daardoor bij ontslagrondes iets meer keuze wie eruit moet en wie mag blijven en flexwerkers kunnen langer op tijdelijke con tracten blijven werken. Donner heeft onlangs ook de criteria voor de deeltijd-WW aangescherpt, na dat het geld daarvoor veel sneller was opgesoupeerd dan aanvanke lijk gedacht. Dat de vakbeweging daar niet blij mee is, valt te begrijpen. Maar het gaat wat ver Donner ervan te be schuldigen sluipenderwijs de werk nemersbescherming uit te hollen. De crisismaatregelen hebben een tijdelijk karakter en zijn genomen met instemming - en soms zelfs op aandringen - van de 1\veede Ka mer. Donner mag dan irritatie op wekken, hij staat zeker niet alleen. De aanval van de bonden past in het ritueel van de polder. Onenig heid wordt tot grote proporties op geblazen om de achterban te mobi liseren en maximale onderhande lingsruimte te scheppen. Als er eenmaal zaken moeten worden ge daan, worden die 'onoverbrugba re' meningsverschillen in een slim verpakt compromis weggemas seerd. Alle retoriek van de bonden ten spijt, houdt de polder de voe ten heus nog wel even droog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13